Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 grudnia 2009 r.
20:09
Edytuj ten wpis

Mniej niskich linii będzie jeździło w MPK

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 10 A A

Już nie 24, a tylko 8 linii autobusowych MPK będzie obsługiwać wyłącznie autobusami niskopodłogowymi. Tak zdecydował Zarząd Transportu Miejskiego. Zmiany wejdą w życie najpóźniej 1 stycznia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Powodem była duża liczba skarg i negatywnych opinii co do poprzedniego przydziału pojazdów niskopodłogowych. Dlatego został opracowany nowy, który zabezpiecza obsługę większości linii takimi wozami – wyjaśnia Marek Czarnocki z ZTM.

Teraz w pełni "niskopodłogowe” będą tylko linie 9, 10, 17, 18, 26, 31, 40 i 57. Chodzi, oczywiście, tylko o kursy wykonywane przez MPK. I tylko na trasy tych linii wysyłane będą nowe przegubowe mercedesy.

Po tych zmianach niskopodłogowe pojazdy będą też skierowane do obsługi wybranych kursów pozostałych linii, a kursy te będą oznaczone na rozkładach jazdy literą N.

Z założenia dostępne dla niepełnosprawnych na wózkach autobusy nie będą wysyłane do obsługi linii szczytowych nr 12, 19, 36, 50 i 54.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
abi / 15 grudnia 2009 o 19:46
No i znowu, tak jak rok temu, w dwudziestostopniowy mróz będę jechać ponad godzinę (tyle zajmuje przejazd z Zana na Andersa w godzinach szczytu) blaszanym dziurawym rzęchem. Właściwie bardziej stać niż jechać. W ubiegłym roku po takiej przejażdżce nie byłam w stanie wysiąść z autobusu, taka byłam przemarznięta. W tym roku nie będę taka głupia i nie skasuję biletu, jeżeli okaże się, że mam jechać trupem zagrażającym mojemu życiu. Bo trzeba wam wiedzieć, że pracownicy MPK, którzy pracują przy remontach pojazdów, do starych przegubowców nie wsiadają, bo wiedzą, czym to grozi.
Brak już słów. Dobrze, że Wasiewskiemu zostało mało czasu. Diabli wiedzą, co mógłby jeszcze spieprzyć w już i tak zrujnowanym kolejnymi deb***nymi rządami mieście.
No i znowu, tak jak rok temu, w dwudziestostopniowy mróz będę jechać ponad godzinę (tyle zajmuje przejazd z Zana na Andersa w godzinach szczytu) blaszanym dziurawym rzęchem. Właściwie bardziej stać niż jechać. W ubiegłym roku po takiej przejażdżce nie byłam w stanie wysiąść z autobusu, taka byłam przemarznięta. W tym roku nie będę taka głupia i nie skasuję biletu, jeżeli okaże się, że mam jechać trupem zagrażającym mojemu życiu. Bo trzeba wam wiedzieć, że pracownicy MPK, którzy pracują przy remontach pojazdów, do starych przegubowców nie wsi... rozwiń
Avatar
gall / 15 grudnia 2009 o 16:52
A co z przetargami na obsługę poszczególnych linii?? Od 1 stycznia miały być wspólne bilety dla wszystkich przewoźników. Czy ZTM od czasu swojego powstania (czyli jakieś 2 lata) nie może przeprowadzić przetargu?? Gdzieś w październiku jakieś informacje się pojawiały a teraz cisza. O co chodzi??
Avatar
Gość / 15 grudnia 2009 o 16:09
Beznadzieja to chyba to ze w 2009 prawie 2010, jeździmy 20 czy 30 letnimi autobusami wyskopodłogowymi. Bzeznadzieją jest to że nie ma normalnej taryfy biletowej dla wszystkich przewoźników. A jak juz chcą ją wprowadzic, to odrazu podwyżka bo muszą zapłacić za wykonane przewozy. Tylko nikt z tej bandy nierobów, co wczesniej pracowali w MPK i BTZ UM (tak, dokladnie ci co doprowadzili komunikacje do tego stanu, a teraz maja ją naprawiać), nie pomyśli ze sprzedaż biletów wzrośnie, gdyż ludzie nie będą już płacili do czapki, tylko powinni wykupić bilety... A sprawa kontroli biletów, to osobna bajka, bo to co jest teraz to jest żałosne, bo bardziej sie opłaca nie kupować biletu i jeździć przez miesiąc i ewentualnie zapłacić kare, niżeli kupować za każdym razem bilet.
Beznadzieja to chyba to ze w 2009 prawie 2010, jeździmy 20 czy 30 letnimi autobusami wyskopodłogowymi. Bzeznadzieją jest to że nie ma normalnej taryfy biletowej dla wszystkich przewoźników. A jak juz chcą ją wprowadzic, to odrazu podwyżka bo muszą zapłacić za wykonane przewozy. Tylko nikt z tej bandy nierobów, co wczesniej pracowali w MPK i BTZ UM (tak, dokladnie ci co doprowadzili komunikacje do tego stanu, a teraz maja ją naprawiać), nie pomyśli ze sprzedaż biletów wzrośnie, gdyż ludzie nie będą już płacili do czapki, tylko powinni wykupić... rozwiń
Avatar
joa / 15 grudnia 2009 o 13:29
To tylko u nas w Lublinie coś takiego może się zdarzyć. MPK schodzi na psy. Nie ma wygodnych autobusów. Ciekawa jestem kto tak mocno się skarżył wg Zarządu, że wzięto to pod uwagę. Szkoda, że innych skarg Zarząd nie słucha tak chętnie. Paranoja.
Avatar
Magda_23 / 15 grudnia 2009 o 12:38
Beznadzieja! jak można zlikwidować linie niskopodłogowe! Do tej pory było dobrze i jakoś nie wierzę że ktoś narzekał!
Avatar
Gość / 15 grudnia 2009 o 12:06
Beznadzieja.
Avatar
ic / 15 grudnia 2009 o 10:21
Głupota co za skargi, rzekomo zarząd otrzymuje co do niskopodłogowych. Idiotyzm - Tym miastem nie ma komu zarządzać i niestety trzeba zmykać czym prędzej stąd......
Avatar
VIP / 15 grudnia 2009 o 10:12
Przecież te miejskie przystanki w większości wyglądaja jak miejskie szalety...
Avatar
mosquito / 15 grudnia 2009 o 09:05
no i koniecznie przystanki z toaletami ! Mają być.
Avatar
buudda / 15 grudnia 2009 o 08:21
Jak to?!
Nie będzie już niskopodłogowego, przegubowego 44. , który niczym autobus widmo nawet w szczycie jeździł prawie pusty?!!
Niemożliwe!
Avatar
abi / 15 grudnia 2009 o 19:46
No i znowu, tak jak rok temu, w dwudziestostopniowy mróz będę jechać ponad godzinę (tyle zajmuje przejazd z Zana na Andersa w godzinach szczytu) blaszanym dziurawym rzęchem. Właściwie bardziej stać niż jechać. W ubiegłym roku po takiej przejażdżce nie byłam w stanie wysiąść z autobusu, taka byłam przemarznięta. W tym roku nie będę taka głupia i nie skasuję biletu, jeżeli okaże się, że mam jechać trupem zagrażającym mojemu życiu. Bo trzeba wam wiedzieć, że pracownicy MPK, którzy pracują przy remontach pojazdów, do starych przegubowców nie wsiadają, bo wiedzą, czym to grozi.
Brak już słów. Dobrze, że Wasiewskiemu zostało mało czasu. Diabli wiedzą, co mógłby jeszcze spieprzyć w już i tak zrujnowanym kolejnymi deb***nymi rządami mieście.
No i znowu, tak jak rok temu, w dwudziestostopniowy mróz będę jechać ponad godzinę (tyle zajmuje przejazd z Zana na Andersa w godzinach szczytu) blaszanym dziurawym rzęchem. Właściwie bardziej stać niż jechać. W ubiegłym roku po takiej przejażdżce nie byłam w stanie wysiąść z autobusu, taka byłam przemarznięta. W tym roku nie będę taka głupia i nie skasuję biletu, jeżeli okaże się, że mam jechać trupem zagrażającym mojemu życiu. Bo trzeba wam wiedzieć, że pracownicy MPK, którzy pracują przy remontach pojazdów, do starych przegubowców nie wsi... rozwiń
Avatar
gall / 15 grudnia 2009 o 16:52
A co z przetargami na obsługę poszczególnych linii?? Od 1 stycznia miały być wspólne bilety dla wszystkich przewoźników. Czy ZTM od czasu swojego powstania (czyli jakieś 2 lata) nie może przeprowadzić przetargu?? Gdzieś w październiku jakieś informacje się pojawiały a teraz cisza. O co chodzi??
Avatar
Gość / 15 grudnia 2009 o 16:09
Beznadzieja to chyba to ze w 2009 prawie 2010, jeździmy 20 czy 30 letnimi autobusami wyskopodłogowymi. Bzeznadzieją jest to że nie ma normalnej taryfy biletowej dla wszystkich przewoźników. A jak juz chcą ją wprowadzic, to odrazu podwyżka bo muszą zapłacić za wykonane przewozy. Tylko nikt z tej bandy nierobów, co wczesniej pracowali w MPK i BTZ UM (tak, dokladnie ci co doprowadzili komunikacje do tego stanu, a teraz maja ją naprawiać), nie pomyśli ze sprzedaż biletów wzrośnie, gdyż ludzie nie będą już płacili do czapki, tylko powinni wykupić bilety... A sprawa kontroli biletów, to osobna bajka, bo to co jest teraz to jest żałosne, bo bardziej sie opłaca nie kupować biletu i jeździć przez miesiąc i ewentualnie zapłacić kare, niżeli kupować za każdym razem bilet.
Beznadzieja to chyba to ze w 2009 prawie 2010, jeździmy 20 czy 30 letnimi autobusami wyskopodłogowymi. Bzeznadzieją jest to że nie ma normalnej taryfy biletowej dla wszystkich przewoźników. A jak juz chcą ją wprowadzic, to odrazu podwyżka bo muszą zapłacić za wykonane przewozy. Tylko nikt z tej bandy nierobów, co wczesniej pracowali w MPK i BTZ UM (tak, dokladnie ci co doprowadzili komunikacje do tego stanu, a teraz maja ją naprawiać), nie pomyśli ze sprzedaż biletów wzrośnie, gdyż ludzie nie będą już płacili do czapki, tylko powinni wykupić... rozwiń
Avatar
joa / 15 grudnia 2009 o 13:29
To tylko u nas w Lublinie coś takiego może się zdarzyć. MPK schodzi na psy. Nie ma wygodnych autobusów. Ciekawa jestem kto tak mocno się skarżył wg Zarządu, że wzięto to pod uwagę. Szkoda, że innych skarg Zarząd nie słucha tak chętnie. Paranoja.
Avatar
Magda_23 / 15 grudnia 2009 o 12:38
Beznadzieja! jak można zlikwidować linie niskopodłogowe! Do tej pory było dobrze i jakoś nie wierzę że ktoś narzekał!
Avatar
Gość / 15 grudnia 2009 o 12:06
Beznadzieja.
Avatar
ic / 15 grudnia 2009 o 10:21
Głupota co za skargi, rzekomo zarząd otrzymuje co do niskopodłogowych. Idiotyzm - Tym miastem nie ma komu zarządzać i niestety trzeba zmykać czym prędzej stąd......
Avatar
VIP / 15 grudnia 2009 o 10:12
Przecież te miejskie przystanki w większości wyglądaja jak miejskie szalety...
Avatar
mosquito / 15 grudnia 2009 o 09:05
no i koniecznie przystanki z toaletami ! Mają być.
Avatar
buudda / 15 grudnia 2009 o 08:21
Jak to?!
Nie będzie już niskopodłogowego, przegubowego 44. , który niczym autobus widmo nawet w szczycie jeździł prawie pusty?!!
Niemożliwe!

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji 0 0

Grażyna Torbicka, Spółdzielnia Mleczarska Spomlek oraz Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Tytuły przyznano podczas uroczystej gali w Targach Lublin. W jej trakcie ogłoszono także laureatów certyfikatu Marka Lubelskie.

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym
22 kwietnia 2018, 13:00

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) zaprasza na wernisaż wystawy Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego. Uroczyste otwarcie ekspozycji już w niedzielę, 22 kwietnia o godz. 13.

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach
22 kwietnia 2018, 17:00

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 kwietnia o godz. 17 w Puławskiej Galerii Sztuki (Dom Chemika, ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się uroczysta premiera spektaklu Czarodziejski imbryk Teatru Lalek Muchomor"

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda 0 0

Szybszą i lepszą diagnostykę nowotworową ma zapewnić mikrosonda, nad którą pracują badacze z SDS Optic. Badania będą prowadzone w nowoczesnym laboratorium, które niedawno zostało otwarte.

Motor lepszy od JKS Jarosław

Motor lepszy od JKS Jarosław 21 2

Piłkarze Motoru po dwóch remisach z rzędu tym razem zgarnęli komplet punktów. Nie było łatwo, ale żółto-biało-niebiescy pokonali ostatecznie ostatni w tabeli JKS Jarosław 1:0. Dzięki temu udany debiut w roli pierwszego trenera zaliczył Piotr Zasada, który we wtorek zastąpił Marcina Sasala.

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu
21 kwietnia 2018, 20:00

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 20 na Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) odbędzie się koncert Henry No Hurry!

Hetman Zamość - Stal Kraśnik 3:0. Dostali nową porcję tlenu

Hetman Zamość - Stal Kraśnik 3:0. Dostali nową porcję tlenu 4 5

Mecz na szczycie dla Hetmana. Zespół z Zamościa pokonał Stal Kraśnik 3:0. Podopieczni Jacka Ziarkowskiego zagrali bardzo dobre zawody, ale trzeba też dodać, że goście praktycznie całą drugą połowę grali w dziesiątkę. A ostatnie 25 minut nawet w dziewiątkę.

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy
LISTA

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy 4 3

Jutro kolejna niedziela wolna od handlu, ale w niektórych sklepach zrobimy zakupy. Ustawa pozwala na to, żeby właściciele stanęli tego dnia za ladą. Sklepy wymieniliśmy w naszej liście.

Chełmianka – Orlęta 1:2. Stracili fotel lidera

Chełmianka – Orlęta 1:2. Stracili fotel lidera 3 0

Zespół trenera Artura Bożyka dość niespodziewanie uległ na własnym stadionie Orlętom Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Przegrana z lokalnym rywalem kosztowała drużynę z Chełma utratę pozycji lidera

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi 11 0

Zawodnicy z Wieniawy przegrali na własnym stadionie z ekipą z Chełma 1:2. Głównym architektem wyjazdowej wygranej Kłosa był Alan Chmiel – strzelec dwóch bramek.

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę 11 0

Policjanci z Ryk zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za rozbój na 17-latku.

Główny Urząd Statystyczny: Polscy konsumenci w coraz lepszych nastrojach
RAPORT

Główny Urząd Statystyczny: Polscy konsumenci w coraz lepszych nastrojach 0 5

Według najnowszych danych GUS w kwietniu br. odnotowano wyraźną poprawę zarówno obecnych, jak i przyszłych nastrojów konsumenckich w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Alba, biały tort i prezenty. Pierwsza Komunia to spory wydatek
MAGAZYN

Alba, biały tort i prezenty. Pierwsza Komunia to spory wydatek 12 3

Dzieci, które za kilka tygodni przystąpią do Pierwszej Komunii, biorą już udział w próbach. Rodzice zapinają zaś na ostatni guzik logistyczne wydarzenia tego dnia.

Burzą amfiteatr, by go odbudować. Wszystkiego dogląda prezydent miasta

Burzą amfiteatr, by go odbudować. Wszystkiego dogląda prezydent miasta 1 1