Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 marca 2011 r.
19:58
Edytuj ten wpis

Moja matka nie żyje przez opieszałość lekarzy

0 14 A A
Wciąż nie możemy uwierzyć, że mama nie żyje. Gdyby od razu trafiła do szpitala, wszystko potoczyłoby
Wciąż nie możemy uwierzyć, że mama nie żyje. Gdyby od razu trafiła do szpitala, wszystko potoczyłoby

Lekarze zbagatelizowali u mamy silne bóle głowy – mówi córka zmarłej 67-latki. Zajęli się nią dopiero neurolodzy w szpitalu. Za późno. Pani Anna przeżyła jeszcze 11 dni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Moja mama żyłaby, gdyby wcześniej trafiła do szpitala – uważa Ewa Zawadzińska. – Od połowy marca skarżyła się na bardzo silny ból głowy. Za pieszym razem próbowali jej pomóc pracownicy pogotowia szpitala kolejowego w Lublinie. Nie widzieli jednak potrzeby zabierania mamy na oddział. Stwierdzili nadciśnienie i zalecili leczenie… aspiryną.

Dolegliwości nie przechodziły. Annę Zawadzińską odwiedziła lekarka rodzinna. – Wypisała leki na grypę. Ale ból się nasilał, zaczęła wymiotować – opowiada Urszula Kulka, siostra zmarłej. – Tak cierpiała, że nie była w stanie chodzić.

Dlatego na drugi dzień Anna Zawadzińska sama, po raz kolejny, wezwała pogotowie. Nie wiedziała wtedy, że kilka godzin wcześniej w jej mózgu pękł tętniak. Karetka – tym razem Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego – zawiozła chorą do szpitala przy al. Kraśnickiej.

– Ciocia bardzo przejęła się wtedy komentarzem jednego z pracowników pogotowia. Płakała, opowiadając o tym, jak stwierdził, że wyjazd karetki był niepotrzebny i lepiej byłoby, gdyby skorzystał z niej ktoś rzeczywiście wymagający opieki lekarskiej – opowiada siostrzeniec pani Anny, który rozmawiał z nią w szpitalu.

Po nocy spędzonej na izbie przyjęć i 11dniach na oddziale neurologii pacjentka zmarła z powodu kolejnego wylewu. Dr Jacek Gawłowicz, zastępca ordynatora neurologii, przyznaje, że Annę Zawadzińską leczono na jego oddziale. – Nie mogę jednak udzielić więcej informacji na ten temat – ucina.

Zdesperowana rodzina pacjentki zapowiada, że złoży skargę na lekarzy i ratowników do prokuratury. – W jakim stanie musi być pacjent, by zdecydować o przewiezieniu go do szpitala? Dopiero po kilku dniach skierowali chorą na oddział intensywnej opieki – mówi siostrzeniec pani Anny. – Zamierzamy też napisać skargę do lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia na pracowników pogotowia, którzy zbagatelizowali stan pacjentki.

– Na 50 tys. wyjazdów rocznie otrzymujemy kilkanaście skarg od osób, które narzekają na zespoły medyczne – mówi Alicja Ciechan, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. – W takich sytuacjach rodziny zmarłych często obwiniają pracowników pogotowia.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
leon / 31 marca 2011 o 20:20
Trzeba lekarzom jeszcze kasy dołożyć ,bo jeszcze za mało zarabiają 1500 zł za dyżur ,w dupach im się poprzewracało od nadmiaru kasy ,i taki będzie się pacjentem przejmował ma to gdzieś
Avatar
Gość / 30 marca 2011 o 17:03
[size="4"]"Po nocy spędzonej na izbie przyjęć i 11 dniach na oddziale Neurologii pacjentka zmarła z powodu kolejnego wylewu.
Dr Jacek Gawłowicz, zastępca ordynatora neurologii, przyznaje, że Annę Zawadzińską leczono na jego oddziale. – Nie mogę jednak udzielić więcej informacji na ten temat – ucina"[/size]

Tak trzymać, Jacek.
Avatar
Zbyszek / 30 marca 2011 o 14:51
Moja babcia była po jednym zawale a gdy po kilku miesiącach miała bardzo wysokie ciścnienie, poty i ból w klatce piersiowej taki, że nie mogła oddychać, wezwane pogotowie z Janowa Lubelskiego jechalo do niej (ok 12km) 1,40 min ! Niestety już nie musieli przyjeżdżać bo babcia ok 15 minut wcześniej straciła przytomność i nie żyła w chwili przyjazdu karetki pogotowia. Również winię opieszałość lekarzy jako przyczynę śmierci.
Avatar
jaś m. / 30 marca 2011 o 14:04
nie narzekajcie, spróbujcie się leczyć w Anglii. Albo dostac się do lekarza. Byłem tam dwa lata. Dwa razy musiałem korzystać z ich "opieki". Za pierwszym razem, kiedy zadzwoniłem umówic się na wizytę, usłyszałem, że owszem -- za tydzień. To u lekarza rodzinnego. Za drugim razem skoczyło mi ciśnienie na 230/160. Zadzwoniłem na pogotowie. Kazali iśc do rodzinnego. Tak wygląda angielska "opieka". A spóbujcie pójść do dentysty. Koszmart...
Avatar
anna / 30 marca 2011 o 12:17
coś mi się nie zgadza ,bo Szpital kolejowy nie ma pogotowia a karetka nie wyjeżdza na wezwania jak pogotowie,więc są jakieś nieścisłosci ,bo najlepiej to zegnac winę na innych
Avatar
gość / 30 marca 2011 o 12:09
NIESTETY TAK JUŻ JEST U NAS W KRAJU JA PODOBNIE W SZPITALU USŁYSZAŁAM ŻE BEZ PODSTAWINIE ZADZWONIŁAM PO KARETKĘ TYLKO W SZPITALU NA CHODŹKI TO BYŁO BEZCZELNE ZE STRONY LEKARZY A SPRAWA BYŁA RÓWNIEŻ POWAŻNA!!!
Avatar
mosquito / 30 marca 2011 o 11:50
Każdy kumaty wie, że ból głowy i wymioty są oznakami tego, że coś niedobrego "dzieje się" z mózgiem i w żadnym wypadku nie można tego lekceważyć. Tak może manifestować się tętniak, wylew czy nawet guz. Prywatnie znam kilku ratowników medycznych, - szkoda gadać.
Avatar
neron / 30 marca 2011 o 11:32
NIE opłaca sie im leczyc starych ludzi.A najlepiej jagby poumierali .TAK było z moja mama
Avatar
kluk / 30 marca 2011 o 11:19
[quote name='salo(nowa)' timestamp='1301470900' post='456510']
.... Stwierdzili nadciśnienie i zalecili leczenie… aspiryną.Coś nie bardzo mi się chce wierzyć.Znam trochę szpital kolejowy i nie przypuszczam aby pracowali tam aż tak niedouczeni lekarze.No ale skoro gazeta tak napisała.....
[/quote]
Co do poziomu wykształcenia lekarzy z tego szpitala nie moge się wypowiadać ponieważ na tym się nie znam ,ale o znieczulicy jaka tam panowała jeszcze kilka lat temu nógłbym coś powiedzieć ....dla przykładu - Pacjentka leżała na oddziale cztery dni i nikt z nią niczego nie robił, w końcu się wypisała i poszła do innego szpitala.Jak później się okazało
jeszcze dwa trzy dni i na ratunek byłoby za późno.
[quote name='salo(nowa)' timestamp='1301470900' post='456510']
.... Stwierdzili nadciśnienie i zalecili leczenie… aspiryną.Coś nie bardzo mi się chce wierzyć.Znam trochę szpital kolejowy i nie przypuszczam aby pracowali tam aż tak niedouczeni lekarze.No ale skoro gazeta tak napisała.....
[/quote]
Co do poziomu wykształcenia lekarzy z tego szpitala nie moge się wypowiadać ponieważ na tym się nie znam ,ale o znieczulicy jaka tam panowała jeszcze kilka lat temu nógłbym coś powiedzieć ..... rozwiń
Avatar
crx / 30 marca 2011 o 11:10
Lekarze tak jak każdy popełniają błędy.Do tego brak kasy zmusza do nieprzeprowadzania właściwych badań.Ofiar tego systemu jest już tysiące razy więcej aniżeli stanu wojennego....Ale takie solidaruchowe porządki nastały....!!!
Avatar
leon / 31 marca 2011 o 20:20
Trzeba lekarzom jeszcze kasy dołożyć ,bo jeszcze za mało zarabiają 1500 zł za dyżur ,w dupach im się poprzewracało od nadmiaru kasy ,i taki będzie się pacjentem przejmował ma to gdzieś
Avatar
Gość / 30 marca 2011 o 17:03
[size="4"]"Po nocy spędzonej na izbie przyjęć i 11 dniach na oddziale Neurologii pacjentka zmarła z powodu kolejnego wylewu.
Dr Jacek Gawłowicz, zastępca ordynatora neurologii, przyznaje, że Annę Zawadzińską leczono na jego oddziale. – Nie mogę jednak udzielić więcej informacji na ten temat – ucina"[/size]

Tak trzymać, Jacek.
Avatar
Zbyszek / 30 marca 2011 o 14:51
Moja babcia była po jednym zawale a gdy po kilku miesiącach miała bardzo wysokie ciścnienie, poty i ból w klatce piersiowej taki, że nie mogła oddychać, wezwane pogotowie z Janowa Lubelskiego jechalo do niej (ok 12km) 1,40 min ! Niestety już nie musieli przyjeżdżać bo babcia ok 15 minut wcześniej straciła przytomność i nie żyła w chwili przyjazdu karetki pogotowia. Również winię opieszałość lekarzy jako przyczynę śmierci.
Avatar
jaś m. / 30 marca 2011 o 14:04
nie narzekajcie, spróbujcie się leczyć w Anglii. Albo dostac się do lekarza. Byłem tam dwa lata. Dwa razy musiałem korzystać z ich "opieki". Za pierwszym razem, kiedy zadzwoniłem umówic się na wizytę, usłyszałem, że owszem -- za tydzień. To u lekarza rodzinnego. Za drugim razem skoczyło mi ciśnienie na 230/160. Zadzwoniłem na pogotowie. Kazali iśc do rodzinnego. Tak wygląda angielska "opieka". A spóbujcie pójść do dentysty. Koszmart...
Avatar
anna / 30 marca 2011 o 12:17
coś mi się nie zgadza ,bo Szpital kolejowy nie ma pogotowia a karetka nie wyjeżdza na wezwania jak pogotowie,więc są jakieś nieścisłosci ,bo najlepiej to zegnac winę na innych
Avatar
gość / 30 marca 2011 o 12:09
NIESTETY TAK JUŻ JEST U NAS W KRAJU JA PODOBNIE W SZPITALU USŁYSZAŁAM ŻE BEZ PODSTAWINIE ZADZWONIŁAM PO KARETKĘ TYLKO W SZPITALU NA CHODŹKI TO BYŁO BEZCZELNE ZE STRONY LEKARZY A SPRAWA BYŁA RÓWNIEŻ POWAŻNA!!!
Avatar
mosquito / 30 marca 2011 o 11:50
Każdy kumaty wie, że ból głowy i wymioty są oznakami tego, że coś niedobrego "dzieje się" z mózgiem i w żadnym wypadku nie można tego lekceważyć. Tak może manifestować się tętniak, wylew czy nawet guz. Prywatnie znam kilku ratowników medycznych, - szkoda gadać.
Avatar
neron / 30 marca 2011 o 11:32
NIE opłaca sie im leczyc starych ludzi.A najlepiej jagby poumierali .TAK było z moja mama
Avatar
kluk / 30 marca 2011 o 11:19
[quote name='salo(nowa)' timestamp='1301470900' post='456510']
.... Stwierdzili nadciśnienie i zalecili leczenie… aspiryną.Coś nie bardzo mi się chce wierzyć.Znam trochę szpital kolejowy i nie przypuszczam aby pracowali tam aż tak niedouczeni lekarze.No ale skoro gazeta tak napisała.....
[/quote]
Co do poziomu wykształcenia lekarzy z tego szpitala nie moge się wypowiadać ponieważ na tym się nie znam ,ale o znieczulicy jaka tam panowała jeszcze kilka lat temu nógłbym coś powiedzieć ....dla przykładu - Pacjentka leżała na oddziale cztery dni i nikt z nią niczego nie robił, w końcu się wypisała i poszła do innego szpitala.Jak później się okazało
jeszcze dwa trzy dni i na ratunek byłoby za późno.
[quote name='salo(nowa)' timestamp='1301470900' post='456510']
.... Stwierdzili nadciśnienie i zalecili leczenie… aspiryną.Coś nie bardzo mi się chce wierzyć.Znam trochę szpital kolejowy i nie przypuszczam aby pracowali tam aż tak niedouczeni lekarze.No ale skoro gazeta tak napisała.....
[/quote]
Co do poziomu wykształcenia lekarzy z tego szpitala nie moge się wypowiadać ponieważ na tym się nie znam ,ale o znieczulicy jaka tam panowała jeszcze kilka lat temu nógłbym coś powiedzieć ..... rozwiń
Avatar
crx / 30 marca 2011 o 11:10
Lekarze tak jak każdy popełniają błędy.Do tego brak kasy zmusza do nieprzeprowadzania właściwych badań.Ofiar tego systemu jest już tysiące razy więcej aniżeli stanu wojennego....Ale takie solidaruchowe porządki nastały....!!!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 4

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 31 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 24

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!