niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Miłosierni dla starosty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 listopada 2002, 22:02

Tadeusz Łazowski z PSL powrócił na stanowisko starosty bialskiego. Przed rokiem opuścił je, gdy spowodował wypadek po pijanemu.

Rada Powiatu Bialskiego dała mu wczoraj sily mandat. Poparcie dla Łazowskiego - 17 głosów za, 2 przeciw, 2 wstrzymujące się - wskazuje, że radni albo mu wybaczyli, albo zapomnieli o jego wypadku. Albo że zadziałało poparcie posła PSL Franciszka Stefaniuka.
Przypomnijmy, w lutym zeszłego roku Łazowski zrezygnował z fotela starosty i złożył mandat radnego. Jadąc służbową octavią spowodował wypadek. Był pijany. Miał 2,07 promila alkoholu. Został skazany przez sąd na 8 miesięcy pozbawienia wolności
w zawieszeniu na dwa lata, 1500 zł grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów na dwa lata.
Powrót Łazowskiego na fotel starosty krytykowali działacze Ligi Polskich Rodzin. Przeciwny był także poseł Zdzisław Podkański, prezes lubelskiego PSL: - Pan Łazowski nigdy nie miał akceptacji mojej jak
i władz wojewódzkich na kandydowanie w wyborach. Podobnie by sprawować jakiekolwiek stanowisko.
Łazowski uzyskał jednak silne wsparcie posła Franciszka Jerzego Stefaniuka. Parlamentarzysta zadbał też o utworzenie koalicji PSL z SLD i prawicowym Porozumieniem Samorządowym. Wczoraj osobiście nadzorował start koalicji, obserwując głosowanie i zachowania radnych. Nie ukrywał zadowolenia, kiedy zostały zrealizowane koalicyjne ustalenia.
- Chciałbym podziękować za tak wysokie wyniki głosowania - mówił Łazowski po wyborze. - Powiem szczerze, że nigdy nie pogodziłem się, iż nie będę brał czynnego udziału w życiu publicznym, ale też nie przypuszczałem, że będzie tak szybki powrót.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!