poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Moje Pomysłowe Koncepcje (mp3)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lipca 2007, 19:03
Autor: Dominik Smaga

Krzysztof Mikuła, który od poniedziałku jest nowym prezesem MPK zdradził swoje plany.

• Na początek zaskoczył związkowców zapowiedzią, że w zajezdni przy al. Kraśnickiej wybuduje bloki mieszkalne. - Nie tędy droga - komentuje Andrzej Sokołowski, szef największego związku zawodowego w MPK. - Firma komunikacyjna nie jest od stawiania bloków - dodaje.
Na dodatek prezes, nawet gdyby chciał ruszyć z budową, ma związane ręce: teren należy do miasta a nie do spółki.

Na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami prezes Mikuła zapowiedział, że • w trzy miesiące przygotuje dla firmy plan naprawczy. Chce renegocjować umowę na świadczenie usług przewozowych zawartą między MPK a miastem. - Nie może być tak, że coś się zamawia a potem się nie płaci. W normalnych warunkach można wypowiedzieć umowę. W przypadku spółki komunalnej jest to niemożliwe - mówi Krzysztof Mikuła. - Do renegocjacji będę przystępował od przyszłego tygodnia i chcę to zakończyć najpóźniej z końcem wakacji - dodaje. Ale jakiej kwoty oczekuje od miasta - nie wie.

• Drugi pomysł prezesa to zakup nowych autobusów. - To się musi stać na przełomie tego i przyszłego roku - twierdzi Mikuła. Nie wie jednak, czy autobusy weźmie na raty, czy też w leasing. Na pewno mają to być wozy nowe. Wcześniej chce rozmawiać z firmą instalującą w tradycyjnych autobusach napęd na gaz ziemny. Tymczasem wiadomo, że miasto nie dostanie tylu pieniędzy z unii na nowe autobusy ile chciało.

• Mikuła chce też umożliwić płacenie esemesem za przejazd. Choć to kosztowny system. Prezes wyjaśnia, że ma to być ukłon w stronę młodych ludzi. - Poza esemesowaniem to oni nic nie robią w tych telefonach.
- Kiedy ruszy ten system? - Chciałbym studentom zrobić prezent - mówi Mikuła. Ale daty nie podaje, bo przerywa mu Jacek Szczot, szef rady nadzorczej MPK. - Nie może być tak, że sprzęt zamontowany w autobusie będzie droższy od samego autobusu.

• Na pytania o nocną komunikację Mikuła nawet nie czeka, tylko sam opowiada: - Musimy dążyć do tego, by to było, bo to się da zorganizować - zapewnia. Pytany co ma na myśli, wyjaśnia, że chce sprawdzić, kiedy ludzie potrzebują takich kursów. - Jednym z elementów będzie zbadanie, kiedy najwięcej imprezują. Jakimś mechanizmem się to określi.

• W przyszłym roku Mikuła chce też uruchomić regularne połączenia MPK z miejscowościami koło Lublina. Szczególnie interesują go kursy do Nałęczowa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!