poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Ministerstwo sypnęło groszem. Skorzystają studenci KUL

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 września 2014, 12:45
Autor: toma

Ponad 3,5 miliona złotych na realizację dwóch projektów dotyczących realizacji praktyk, staży i szkoleń w nadchodzącym roku akademickim otrzymał Katolicki Uniwersytet Lubelski. Pieniądze przekaże Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Szkolenia mają dotyczyć cenionych przez pracodawców tzw. umiejętności miękkich, takich jak: komunikacja werbalna i niewerbalna, asertywność, umiejętność kooperacji, rozwiązywania problemów czy autoprezentacji.

- Będą one przeprowadzone we współpracy z przedsiębiorcami. Przeznaczone są dla studentów ostatnich lat filologii angielskiej, niderlandzkiej, polskiej i germańskiej oraz kierunków na Wydziale Nauk Społecznych - mówi Katarzyna Bojko z biura prasowego KUL.

Blisko trzy miliony złotych uczelnia otrzyma w ramach projektu "Energia kompetencji”. Skorzysta z niego 500 studentów Wydziału Nauk Społecznych, którzy będą mogli skorzystać z certyfikowanych szkoleń zawodowych, staży realizowanych we współpracy z pracodawcami oraz warsztatów kompetencji analitycznych, przedsiębiorczości i interpersonalnych.

700 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na realizację projektu "Lubelski Uniwersytet Kompetencji” skierowanego do studentów kierunków filologicznych. Wezmą w nim udział 133 osoby.

Do pilotażowego konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które jest agencja wykonawczą ministerstwa wpłynęło 175 wniosków. 134 z nich zostały ocenione pozytywnie, a 48 otrzymało dofinansowanie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin KUL studia
biedny, rozsądny student
ja
opus dei
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

biedny, rozsądny student
biedny, rozsądny student (28 listopada 2014 o 10:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

na KUL są pieniądze, na rzeczy nikomu niepotrzebne, ale na studia dla zdolnej lecz biednej młodzieży już nie, bo po co.....

Rzeczy nikomu nie potrzebne? No tak, przecież dziś pracę można zdobyć tak łatwo i nie trzeba żadnych starań ;]

A ta biedna młodzież niech ruszy się i zbierze dokumenty do stypendium - 600 zł piechotą nie chodzi. No ale po co ruszać dupę z przed komputera? Najlepiej siedzieć, nic nie robić i najgłośniej narzekać. 
 

Rozwiń
ja
ja (25 września 2014 o 14:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Sypnąć groszem to może ktoś kiedy swoje własne pieniądze da. W przypadku urzędu to nie sypnięcie lecz rozdysponowanie publicznych pieniędzy, które zostały pobrane od obywateli w formie różnego rodzaju mnogich podatków. Bezczelnością jest nazywanie takiego rozdzielania pieniędzy w sposób, który sugeruje, że ktoś cos dał, bo ma gest. Ministerstwo wydaje cudze pieniądze (obywateli), więc nadużyciem jest określanie tego mianem sypnięcia.

Rozwiń
opus dei
opus dei (23 września 2014 o 21:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

na KUL są pieniądze, na rzeczy nikomu niepotrzebne, ale na studia dla zdolnej lecz biednej młodzieży już nie, bo po co.....

Rozwiń
House
House (23 września 2014 o 14:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Artykuł sponosorowany, a biorąc pod uwagę listę rankingową to żadne to osiągnięcie ...

Rozwiń
Gość
Gość (23 września 2014 o 14:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak dla mnie patrząc na ofertę kierunków na KUL-u powinni 90% z nich zamknąć, produkcja bezrobotnych, a służą tylko utrzymaniu profesorów i doktorów, a głupi dzieciak bo jeszcze nie student idzie na taki kierunek i po 5 latach krawężniki szlifuje 

to samo dotyczy innych lubelskich "uczelni" - 3/4 z nich oferuje nic nie warte studia, które dają złudne nadzieje młodym i niedoświadczonym którym się wydaje, że magister z czegokolwiek da im automatycznie pracę...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!