Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 sierpnia 2014 r.
8:30
Edytuj ten wpis

"Moja ściana to wieszam" Baner zawisł bez zezwolenia

48 14 A A

Najlepszy sposób na brudną ścianę kamienicy? Powiesić reklamową siatkę. I nikogo nie pytać o zdanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nie jest to najpiękniejszy śródmiejski zakątek. Obskurny metalowy płot, zielone parasole z reklama piwa, dwie szare puste ściany. Puste do wczoraj. Boczną ścianę kamienicy przy Peowiaków 13, na której można jeszcze dojrzeć zarysy reklamowego muralu Spółdzielni Pracy Juwentus, zasłoniła wielka kolorowa siatka z reklamą firmy Hanesco. To firma Dariusza Piątka, lubelskiego przedsiębiorcy, byłego radnego, obecnie właściciela kamienicy. Na banerze zdjęcie jego syna Jakuba, zawodnika KM "Cross” Lublin.

- Nie wydawaliśmy zezwolenia na powieszenie tej reklamy - mówi Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków. I zapewnia: - Podejmiemy odpowiednie działania, choć to długotrwała procedura. Obecnie prowadzimy kilkanaście postępowań w sprawie nielegalnie zawieszonych banerów. To będzie kolejne.

Przedsiębiorca zawieszenia reklamy z nikim nie konsultował, bo zasłania ona nie frontową ścianę, ale boczną. - Według mojego prawnika, nie muszę mieć takiej zgody, bo nie jest to granica z miastem, ale z sąsiadem - tłumaczy Dariusz Piątek. - Chcieliśmy zasłonić ten syf. Żeby pomalować tą ścianę musiałbym rozstawić rusztowanie. W sezonie letnim to niemożliwe, bo jest tam ogródek. Poza tym myślę, że nie jest to wulgarna, naciapana reklama. Ale jak konserwator chce mieć brudną ścianę, to będzie ją miał. Zdjęcie baneru to 10 minut.

Niewiele brakowało by na tej ścianie pojawił się mural autorstwa lubelskiego artysty Kamila Kuzko. - Mieliśmy już wszystko: i projekt, i finansowanie. Nie udało się jednak przebić przez korporacyjne sito Telekomunikacji Polskiej, do której wówczas należał budynek - mówi Cezary Hunkiewicz z Europejskiej Fundacji Kultury Miejskiej.

Mural miał korespondować z pracami, które artysta namalował na płocie obok Centrum Kultury.

- Poza tym nie ma sensu robić czegoś, co nie będzie istniało co najmniej dwa lata - dodaje Hunkiewicz. - A na tej działce ma powstać nowy budynek.

U zbiegu ul. Peowiaków i Kołłątaja ma stanąć 4-piętrowy Sky Garden, biurowiec zaprojektowany w pracowni Bolesława Stelmacha. Inwestor, firma LUK, zamierza rozpocząć prace jeszcze w tym roku. Budowa ma potrwać rok.

Nielegalne tektury na słupach i przystankach

W całym mieście pojawiły się tekturowe reklamy imprezy motocrossowej. Firma, która je zawiesiła, również nie miała zgody (w tym wypadku Zarządu Dróg i Mostów Urzędu Miasta). - Tylko dziś z samego śródmieścia zdjęliśmy 70 takich reklam - mówi Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego Ratusza. - Kara za powieszenie reklam bez zezwolenia na drodze gminnej i powiatowej to 15 zł za mkw./doba, a na krajowej i wojewódzkiej 20 zł. Reklamy mają po 1,4 m każda. Będą usuwane na bieżąco

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
podatnik / 8 sierpnia 2014 o 14:32

To totalitaryzm, że o sposób wykorzystania własnej ściany trzeba pytać jakąś biurwę. To samo z domem/działką: jest twoja, ale spróbuj postawić wiatę, garaż, zamurować okno w domu... Nie możesz człowieku dysponować swoją własnością, bo decydujący głos ma jakaś biurwa!!! TO CHORE.

Avatar
Gość / 8 sierpnia 2014 o 12:30

na jakie dokładnie układy droga irenko, nie zachowuj się jak prezes "wiem ale nie powiem"  :lol:  :lol:  :lol:

Avatar
irena / 8 sierpnia 2014 o 12:01

ten baner jest tylko potwiedzeniem układów w mieście," mam kasę ,mam władzę,a inni niech nagwizdają"

Avatar
potwierdzam / 7 sierpnia 2014 o 15:15

Panie kieliszku, wydziału dróg i mostów nie ma od paru ładnych lat.

Avatar
gsfhbsfh / 7 sierpnia 2014 o 13:59

o tym Sky House to ja słysze od co najmniej 6 lat i nic sie nie dzieje, nic nie powstaje i nie powstanie

Avatar
Gość / 7 sierpnia 2014 o 13:02

Człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nie...

Avatar
Gość / 7 sierpnia 2014 o 12:54

Jak POkraki atakują swego byłego kumpla. Jak był w PO to był koszerny a jak odszedł to na raz stał się trefny i co zrobi to złe . Nawet nijaki lebiega  z Ratusza wiesza na gośiu psy. Zadupie UE to zadupie. A co to za własność jak byle lebiegi nie pozwalają z niej korzystać. POkraczna POlsza.

a ten biedny PiSuar widzę dalej smrodzi pod każdym artykułem i próbuje nawracać na PiSlamizm

Avatar
Gość / 7 sierpnia 2014 o 11:33

Jak dla mnie to ten baner wygląda jak z D. zdjąć to G. bo wstyd takie szmaty w centrum miasta wieszać.

Avatar
szlomo / 7 sierpnia 2014 o 10:45

Jak POkraki atakują swego byłego kumpla. Jak był w PO to był koszerny a jak odszedł to na raz stał się trefny i co zrobi to złe . Nawet nijaki lebiega  z Ratusza wiesza na gośiu psy. Zadupie UE to zadupie. A co to za własność jak byle lebiegi nie pozwalają z niej korzystać. POkraczna POlsza.

Avatar
HSP / 7 sierpnia 2014 o 10:30

Wg mnie ładniej wyglada ten baner niz obdrapana sciana :)

Avatar
podatnik / 8 sierpnia 2014 o 14:32

To totalitaryzm, że o sposób wykorzystania własnej ściany trzeba pytać jakąś biurwę. To samo z domem/działką: jest twoja, ale spróbuj postawić wiatę, garaż, zamurować okno w domu... Nie możesz człowieku dysponować swoją własnością, bo decydujący głos ma jakaś biurwa!!! TO CHORE.

Avatar
Gość / 8 sierpnia 2014 o 12:30

na jakie dokładnie układy droga irenko, nie zachowuj się jak prezes "wiem ale nie powiem"  :lol:  :lol:  :lol:

Avatar
irena / 8 sierpnia 2014 o 12:01

ten baner jest tylko potwiedzeniem układów w mieście," mam kasę ,mam władzę,a inni niech nagwizdają"

Avatar
potwierdzam / 7 sierpnia 2014 o 15:15

Panie kieliszku, wydziału dróg i mostów nie ma od paru ładnych lat.

Avatar
gsfhbsfh / 7 sierpnia 2014 o 13:59

o tym Sky House to ja słysze od co najmniej 6 lat i nic sie nie dzieje, nic nie powstaje i nie powstanie

Avatar
Gość / 7 sierpnia 2014 o 13:02

Człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nie...

Avatar
Gość / 7 sierpnia 2014 o 12:54

Jak POkraki atakują swego byłego kumpla. Jak był w PO to był koszerny a jak odszedł to na raz stał się trefny i co zrobi to złe . Nawet nijaki lebiega  z Ratusza wiesza na gośiu psy. Zadupie UE to zadupie. A co to za własność jak byle lebiegi nie pozwalają z niej korzystać. POkraczna POlsza.

a ten biedny PiSuar widzę dalej smrodzi pod każdym artykułem i próbuje nawracać na PiSlamizm

Avatar
Gość / 7 sierpnia 2014 o 11:33

Jak dla mnie to ten baner wygląda jak z D. zdjąć to G. bo wstyd takie szmaty w centrum miasta wieszać.

Avatar
szlomo / 7 sierpnia 2014 o 10:45

Jak POkraki atakują swego byłego kumpla. Jak był w PO to był koszerny a jak odszedł to na raz stał się trefny i co zrobi to złe . Nawet nijaki lebiega  z Ratusza wiesza na gośiu psy. Zadupie UE to zadupie. A co to za własność jak byle lebiegi nie pozwalają z niej korzystać. POkraczna POlsza.

Avatar
HSP / 7 sierpnia 2014 o 10:30

Wg mnie ładniej wyglada ten baner niz obdrapana sciana :)

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 0

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 1

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 1

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 3

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 0

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 2 2

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 19 7

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 5 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 7

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 2 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!