niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Mnóstwo chętnych na nieważne bilety z Żydem i Murzynem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 listopada 2012, 17:51
Autor: drs, rp

Chętnych na te bilety jest coraz więcej. (Jacek Świerczyński)
Chętnych na te bilety jest coraz więcej. (Jacek Świerczyński)

Bilety, które oburzyły kibiców, stały się obiektem westchnień… kolekcjonerów. Jest też pomysł na aukcję charytatywną. Tymczasem szykuje się kolejny marsz w sprawie komiksów.

– Stale dzwonią do nas kolekcjonerzy zainteresowani biletami. Mamy też pisemne prośby o ich rozesłanie – przyznaje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego, na którego zlecenie wydrukowanych zostało 2,5 mln biletów z komiksami na odwrocie. Projekty komiksów przesłało Centrum Kultury. Na obu rysunkach kibice skandowali nazwę klubu piłkarskiego "Motor Lublin” – na jednym wspólnie z Murzynem, na drugim razem z Żydem.

Po protestach kibiców i klubu bilety wycofano z obiegu. Z kiosków nie udało się zawrócić tylko 12 tys. sztuk. I te mogą być cenne dla kolekcjonerów. Pozostałe, o ile ZTM je komukolwiek udostępni, zostaną uszkodzone. – Tak, by nie można nimi się posługiwać w pojazdach – wyjaśnia Góźdż. – Pojawił się również pomysł przekazania biletów na aukcję, by mogły wesprzeć jakiś cel charytatywny.

Na razie urzędnicy wstrzymują się z decyzjami. – Czekamy do końca roku, aż sytuacja nieco się uspokoi – podkreśla Góźdź. ZTM podkreśla, że skierowanie biletów gdzie indziej, niż na przemiał "wymaga akceptacji władz klubu Motor”.

Tymczasem wczoraj prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka zaatakował na swym blogu Janusz Palikot. Zapowiedział marsz w Lublinie: "Pokażmy tym tchórzom, jak Żuk, że się nie boimy i zróbmy akcję na 500 osób! Kiboli – faszystów było 200! (poseł odnosi się do marszu protestacyjnego szalikowców Motoru – red.) Niech się tchórze boją i wstydzą swojego tchórzostwa!”. – Datę marszu uzgadniamy z różnymi organizacjami. To będzie marsz przeciwko kibolstwu i za kulturą – mówi poseł Michał Kabaciński z Ruchu Palikota.

Ale lider ruchu pomylił się pisząc, że prezydent "kazał wycofać bilety na mecze drużyny piłki nożnej Motor Lublin”.

Prezydent wytyka błąd w swym oświadczeniu. Twierdzi, że nie skapitulował przed kibicami. – Jednak zanim wypowie się Pan tak jednoznacznie, powinien Pan posiąść minimalną wiedzę dotyczącą sprawy – pisze Żuk. Dodaje, że bilety krytykowali nie tylko kibice (przypomina, że potępił ich zachowanie podczas demonstracji), ale też organizacje społeczne walczące z dyskryminacją i m.in. przedstawiciele Romów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
jan
Qavtan
Antyżuk
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jan
jan (29 listopada 2012 o 15:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czy som bilety na których murzyn pedofil całuje się z żydowskim dzieckiem?
Rozwiń
Qavtan
Qavtan (29 listopada 2012 o 14:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja też chciałbym zdobyć te bilety.
Fajnie, gdyby jednak w kiosku był wybór 'Chce Pan Pietrasiewiczowe bilety czy bilety kibiców?' :-D
Rozwiń
Antyżuk
Antyżuk (29 listopada 2012 o 11:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Raczej milczał aby nie mówić gorzkiej prawdy o byłym prezydencie co zginął w katastrofie lotniczej podczas zbędnej wizyty, na którą nawet nie miał zaproszenia.

[quote name='ToMasz' timestamp='1354182136' post='701945']
Palikot chował się po 10.04.2010 przez około miesiąc. Tyle w temacie tchórzy...
[/quote]
Rozwiń
adi
adi (29 listopada 2012 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Motor-Ruch Palikota to na miescie ustawka
Rozwiń
jośko broda
jośko broda (29 listopada 2012 o 10:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przekazać na licytacje bilety z cena podwójnej wartości biletu jako ze towar limitowany i kolekcjonerski , dodatkowe pieniądze uzyskane ze sprzedaży przekazać na potrzebujące instytucje np szpitale. Ukarać Pietrasiewicza i osoby które zatwierdziły wypuszczenie tego dziadostwa . Żadnych dalszych działań Pietrasiewicza w tym mieście i sprawa zamknięta .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!