Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 stycznia 2016 r.
15:26

Molestowanie w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Trwa proces byłego ordynatora

0 11 A A

Trwa proces Antoniego W., byłego ordynatora ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Lekarz odpowiada za molestowanie seksualne podległych mu lekarek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Postępowanie toczy się za zamkniętymi drzwiami. W piątek zeznawała trzecia z czterech poszkodowanych kobiet. Na sali nie było Antoniego W. Do końca lutego sąd powinien wysłuchać wyjaśnień wszystkich lekarek. Później przesłucha świadków. Może ich być nawet kilkudziesięciu. To m.in. współpracownicy oskarżonego oraz pokrzywdzonych kobiet.

Antoni W. kierował oddziałem gastroenterologii w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Z relacji podległych mu rezydentek wynika, że regularnie je poniżał i napastował.

– Kiedy nosiłam jeansy krzyczał, że mój ubiór jest karygodny i są inne ośrodki, w których mogę dokończyć specjalizację – wspomina jedna z lekarek. – Kazał mi nosić mini. Powiedział, że mam piękne nogi i on chce je oglądać.

W zamian za intymne kontakty lekarz miał oferować kobietom różnego rodzaju korzyści zawodowe. Lekarki bały się ordynatora. Robiły wszystko, by ograniczyć kontakt z Antonim W. Jednocześnie korzystały z pomocy psychologów i brały leki uspokajające.

Sprawa Antoniego W. wyszła na jaw niespełna rok temu. Poszkodowane kobiety opowiedziały o wszystkim dyrekcji szpitala. Lekarz natychmiast stracił pracę, a jego sprawą zajęła się prokuratura.

Według śledczych 59-latek molestował kobiety przynajmniej od 2012 r. Wszystkie były nękane. Wobec trzech kobiet Antoni W. miał się dopuszczać tzw. „innych czynności seksualnych”. Lekarz nie przyznaje się do winy. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ballada dziada / 19 stycznia 2016 o 10:17

Prawda jest taka ,że uniknie kary jak ktoś napisał ma sąd w kieszeni i leczył całe rodziny.Chwała młodym kobietom,ze nie uległy staremu capowi i bronia sie .W szpitalach jak i wszędzie nie wszyscy mężczyźni molestują ,ale znajdzie sie w srodowisku jeden ,dwóch uczonych Piotrusiów Panów ,którzy przelecą wszystkie uległe.Uważają ,ze są wyżej , bo mają władzę pieniądze czasami jakaś gąska zostanie kierowniczką.Najczęściej tak jest przynajmniej w moim szpitalu,że to ofiary traciły pracę.Trzymajcie się dzielnie kobiety.Opinia publiczna i tak jest za wami,a przynajmniej te co miały stycznośc z takimi sytuacjami.

Prawda jest taka ,że uniknie kary jak ktoś napisał ma sąd w kieszeni i leczył całe rodziny.Chwała młodym kobietom,ze nie uległy staremu capowi i bronia sie .W szpitalach jak i wszędzie nie wszyscy mężczyźni molestują ,ale znajdzie sie w srodowisku jeden ,dwóch uczonych Piotrusiów Panów ,którzy przelecą wszystkie uległe.Uważają ,ze są wyżej , bo mają władzę pieniądze czasami jakaś gąska zostanie kierowniczką.Najczęściej tak jest przynajmniej w moim szpitalu,że to ofiary traciły pracę.Trzymajcie się dzielnie kobiety.Opinia publiczna i tak j... rozwiń

Avatar
Gość / 19 stycznia 2016 o 10:04
A to świnia.
Avatar
Gość / 19 stycznia 2016 o 07:54
Chłopom po 45/50 zaczyna brakować seksu bo żony się starzeją i nie przypominają już potem tych sarenek co kiedyś. A chłop ciągle myśli o sarenkach ile by lat nie miał. A potem mamy takie przypadki.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2016 o 22:28
irka Ja to bym ci zaszył i postawił jako pomnik niech wszyscy podziwiają ! Piękność nie do zdobycia ! Hi hi.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2016 o 22:25
A dać po gębie .....moja żonka jak by powiedziała że nie jest zadowolona to bym rabanu narobił.
Avatar
irka / 18 stycznia 2016 o 20:59

A co to - naczytały się romansideł, naoglądały głupkowatych seriali, a życie nie jest bajką ! Brak rozumu ? Nie mogą sobie poradzić z jednym ogierem - co to za kobiety ? Życzę im mniej oglądania telewizora i zajęcie się życiem rodzinnym, a gdy to nie pomoże, to kupcie sobie kota !!!

ty chyba jestes podobny do niego  ZBOK - tfu !!!   a Antkowi uciąć interes - będzie miał lżej  --  tfu !!! i to ma być lekarz, na dodatek ordynator ordynarny - chyba mianowany przez  ,,po"

ty chyba jestes podobny do niego  ZBOK - tfu !!!   a Antkowi uciąć interes - będzie miał lżej  --  tfu !!! i to ma być lekarz, na dodatek ordynator ordynarny - chyba mianowany przez  ,,po"

rozwiń
Avatar
policmarcin / 18 stycznia 2016 o 20:07
Antosiowi to możecie skoczyć na kant tralala ,za duży jest i za dużo sędziów lubelskich ma w kieszeni
Avatar
Gość / 18 stycznia 2016 o 19:48
A co to - naczytały się romansideł, naoglądały głupkowatych seriali, a życie nie jest bajką ! Brak rozumu ? Nie mogą sobie poradzić z jednym ogierem - co to za kobiety ? Życzę im mniej oglądania telewizora i zajęcie się życiem rodzinnym, a gdy to nie pomoże, to kupcie sobie kota !!!
Avatar
Gość / 18 stycznia 2016 o 19:45
a jaki papuga go broni? Czy nie ten sam co mecenasa Wojciecha W. który nie spłaca długów?
Avatar
Gość / 18 stycznia 2016 o 17:20
skandal!!!
Avatar
Ballada dziada / 19 stycznia 2016 o 10:17

Prawda jest taka ,że uniknie kary jak ktoś napisał ma sąd w kieszeni i leczył całe rodziny.Chwała młodym kobietom,ze nie uległy staremu capowi i bronia sie .W szpitalach jak i wszędzie nie wszyscy mężczyźni molestują ,ale znajdzie sie w srodowisku jeden ,dwóch uczonych Piotrusiów Panów ,którzy przelecą wszystkie uległe.Uważają ,ze są wyżej , bo mają władzę pieniądze czasami jakaś gąska zostanie kierowniczką.Najczęściej tak jest przynajmniej w moim szpitalu,że to ofiary traciły pracę.Trzymajcie się dzielnie kobiety.Opinia publiczna i tak jest za wami,a przynajmniej te co miały stycznośc z takimi sytuacjami.

Prawda jest taka ,że uniknie kary jak ktoś napisał ma sąd w kieszeni i leczył całe rodziny.Chwała młodym kobietom,ze nie uległy staremu capowi i bronia sie .W szpitalach jak i wszędzie nie wszyscy mężczyźni molestują ,ale znajdzie sie w srodowisku jeden ,dwóch uczonych Piotrusiów Panów ,którzy przelecą wszystkie uległe.Uważają ,ze są wyżej , bo mają władzę pieniądze czasami jakaś gąska zostanie kierowniczką.Najczęściej tak jest przynajmniej w moim szpitalu,że to ofiary traciły pracę.Trzymajcie się dzielnie kobiety.Opinia publiczna i tak j... rozwiń

Avatar
Gość / 19 stycznia 2016 o 10:04
A to świnia.
Avatar
Gość / 19 stycznia 2016 o 07:54
Chłopom po 45/50 zaczyna brakować seksu bo żony się starzeją i nie przypominają już potem tych sarenek co kiedyś. A chłop ciągle myśli o sarenkach ile by lat nie miał. A potem mamy takie przypadki.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2016 o 22:28
irka Ja to bym ci zaszył i postawił jako pomnik niech wszyscy podziwiają ! Piękność nie do zdobycia ! Hi hi.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2016 o 22:25
A dać po gębie .....moja żonka jak by powiedziała że nie jest zadowolona to bym rabanu narobił.
Avatar
irka / 18 stycznia 2016 o 20:59

A co to - naczytały się romansideł, naoglądały głupkowatych seriali, a życie nie jest bajką ! Brak rozumu ? Nie mogą sobie poradzić z jednym ogierem - co to za kobiety ? Życzę im mniej oglądania telewizora i zajęcie się życiem rodzinnym, a gdy to nie pomoże, to kupcie sobie kota !!!

ty chyba jestes podobny do niego  ZBOK - tfu !!!   a Antkowi uciąć interes - będzie miał lżej  --  tfu !!! i to ma być lekarz, na dodatek ordynator ordynarny - chyba mianowany przez  ,,po"

ty chyba jestes podobny do niego  ZBOK - tfu !!!   a Antkowi uciąć interes - będzie miał lżej  --  tfu !!! i to ma być lekarz, na dodatek ordynator ordynarny - chyba mianowany przez  ,,po"

rozwiń
Avatar
policmarcin / 18 stycznia 2016 o 20:07
Antosiowi to możecie skoczyć na kant tralala ,za duży jest i za dużo sędziów lubelskich ma w kieszeni
Avatar
Gość / 18 stycznia 2016 o 19:48
A co to - naczytały się romansideł, naoglądały głupkowatych seriali, a życie nie jest bajką ! Brak rozumu ? Nie mogą sobie poradzić z jednym ogierem - co to za kobiety ? Życzę im mniej oglądania telewizora i zajęcie się życiem rodzinnym, a gdy to nie pomoże, to kupcie sobie kota !!!
Avatar
Gość / 18 stycznia 2016 o 19:45
a jaki papuga go broni? Czy nie ten sam co mecenasa Wojciecha W. który nie spłaca długów?
Avatar
Gość / 18 stycznia 2016 o 17:20
skandal!!!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 35 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 17 13

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 4 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 28 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 5 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra