wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Mobbing w szpitalu przy ul. Staszica? Dyrektor da pielęgniarkom ankiety

Dodano: 28 kwietnia 2017, 06:49

Dzisiaj dyrektor SPSK1 w Lublinie ma spotkać się z oddziałowymi i przekazać im ankiety, które anonimowo będzie mogła wypełnić każda pielęgniarka. To reakcja na zarzuty o mobbing, które naczelnej pielęgniarce stawiają jej podwładne

Jak pisaliśmy w tym tygodniu, w liście otwartym do dyrekcji szpitala siostry pisały anonimowo m.in. o zastraszaniu, upokarzaniu i szukaniu „haków” na pracowników. Wskazywały też na braki kadrowe m.in. z powodu rezygnacji z pracy przez doświadczone pielęgniarki, nagminnie stosowaną karę w postaci przenoszenia na inne oddziały i zarobki nieadekwatne do obowiązków. W związku z tym żądały usunięcia naczelnej pielęgniarki ze stanowiska.

– To bardzo złożony problem, którego rozwiązanie wymaga czasu. Anonimowy list jest jedyną formą reakcji pielęgniarek, jaka do mnie dotychczas dotarła; nie miałem wcześniej takich sygnałów – zaznacza Adam Borowicz, dyrektor SPSK1 w Lublinie. – Stąd spotkanie z pielęgniarkami oddziałowymi, na którym przekażę im ankiety, które anonimowo będzie mogła wypełnić każda pielęgniarka odnosząc się do tej sytuacji. Będą miały na to dwa tygodnie.

Wypełniając ankietę pielęgniarki będą mogły napisać, czy dostrzegają problemy związane ze sposobem zarządzania personelem przez naczelną pielęgniarkę. Jeśli tak, będą musiały wskazać na konkretne zdarzenia z datą, miejscem i opisem sytuacji. Będą mogły też określić inne problemy, w których rozwiązaniu może pomóc dyrekcja, a także własne sugestie dotyczące usprawnienia ich pracy.

W najbliższym czasie dyrektor ma się spotkać w tej sprawie także z Marią Olszak-Winiarską, przewodniczącą Regionu Lubelskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

W rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” Magdalena Wójcik, naczelna pielęgniarka w tym szpitalu, zaprzeczyła wszystkim zarzutom i zaznaczyła, że do tej pory żadna organizacja związkowa nie zgłosiła zastrzeżeń do jej pracy.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
PielX
(70) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 maja 2017 o 23:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Siostry?? Zakonne może? czy pileęgniarki dyplomowane po 5-letnich ciężkich studiach!
Rozwiń
Gość
Gość (2 maja 2017 o 22:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani oddzialowa z chirurgii ogólnej, czy nie za stanowiło pani dlaczego pracownicy z długim stażem pracy odchodza z oddziału chirurgii?? Odchodza ponieważ pani wykorzystuję swoja pozycje, zastrasza pracowników i pracownicy nie znajduja zrozumienia
Rozwiń
PielX
PielX (1 maja 2017 o 20:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Teraz podobno Dyrektor pójdzie na urlop, Naczelna także i zostawią sprawę swoim zastępcom, którzy powiedzą, że nic nie mogą - stary chwyt (podobno i oddziałowa z chirurgii opisywana tutaj także ma być na urlopie, albo już jest). Pewnie boją się występów w telewizji :) A Pani rzeczniczka szpitala w Panoramie Lubelskiej z 28.04. mówila, że dyrekcja wróci do rozmów w 2 połowie maja - to chyba żarty są, czyli od razu widać, że te pseudoankiety są dla zamydlenia oczu. Jak związki pielęgniarek SPSK1 nie zaczną działać to pod koniec maja będzie istny koszmar dla pielęgniarek. 
Rozwiń
Gość
Gość (1 maja 2017 o 18:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z treści wcześniejszych artykułów i komentarzy wynika że pacjenci w szpitalu umierają i skaczą z okien w wyniku zaniedbań wynikających z braku personelu - jedynym logicznym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie strajk personelu sredniego do odwołania
Rozwiń
Gość
Gość (1 maja 2017 o 11:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W tym szpitalu nagminnie łamane są prawa pracownicze, pracownicy od lat nie dostają mundurków, obuwia, wody do picia w okresie upałów !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (70)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!