wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Mniej miejsc z nocną i świąteczną opieką lekarską w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lutego 2011, 19:45

– Będziemy zbierać podpisy na listach protestacyjnych i dostarczymy ją do NFZ – zapowiada Iraida Szy
– Będziemy zbierać podpisy na listach protestacyjnych i dostarczymy ją do NFZ – zapowiada Iraida Szy

Od 1 marca w Lublinie działać będą tylko trzy poradnie, które bezpłatnie pomogą chorym nocą i w święta. Teraz jest ich sześć.

– Zabrali nam Galen (z ul. Chodźki 3 – przyp. red.). Gdzie my teraz będziemy jeździć z dziećmi? Na Kompozytorów? Raczej prywatnie za własne pieniądze – napisał jeden z Czytelników na alarm24@dziennikwschodni.pl.

Galen jedną z trzech placówek – obok poradni z ul. Hipotecznej 4 i Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego przy ul. Spadochroniarzy – których lekarze nie będą pomagać pacjentom nocami, w weekendy i święta. Taka jest decyzja lubelskiego oddziału NFZ, który rozstrzygnął konkurs na nocną i świąteczną opiekę medyczną w Lublinie i województwie. Zmieni się nie tylko ilość, ale i adresy placówek.

Pacjenci są oburzeni i zapowiadają protest. – Będziemy zbierać podpisy na listach protestacyjnych i dostarczymy ją do NFZ – zapowiada Iraida Szymanowska (na zdjęciu), która w przychodni "Hipoteczna 4” leczy się od ponad 40 lat.

– Od kiedy pamiętam, lekarze dyżurni wyjeżdżali do ludzi o każdej porze dnia i nocy.– Dużo łatwiej jest dojechać do przychodni w okolicach centrum, niż błądzić po obrzeżach – dodaje Natalia Siennicka z Lublina, którą spotkaliśmy wczoraj w ośrodku przy ul. Hipotecznej. Podobnego zdania jest Jacek Malmon, prezes tej przychodni. – Zmiany uderzą głównie w pacjentów. Większość z nich odczuje je boleśnie, przyjeżdżając nocą do dotychczasowej poradni. Dowiedzą się wtedy, że muszą jednak jechać na ul. Nałęczowską czy Mełgiewską.

Tylko w ostatnią niedzielę poradnię przy ul. Hipotecznej odwiedziło blisko 100 osób.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
arek
Anela
Teresa
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

arek
arek (27 lutego 2011 o 09:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ten cały nfz to powinno się przegonić na cztery wiatry
Rozwiń
Anela
Anela (24 lutego 2011 o 09:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ROBIĄ Z NAMI CO CHCĄ, GANIAJĄ NAS PO MIEŚCIE JAK STADO BARANÓW. OD DRZWI DO DRZWI, OD PRZYCHODNI DO INNEJ PRZYCHODNI, Z JEDNEGO KONICA MIASTA NA DRUGI. JA TO SOBIE JAKOŚ PORADZE ALE STARSZE SCHOROWANE OSOBY - nfz POMYŚLN O TYCH LUDZIACH!!! no chyba że macie inny plany wobec starszych i schorowanych ludzi!!!
Rozwiń
Teresa
Teresa (23 lutego 2011 o 10:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zmienia się szefostwo NFZ w Lublinie i oferta niesienia pomocy. Pomoc, którą można było otrzymać w gabinecie przy ul.Rzeckiego 21 od 1-szego marca nie będzie możliwą!!! Mieszkańcy osiedli Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Czubów i przyległych terenów m.Lublina pozostają bez pomocy lekarskiej w czasie wieczorno-nocnym i swiąt. A przecież w sąsiedztwie jest Dom Seniora LSM (gabinet jest w budynku LSM)... Mieszkańcy tych dzielnic - jak podają statystyki - niestety, ale nie należą do grup najbogatszych i młodych, często potrzebują niezwłocznej pomocy lekarskiej i nie posiadają własnego środka lokomocji. Dotychczasowa pomoc w tym ambulatorium spełniała oczekiwania pacjentów i w wielu przypadkach zapobiegła tragedii. Według informacji - najbliższym punktem będzie WOMP przy ul. Nałęczowskiej 27. Jest to przyjazna dla pacjentów przychodnia (od lat tam mam kontakt z tą przychodnią),ale dojazd do tego miejsca będzie wymagał korzystania z taksówki i poniesienia znacznych kosztów transportu.
Szanowna Dyrekcjo NFZ! Czy za wszystkimi decyzjami muszą stać tylko statystyki i najniższe koszty? Czy już przestał się liczyć CZŁOWIEK - PACJENT ??? Dojdzie do tego, że do realizacji wizyty u lekarza (podobnie jak przy pochówku w sposób godny) - trzeba będzie się zadłużać !!! Nie wszystcy mieszkańcy Lublina mają takie zarobki jak lekarze i pracownicy NFZ!!! PROSIMY O POZOSTAWIENIE PRZYCHODNI przy ul. Rzeckiego 21 !!!
Rozwiń
Eutanazja
Eutanazja (22 lutego 2011 o 11:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyli nie na darmo Muchę puścili pierwszą z rewelacjami ( powtórka z Sawickiej). Zobacz wreszcie narodzie, jaki jest program PO.
Rozwiń
Centrum
Centrum (22 lutego 2011 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ma to jak zlikwidować obie przychodnie z centrum miasta, rewelacja, ręce opadają, dlaczego wogóle nie uwzględnia się opinii płatników, NFZ to chory twór...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!