Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 kwietnia 2017 r.
6:49

Mobbing w szpitalu przy ul. Staszica? Dyrektor da pielęgniarkom ankiety

132 70 A A

Dzisiaj dyrektor SPSK1 w Lublinie ma spotkać się z oddziałowymi i przekazać im ankiety, które anonimowo będzie mogła wypełnić każda pielęgniarka. To reakcja na zarzuty o mobbing, które naczelnej pielęgniarce stawiają jej podwładne

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak pisaliśmy w tym tygodniu, w liście otwartym do dyrekcji szpitala siostry pisały anonimowo m.in. o zastraszaniu, upokarzaniu i szukaniu „haków” na pracowników. Wskazywały też na braki kadrowe m.in. z powodu rezygnacji z pracy przez doświadczone pielęgniarki, nagminnie stosowaną karę w postaci przenoszenia na inne oddziały i zarobki nieadekwatne do obowiązków. W związku z tym żądały usunięcia naczelnej pielęgniarki ze stanowiska.

– To bardzo złożony problem, którego rozwiązanie wymaga czasu. Anonimowy list jest jedyną formą reakcji pielęgniarek, jaka do mnie dotychczas dotarła; nie miałem wcześniej takich sygnałów – zaznacza Adam Borowicz, dyrektor SPSK1 w Lublinie. – Stąd spotkanie z pielęgniarkami oddziałowymi, na którym przekażę im ankiety, które anonimowo będzie mogła wypełnić każda pielęgniarka odnosząc się do tej sytuacji. Będą miały na to dwa tygodnie.

Wypełniając ankietę pielęgniarki będą mogły napisać, czy dostrzegają problemy związane ze sposobem zarządzania personelem przez naczelną pielęgniarkę. Jeśli tak, będą musiały wskazać na konkretne zdarzenia z datą, miejscem i opisem sytuacji. Będą mogły też określić inne problemy, w których rozwiązaniu może pomóc dyrekcja, a także własne sugestie dotyczące usprawnienia ich pracy.

W najbliższym czasie dyrektor ma się spotkać w tej sprawie także z Marią Olszak-Winiarską, przewodniczącą Regionu Lubelskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

W rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” Magdalena Wójcik, naczelna pielęgniarka w tym szpitalu, zaprzeczyła wszystkim zarzutom i zaznaczyła, że do tej pory żadna organizacja związkowa nie zgłosiła zastrzeżeń do jej pracy.

Komentarze 70

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 maja 2017 o 23:01
Siostry?? Zakonne może? czy pileęgniarki dyplomowane po 5-letnich ciężkich studiach!
Avatar
Gość / 2 maja 2017 o 22:51
Pani oddzialowa z chirurgii ogólnej, czy nie za stanowiło pani dlaczego pracownicy z długim stażem pracy odchodza z oddziału chirurgii?? Odchodza ponieważ pani wykorzystuję swoja pozycje, zastrasza pracowników i pracownicy nie znajduja zrozumienia
Avatar
PielX / 1 maja 2017 o 20:40
Teraz podobno Dyrektor pójdzie na urlop, Naczelna także i zostawią sprawę swoim zastępcom, którzy powiedzą, że nic nie mogą - stary chwyt (podobno i oddziałowa z chirurgii opisywana tutaj także ma być na urlopie, albo już jest). Pewnie boją się występów w telewizji :) A Pani rzeczniczka szpitala w Panoramie Lubelskiej z 28.04. mówila, że dyrekcja wróci do rozmów w 2 połowie maja - to chyba żarty są, czyli od razu widać, że te pseudoankiety są dla zamydlenia oczu. Jak związki pielęgniarek SPSK1 nie zaczną działać to pod koniec maja będzie istny koszmar dla pielęgniarek. 
Teraz podobno Dyrektor pójdzie na urlop, Naczelna także i zostawią sprawę swoim zastępcom, którzy powiedzą, że nic nie mogą - stary chwyt (podobno i oddziałowa z chirurgii opisywana tutaj także ma być na urlopie, albo już jest). Pewnie boją się występów w telewizji :) A Pani rzeczniczka szpitala w Panoramie Lubelskiej z 28.04. mówila, że dyrekcja wróci do rozmów w 2 połowie maja - to chyba żarty są, czyli od razu widać, że te pseudoankiety są dla zamydlenia oczu. Jak związki pielęgniarek SPSK1 nie zaczną działać to pod koniec maja będzie ist... rozwiń
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 18:19
Z treści wcześniejszych artykułów i komentarzy wynika że pacjenci w szpitalu umierają i skaczą z okien w wyniku zaniedbań wynikających z braku personelu - jedynym logicznym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie strajk personelu sredniego do odwołania
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 11:31
W tym szpitalu nagminnie łamane są prawa pracownicze, pracownicy od lat nie dostają mundurków, obuwia, wody do picia w okresie upałów !
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 08:52
Potwierdzam pielęgniarki są tam straszne, niemiłe, wulgarne, przemadrzale może oddziałowa chciała zrobić z nimi porządek a one się mszcza i chcą ja po prostu zniszczyć
Avatar
a. / 30 kwietnia 2017 o 22:28
Oddziałowa chirurgii jest po konkursie.
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 21:18
Nie mam nic przeciwko temu jeśli pacj. Zwraca się do mnie "siostro "ale w publikacjach jesteśmy pielegniarkami, polożnymi . Litości i minimum profesjonalizmu
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 20:47
Dlaczego mnie to nie dziwi? Pracowałam 30 lat w zawodzie, w większości placówek mobbing to rzecz nagminna, robią to lekarze, oddziałowe i starsze koleżanki. Brakuje zwykłego ludzkiego szacunku do drugiego człowieka, widać duże braki w kulturze osobistej, zazdrość, zawiść, czasami próby wykorzystywania i zrzucania na innych swoich obowiązków. Zmiana nauczania nie przyniosła nic w temacie etyki zawodowej, toleruje się ,,chamskie" zachowania w imię świętego spokoju.
Avatar
Leokadia / 30 kwietnia 2017 o 20:24
undefined napisał:
Niech Pan Dyrektor zrobi ankietę anonimową wśród pacjentów.....Mając ojca w szpitalu obserwowałam "empatię" niektórych pielęgniarek i włos mi się jeżył, więc może kij ma dwa końce. Pacjenci byliby w stanie wiele powiedzieć o pielęgniarkach. Jak jest empatyczna, miła, nie stresuje swoimi głupimi gadkami pacjentów, nie mądrzy się jak wielka pan, to w takiej ankiecie nic jej nie grozi.....
 To wiedz mądralo, że ryba zawsze psuje się od głowy! Jeśli w szpitalu jest zła atmosfera, a pielęgniarki są szykanowane przez swoje przełożone, do tego jest ich za mało, to i o empatię trudno. A jaką empatię i zrozumienie sytuacji ty prezentujesz????
 To wiedz mądralo, że ryba zawsze psuje się od głowy! Jeśli w szpitalu jest zła atmosfera, a pielęgniarki są szykanowane przez swoje przełożone, do tego jest ich za mało, to i o empatię trudno. A jaką empatię i zrozumienie sytuacji ty prezentujesz???? rozwiń
Avatar
Gość / 9 maja 2017 o 23:01
Siostry?? Zakonne może? czy pileęgniarki dyplomowane po 5-letnich ciężkich studiach!
Avatar
Gość / 2 maja 2017 o 22:51
Pani oddzialowa z chirurgii ogólnej, czy nie za stanowiło pani dlaczego pracownicy z długim stażem pracy odchodza z oddziału chirurgii?? Odchodza ponieważ pani wykorzystuję swoja pozycje, zastrasza pracowników i pracownicy nie znajduja zrozumienia
Avatar
PielX / 1 maja 2017 o 20:40
Teraz podobno Dyrektor pójdzie na urlop, Naczelna także i zostawią sprawę swoim zastępcom, którzy powiedzą, że nic nie mogą - stary chwyt (podobno i oddziałowa z chirurgii opisywana tutaj także ma być na urlopie, albo już jest). Pewnie boją się występów w telewizji :) A Pani rzeczniczka szpitala w Panoramie Lubelskiej z 28.04. mówila, że dyrekcja wróci do rozmów w 2 połowie maja - to chyba żarty są, czyli od razu widać, że te pseudoankiety są dla zamydlenia oczu. Jak związki pielęgniarek SPSK1 nie zaczną działać to pod koniec maja będzie istny koszmar dla pielęgniarek. 
Teraz podobno Dyrektor pójdzie na urlop, Naczelna także i zostawią sprawę swoim zastępcom, którzy powiedzą, że nic nie mogą - stary chwyt (podobno i oddziałowa z chirurgii opisywana tutaj także ma być na urlopie, albo już jest). Pewnie boją się występów w telewizji :) A Pani rzeczniczka szpitala w Panoramie Lubelskiej z 28.04. mówila, że dyrekcja wróci do rozmów w 2 połowie maja - to chyba żarty są, czyli od razu widać, że te pseudoankiety są dla zamydlenia oczu. Jak związki pielęgniarek SPSK1 nie zaczną działać to pod koniec maja będzie ist... rozwiń
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 18:19
Z treści wcześniejszych artykułów i komentarzy wynika że pacjenci w szpitalu umierają i skaczą z okien w wyniku zaniedbań wynikających z braku personelu - jedynym logicznym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie strajk personelu sredniego do odwołania
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 11:31
W tym szpitalu nagminnie łamane są prawa pracownicze, pracownicy od lat nie dostają mundurków, obuwia, wody do picia w okresie upałów !
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 08:52
Potwierdzam pielęgniarki są tam straszne, niemiłe, wulgarne, przemadrzale może oddziałowa chciała zrobić z nimi porządek a one się mszcza i chcą ja po prostu zniszczyć
Avatar
a. / 30 kwietnia 2017 o 22:28
Oddziałowa chirurgii jest po konkursie.
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 21:18
Nie mam nic przeciwko temu jeśli pacj. Zwraca się do mnie "siostro "ale w publikacjach jesteśmy pielegniarkami, polożnymi . Litości i minimum profesjonalizmu
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 20:47
Dlaczego mnie to nie dziwi? Pracowałam 30 lat w zawodzie, w większości placówek mobbing to rzecz nagminna, robią to lekarze, oddziałowe i starsze koleżanki. Brakuje zwykłego ludzkiego szacunku do drugiego człowieka, widać duże braki w kulturze osobistej, zazdrość, zawiść, czasami próby wykorzystywania i zrzucania na innych swoich obowiązków. Zmiana nauczania nie przyniosła nic w temacie etyki zawodowej, toleruje się ,,chamskie" zachowania w imię świętego spokoju.
Avatar
Leokadia / 30 kwietnia 2017 o 20:24
undefined napisał:
Niech Pan Dyrektor zrobi ankietę anonimową wśród pacjentów.....Mając ojca w szpitalu obserwowałam "empatię" niektórych pielęgniarek i włos mi się jeżył, więc może kij ma dwa końce. Pacjenci byliby w stanie wiele powiedzieć o pielęgniarkach. Jak jest empatyczna, miła, nie stresuje swoimi głupimi gadkami pacjentów, nie mądrzy się jak wielka pan, to w takiej ankiecie nic jej nie grozi.....
 To wiedz mądralo, że ryba zawsze psuje się od głowy! Jeśli w szpitalu jest zła atmosfera, a pielęgniarki są szykanowane przez swoje przełożone, do tego jest ich za mało, to i o empatię trudno. A jaką empatię i zrozumienie sytuacji ty prezentujesz????
 To wiedz mądralo, że ryba zawsze psuje się od głowy! Jeśli w szpitalu jest zła atmosfera, a pielęgniarki są szykanowane przez swoje przełożone, do tego jest ich za mało, to i o empatię trudno. A jaką empatię i zrozumienie sytuacji ty prezentujesz???? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 70

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 10

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 72 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 328 21

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 198 43

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!