czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Mistrzostwa świata w Lublinie. Będą żużlowe emocje, czy piękna katastrofa?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 stycznia 2015, 13:00
Autor: Dominik Smaga

Kompromitacją miasta mogą skończyć się żużlowe mistrzostwa świata planowane na sierpień przy Al. Zygmuntowskich - ostrzegają kibice. Skarżą się na fatalny stan nawierzchni toru, za który nakładano kary finansowe na klub. A miastu zarzucają zaniedbania.

Problem dotyczy zbyt małej ilości sjenitu, czyli materiału, z którego usypany jest tor. - Nie był dosypywany od pięciu lat - mówi Andrzej Zając, prezes Klubu Motorowo-Żużlowego Lublin. - Dwa lata temu przesialiśmy ten sjenit, który wysypał się poza bandę, ale to było tylko doraźne działanie.

W połowie grudnia prezes KMŻ wysłał pismo do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza stadionem przy Al. Zygmuntowskich. - Napisałem, że tor nie otrzyma licencji, że potrzeba dosypać sjenitu, podwyższyć bandę i poprawić instalację elektryczną - wylicza Zając. Odpowiedź już dostał: nie ma na to pieniędzy.

Kibice skarżą się, że po zawodach, w niektórych miejscach wręcz nie było nawierzchni. - Zamiast tego widać było betonowe płyty - skarżą się fani ze Stowarzyszenia Kibiców Lubelskiego Żużla "Speedway Euphoria”, które wystosowało oficjalne pismo do prezydenta Lublina.

Podkreślają, że za kiepską nawierzchnię klub karany był finansowo, a na twardej nawierzchni nasi zawodnicy czuli się jak na wyjeździe. Ostrzegają też, że fatalny stan nawierzchni może skutkować kompromitacją miasta podczas planowanej na sierpień prestiżowej imprezy.

Właśnie w Lublinie, przy Al. Zygmuntowskich, odbyć ma się finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. - Jest to pierwsza międzynarodowa impreza mistrzowska w historii, która odbywa się w Lublinie - piszą kibice i ostrzegają, że zły stan toru odbiłby się szerokim echem w żużlowym światku. - Działania promocyjne spełzłyby na niczym - ostrzega stowarzyszenie. Fani żużla swój list do prezydenta rozesłali też do lubelskich redakcji.

- Prezydent polecił, aby pieniądze na ten cel się znalazły i nakazał MOSiR, by prace na torze zostały przeprowadzone jak najszybciej - mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

- Uruchomiliśmy już procedurę zapytań ofertowych - zapewnia Tomasz Grodzki, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Będziemy działać szybko, bo czasu jest mało, a sjenit musi być przywieziony z Dolnego Śląska, rozsypany na torze i musi się jeszcze uleżeć.

Według deklaracji MOSiR nawierzchnia ma być uzupełniona w ciągu najbliższych dwóch tygodni. - Lepiej późno, niż wcale - cieszy się prezes Zając. - Jeśli faktycznie sjenit zostanie dosypany w połowie lutego, to będziemy jeszcze mieć miesiąc na to, żeby się uleżał i żebyśmy mogli przygotować tor.

Czy nie można było zrobić tego wcześniej? - Nie było pieniędzy - mówi Krzyżanowska.

- Nie mogę tłumaczyć się za to, co było zanim zostałem prezesem - odpowiada Grodzki.
  Edytuj ten wpis
kibic
SYLWESTER
Marcin
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kibic
kibic (31 stycznia 2015 o 22:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prezydent Żuk jeżeli się obiecało to należy naprawić tor Żużlowy i remont???kosmetykę trybun
Rozwiń
SYLWESTER
SYLWESTER (31 stycznia 2015 o 18:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

*****************  STOP !  DLA  PONIZENIA   NASZEGO   LUBLINA !!! *******************************  Jeźeli  Komisja  Międzynarodowa  nie  wyrazi  zgody  na  odbycie  zawodów  Mistrzostw  Swiata  w  Lublinie  to  automatycznie  Prezydent  Krzysztof  Zuk  powinien  podać  się  do  dymisji ! .        Jak moźna  rozmawiać  o  Mistrzostwach  Swiata  na  źuźlu  w  Lublinie  gdy  Panstwowe  Komisje  ma ją  bardzo  duźo  zastrzeźen  do  stanu  technicznego  toru  źuźlowego  w  Lublinie ? .      Obecny  stan  techniczny  grozi  śmiercią  źuźlowców  czyli  naleźy  zainwestować  w  stan  techniczny  toru  albo  ... ZAMKNAC  STADION   NATYCHMIAST !!! .

Rozwiń
Marcin
Marcin (31 stycznia 2015 o 18:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niech przeniosą te zawody do miasta ekstraligowego tam na pewno organizatorzy nie zawiodą..

Rozwiń
dede
dede (31 stycznia 2015 o 17:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

No, no, no przegapić taka okazję do promocji miasta. Urzędnicy "sportowi" na start !.

Rozwiń
kokoloko
kokoloko (31 stycznia 2015 o 17:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Nie było pieniędzy - tłumaczy Krzyżanowska".

Jeśli miasto nie miało 40.000 żeby przelać na konto MOSiRu to skąd taka wielka kwota znalazła się pod koniec stycznia? Zabrano dwuzłotówki z parkomatów w strefie płatnego parkowania?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!