Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2012 r.
17:51
Edytuj ten wpis

Mnóstwo chętnych na nieważne bilety z Żydem i Murzynem

Autor: Zdjęcie autora drs rp
0 12 A A
Chętnych na te bilety jest coraz więcej. (Jacek Świerczyński)
Chętnych na te bilety jest coraz więcej. (Jacek Świerczyński)

Bilety, które oburzyły kibiców, stały się obiektem westchnień… kolekcjonerów. Jest też pomysł na aukcję charytatywną. Tymczasem szykuje się kolejny marsz w sprawie komiksów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Stale dzwonią do nas kolekcjonerzy zainteresowani biletami. Mamy też pisemne prośby o ich rozesłanie – przyznaje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego, na którego zlecenie wydrukowanych zostało 2,5 mln biletów z komiksami na odwrocie. Projekty komiksów przesłało Centrum Kultury. Na obu rysunkach kibice skandowali nazwę klubu piłkarskiego "Motor Lublin” – na jednym wspólnie z Murzynem, na drugim razem z Żydem.

Po protestach kibiców i klubu bilety wycofano z obiegu. Z kiosków nie udało się zawrócić tylko 12 tys. sztuk. I te mogą być cenne dla kolekcjonerów. Pozostałe, o ile ZTM je komukolwiek udostępni, zostaną uszkodzone. – Tak, by nie można nimi się posługiwać w pojazdach – wyjaśnia Góźdż. – Pojawił się również pomysł przekazania biletów na aukcję, by mogły wesprzeć jakiś cel charytatywny.

Na razie urzędnicy wstrzymują się z decyzjami. – Czekamy do końca roku, aż sytuacja nieco się uspokoi – podkreśla Góźdź. ZTM podkreśla, że skierowanie biletów gdzie indziej, niż na przemiał "wymaga akceptacji władz klubu Motor”.

Tymczasem wczoraj prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka zaatakował na swym blogu Janusz Palikot. Zapowiedział marsz w Lublinie: "Pokażmy tym tchórzom, jak Żuk, że się nie boimy i zróbmy akcję na 500 osób! Kiboli – faszystów było 200! (poseł odnosi się do marszu protestacyjnego szalikowców Motoru – red.) Niech się tchórze boją i wstydzą swojego tchórzostwa!”. – Datę marszu uzgadniamy z różnymi organizacjami. To będzie marsz przeciwko kibolstwu i za kulturą – mówi poseł Michał Kabaciński z Ruchu Palikota.

Ale lider ruchu pomylił się pisząc, że prezydent "kazał wycofać bilety na mecze drużyny piłki nożnej Motor Lublin”.

Prezydent wytyka błąd w swym oświadczeniu. Twierdzi, że nie skapitulował przed kibicami. – Jednak zanim wypowie się Pan tak jednoznacznie, powinien Pan posiąść minimalną wiedzę dotyczącą sprawy – pisze Żuk. Dodaje, że bilety krytykowali nie tylko kibice (przypomina, że potępił ich zachowanie podczas demonstracji), ale też organizacje społeczne walczące z dyskryminacją i m.in. przedstawiciele Romów.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jan / 29 listopada 2012 o 15:38
A czy som bilety na których murzyn pedofil całuje się z żydowskim dzieckiem?
Avatar
Qavtan / 29 listopada 2012 o 14:41
Ja też chciałbym zdobyć te bilety.
Fajnie, gdyby jednak w kiosku był wybór 'Chce Pan Pietrasiewiczowe bilety czy bilety kibiców?' :-D
Avatar
Antyżuk / 29 listopada 2012 o 11:12
Raczej milczał aby nie mówić gorzkiej prawdy o byłym prezydencie co zginął w katastrofie lotniczej podczas zbędnej wizyty, na którą nawet nie miał zaproszenia.

[quote name='ToMasz' timestamp='1354182136' post='701945']
Palikot chował się po 10.04.2010 przez około miesiąc. Tyle w temacie tchórzy...
[/quote]
Avatar
adi / 29 listopada 2012 o 11:08
Motor-Ruch Palikota to na miescie ustawka
Avatar
jośko broda / 29 listopada 2012 o 10:47
Przekazać na licytacje bilety z cena podwójnej wartości biletu jako ze towar limitowany i kolekcjonerski , dodatkowe pieniądze uzyskane ze sprzedaży przekazać na potrzebujące instytucje np szpitale. Ukarać Pietrasiewicza i osoby które zatwierdziły wypuszczenie tego dziadostwa . Żadnych dalszych działań Pietrasiewicza w tym mieście i sprawa zamknięta .
Avatar
ToMasz / 29 listopada 2012 o 10:42
Palikot chował się po 10.04.2010 przez około miesiąc. Tyle w temacie tchórzy...
Avatar
q / 29 listopada 2012 o 09:22
Jakie zainteresowanie i po co - przeciez tym wspiera się kiboli i bandytów - po cholere to wszytsko bilety spalić a pomysłodawcy niech kase zwracają. Kibolom powinno sie pokazac gdzie ich miejsce w szeregu a nie pokazywac, że to co robia jest dobre.
Avatar
jola / 29 listopada 2012 o 09:20
[quote name='koko' timestamp='1354167245' post='701839']
No panie Palikot zobaczymy ile zbierzesz ludzi na manifestacji. Kiedyś mogłeś liczyć na poparcie Kół Naukowych studenciaków którzy liczyli że wepchniesz ich do urzędów a teraz?????
[/quote]STOP !!!!!! dla WARCHOŁÓW w polskiej polityce.
Avatar
nemk / 29 listopada 2012 o 09:18
Te bilety można dostać w kiosku naprzeciwko kulu, obok poczty. Zresztą, trzeba być deb***em żeby robić taką aferę o mała karteczkę z podrzędnym komiksem.
Avatar
dowa / 29 listopada 2012 o 08:51
Zaraz, zaraz, jaką kulturę chce promować ten cham pospolity?!
Avatar
jan / 29 listopada 2012 o 15:38
A czy som bilety na których murzyn pedofil całuje się z żydowskim dzieckiem?
Avatar
Qavtan / 29 listopada 2012 o 14:41
Ja też chciałbym zdobyć te bilety.
Fajnie, gdyby jednak w kiosku był wybór 'Chce Pan Pietrasiewiczowe bilety czy bilety kibiców?' :-D
Avatar
Antyżuk / 29 listopada 2012 o 11:12
Raczej milczał aby nie mówić gorzkiej prawdy o byłym prezydencie co zginął w katastrofie lotniczej podczas zbędnej wizyty, na którą nawet nie miał zaproszenia.

[quote name='ToMasz' timestamp='1354182136' post='701945']
Palikot chował się po 10.04.2010 przez około miesiąc. Tyle w temacie tchórzy...
[/quote]
Avatar
adi / 29 listopada 2012 o 11:08
Motor-Ruch Palikota to na miescie ustawka
Avatar
jośko broda / 29 listopada 2012 o 10:47
Przekazać na licytacje bilety z cena podwójnej wartości biletu jako ze towar limitowany i kolekcjonerski , dodatkowe pieniądze uzyskane ze sprzedaży przekazać na potrzebujące instytucje np szpitale. Ukarać Pietrasiewicza i osoby które zatwierdziły wypuszczenie tego dziadostwa . Żadnych dalszych działań Pietrasiewicza w tym mieście i sprawa zamknięta .
Avatar
ToMasz / 29 listopada 2012 o 10:42
Palikot chował się po 10.04.2010 przez około miesiąc. Tyle w temacie tchórzy...
Avatar
q / 29 listopada 2012 o 09:22
Jakie zainteresowanie i po co - przeciez tym wspiera się kiboli i bandytów - po cholere to wszytsko bilety spalić a pomysłodawcy niech kase zwracają. Kibolom powinno sie pokazac gdzie ich miejsce w szeregu a nie pokazywac, że to co robia jest dobre.
Avatar
jola / 29 listopada 2012 o 09:20
[quote name='koko' timestamp='1354167245' post='701839']
No panie Palikot zobaczymy ile zbierzesz ludzi na manifestacji. Kiedyś mogłeś liczyć na poparcie Kół Naukowych studenciaków którzy liczyli że wepchniesz ich do urzędów a teraz?????
[/quote]STOP !!!!!! dla WARCHOŁÓW w polskiej polityce.
Avatar
nemk / 29 listopada 2012 o 09:18
Te bilety można dostać w kiosku naprzeciwko kulu, obok poczty. Zresztą, trzeba być deb***em żeby robić taką aferę o mała karteczkę z podrzędnym komiksem.
Avatar
dowa / 29 listopada 2012 o 08:51
Zaraz, zaraz, jaką kulturę chce promować ten cham pospolity?!
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 0 0

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 0 0

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 0 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 0

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 0 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 0 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 1

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 13

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 1

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!