sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Minister rolnictwa w Lublinie. "Chcemy wspierać młodych rolników"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lipca 2014, 18:15
Autor: (PAP, AA)

O bezpieczeństwie energetycznym Polski, rozwoju terenów wiejskich i przedsiębiorczości na wsi rozmawiali uczestnicy Konwentu Marszałków w Lublinie. W obradach uczestniczył m.in. minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki.

- Cały budżet na rolnictwo w nowej perspektywie (2014-2020-red.) wynosi 43,3 mld euro - mówił Sawicki na konferencji prasowej.

Wśród tych funduszy są m.in. pieniądze na małe gospodarstwa, dopłaty bezpośrednie, jak też działania związane z ochroną środowiska. - Nadal chcemy wspierać też młodych rolników - przekonywał. Szef resortu rolnictwa wziął też udział w spotkaniu na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Ministerstwo, którym kieruje Sawicki, pracuje też nad przepisami dotyczącymi sprzedaży bezpośredniej. Chce ułatwić rolnikom także samodzielnie przetwarzanego mięsa. - Chcemy to zrobić na wzór bawarski albo szwajcarski. Tak, aby rolnicy mogli sprzedawać swoje produkty we wspólnych sklepikach, bez konieczności dodatkowej rejestracji czy spełniania wymagań weterynaryjno-sanitarnych - wyjaśniał Sawicki.

Rolnicy musieliby spełnić jednak kilka warunków. Surowce pochodziłyby z ich gospodarstw. A przy produkcji wędlin pracowaliby wyłącznie domownicy. Jak zapowiedział minister, nowe regulacje mogę wejść w życie już na początku 2015 r.

Obradujący na Lubelskim Zamku marszałkowie przyjęli stanowisko w sprawie projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii. Zaniepokojenie konwentu budzi fakt, że pomimo wcześniejszych zapowiedzi poszerzono i dodatkowo przedłużono wsparcie dla technologii współspalania węgla z biomasą. Zdaniem marszałków ustawa powinna stworzyć stabilny system wsparcia m.in. dla małych przydomowych, niskoemisyjnych źródeł energii.

Konwentu Marszałków zakończy się dziś
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: marek sawicki
Josef
czyt
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Josef
Josef (4 lipca 2014 o 11:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie wiem ,czy młodzi rolnicy słuchają tego skorumpowanego cwaniaka spod znaku koniczynki,czy tylko słuchali młodzi członkowie PSL-u ,którzy są zaplanowani na listy wyborcze>jego pomysły na rolnictwo są iście nowatorskie,bowiem chce ograniczyc dopłaty właścicielom gospodarstw,produkujących na zasadzie "Maciek wyprodukował,Maciek zjadł",a dać młodym rolnikom,którym się jescze ręce nie wyciągnęły poza kolana.Tylko Sawicki zapomniał ,że dopłaty obszarowe należą się wszystkim równo,bo mali musieli zrezygnowac z produkcji na sprzedaż,a pozostała tylko niewielka grupa /głównie z PSL/która produkuje na sprzedaz.Ten mądrala chce aby pieniądze połknęli tylko członkowie z koniczynką w klapie,a reszta zęby w ścianę.Ten pan rzekomo wrócił aby uruchomić sprzedaż wieprzowiny na Rosję,a tu się zanosi,że nie tylko wieprzowiny nie wezmą,ale jabłek także.Tyle nam dało mieszanie się w nieswoje sprawy przez sługusów zachodu z PO i PSL.A może przenocował w gospodarstwie turytycznym pod Lublinem u żony jednego z członków PSL.???Cóz to za jedyne 500 zł na rachunek kancelarii sejmu?Zresztą p.minister ma doświadczenie w aferach podsłuchowych.Reasumując zapewne mu bardzo klaskali za jego nowoczesne wystąpienie i europejskie pomysły!

Rozwiń
czyt
czyt (3 lipca 2014 o 19:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

...spadają. No pewnie. Młodzi i głupi i dlatego łatwo ich formować, pod czyjeś widzimisię. Odbije się to czkawką, a jeszcze pewniej GŁODEM.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!