sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Mniej pieniędzy na Centrum Kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 grudnia 2008, 10:43
Autor: (JSZ)

Jest jeszcze szansa na unijną dotację, na przebudowę Centrum Kultury. Wiadomo już jednak, że suma będzie o 10 mln zł mniejsza niż miasto planowało.

Lubelski wniosek przeszedł ocenę formalną, mimo braków w dokumentacji. Magistrat nie dostarczył na czas wszystkich wypisów z ksiąg wieczystych. Regulamin konkursu mówi jasno, że są one niezbędne.

Ministerialni urzędnicy postanowili jednak przyjąć w zamian potwierdzenia odpowiednich wniosków, złożonych do sądu przez Urząd Miasta. Właściwe dokumenty konieczne będą w drugim etapie konkursu.

Koszty przebudowy poklasztornego gmachu przy ul. Peowiaków obliczono na 50 mln zł, z czego 40 mln miała dać unia a resztę czyli 10 milionów zł miasto. Tymczasem przyszłoroczny budżet Lublina przewiduje zmniejszenie tej kwoty o 1,5 mln zł. Na dodatek pomoc unijna, jeśli ją otrzymamy, wyniesie niecałe 30 mln. To stawia pod znakiem zapytania realizację całego projektu.

¬- Zobaczymy co będzie dalej - mówi Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina - Jest za wcześnie, by przesądzać, czy przebudowa będzie realizowana, czy nie. Musimy się nad tym zastanowić.

Ale dziurę przekraczającą 11 mln zł trudno będzie załatać. Zdaniem kierownictwa Centrum Kultury, projektu nie ma sensu realizować we fragmencie. Przy znacznie mniejszym budżecie, konieczne może być przygotowanie nowych planów. To przeciągnie inwestycję co najmniej o kolejny rok.

Miasto starało się zdobyć unijną pomoc na przebudowę CK już w 2007 roku. Projekt zdobył bardzo dobre oceny, ale pieniędzy nie dostaliśmy. Ministerstwo Kultury uznało, że jest za drogi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ja
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ja
ja (12 grudnia 2008 o 14:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co tam unijne wymagania! Urzędnicy wiedzą najlepiej. Ciekawe czy ktoś za to beknie?! Za to sami potrafią rzucać kłody pod nogi jak chodzi o dotacje z miejskiej kasy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!