sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Młodzież Wszechpolska grozi Żukowi referendum w sprawie odwołania z urzędu

Dodano: 7 lipca 2017, 12:31
Autor: drs

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej pokazali dziś też „akt politycznego zgonu” Krzysztofa Żuka
Działacze Młodzieży Wszechpolskiej pokazali dziś też „akt politycznego zgonu” Krzysztofa Żuka (fot. Dominik Smaga)

Wnioskiem o odwołanie z urzędu pogrozili dziś prezydentowi Lublina działacze Młodzieży Wszechpolskiej. To kolejne ugrupowanie, które zabrało głos w sprawie podpisanej przez Krzysztofa Żuka deklaracji o współpracy 11 miast w sprawie migracji.

– Kierujemy pytanie do Krzysztofa Żuka, czy chciałby, żeby w ten sposób wyglądały polskie ulice – pyta Bartosz Malewski, prezes lubelskiego okręgu Młodzieży Wszechpolskiej pokazując dziennikarzom zdjęcia z zamachów w zachodniej Europie.

– Nie jest prawdą, że do Europy przyjeżdżają głównie dzieci i kobiety – podkreślał Malewski, pokazując zdjęcie mężczyzn siedzących wokół przedłużacza i ładujących telefony komórkowe. – W przeważającej większości są to mężczyźni, całkiem dobrze wyglądający, całkiem dobrze ubrani, dysponujący całkiem dobrym sprzętem. Nie są to obrazki, na których znajdują się uchodźcy uciekający przed wojną i wymagający pomocy.

W taki sposób Młodzież Wszechpolska komentowała dziś podpisanie przez prezydenta Krzysztofa Żuka deklaracji o współpracy 11 miast w sprawie migracji.

– To nie jest deklaracja gotowości przyjęcia imigrantów, jeśli rząd zgłosi się z prośbą o pomoc. To deklaracja wbrew stanowisku obecnego rządu – mówi Malewski. – Co więcej, w tej deklaracji procesy migracyjne określane są jako zjawisko korzystne. W naszej ocenie jest to karygodne.

Jeszcze dziś Młodzież Wszechpolska ma złożyć do prezydenta wniosek o informację, czy będzie podejmować „jakiekolwiek działania, aby przyjmować imigrantów do Lublina”. Wniosek ma być złożony w trybie Ustawy o dostępie do informacji publicznej, która odnosi się do już istniejących informacji, danych i faktów, a nie do możliwych działań. Mimo to Młodzież Wszechpolska podkreśla, że będzie działać właśnie w trybie dostępu do informacji publicznej.

– Będziemy oczekiwać rzetelnej odpowiedzi i szczegółowej odpowiedzi – zapowiada Malewski. – Jeżeli Krzysztof Żuk nadal będzie stał na stanowisku, na którym stoi, nie wykluczamy zorganizowania cyklu pikiet i protestów, a nawet nie wykluczamy podjęcia się zbiórki podpisów pod ewentualnym referendum w sprawie odwołania Krzysztofa Żuka jeszcze przed wyborami samorządowymi.

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej pokazali też „akt politycznego zgonu” Krzysztofa Żuka. Stwierdzili, że dla prezydenta najbliższe wybory samorządowe mogą być przegrane.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(113) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 lipca 2017 o 08:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozwiązaniem nie jest odcięcie ludzi od korzeni i sprowadzenie do Europy, ale zapewnienie pokoju na Bliskim Wsch. - bp Antoine Chbeir, SYRIA
Rozwiń
Gość
Gość (10 lipca 2017 o 09:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Schetyna ZAORAŁ zuczka sam swoim idiotycznym pomuslem relokacji ciapatych do Polski.
Rozwiń
Gość
Gość (8 lipca 2017 o 15:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stuknij w stół a PÓłgłowki z POkracznej sekty Pancernej Brzozy już szczekają jak WSIowe kundle. Nie ma to jak POkraki co Ich wyborcy wysłali do sraki .
Rozwiń
jaa
jaa (8 lipca 2017 o 14:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Czy ten tępy Jan razem ze swoimi kolegami nie wiedzą że gdyby nie procesy migracyjne ........ to w marketach 3/4 wszystkich kas stale byłaby nieczynna(Ukraińcy) - co za ćwierćinteligenci, normalnie żal słuchać takich bzdur" ---------------------------------------------------- jesteś tępy do kwadratu, jeśli uważasz ze to dobrze ze Lublinie pracuje tylu obcokrajowcow: gdyby nie było tylu ukraincow to w tych sklepach o których piszesz trzeba więcej zaplacic pracownikom ---czy to zle ze firma osiagnelaby mniejszy zysk a pracownicy większe zarobki?jakbys nie wiedział to poczytaj sobie co robia ukraincy z kasa która tu zarabiają-wysylaja na ukraine-czyli tu jej nie wydaja
Rozwiń
Gość
Gość (8 lipca 2017 o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ujta ujta pocałujta w d..e wójta!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (113)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!