wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Monika Parczyńska najlepsza na Jesieni z Poezją w Świdniku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 listopada 2009, 05:43

W konkursie zorganizowanego w sobotę w Świdniku 10. Festiwalu Piosenki Literackiej "Jesień z Poezją” pierwszą nagrodę zdobyła Monika Parczyńska. Pochodząca ze Strzeszkowic lublinianka pokonała 18 wykonawców z całej Polski.

Zwyciężczyni otrzymała 3 tys. zł oraz nominacje do konkursów 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i 7. Festiwalu Piosenki Poetyckiej "Nadzieja” im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu. Pod werdyktem jury podpisali się Piotr Wróblewski z Polskiego Radia Lublin (przewodniczący), Tomasz Momot, Cezary Listowski i Marta Szczecina.

To już kolejny w tym roku duży sukces festiwalowy Moniki Parczyńskiej.

W październiku tegoroczna absolwentka III LO im. Unii Lubelskiej została laureatką prestiżowej nagrody im. Wojciecha Bellona (przyznawana śpiewającym autorom najlepszych tekstów piosenek) na 45. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

W sierpniu podopieczna znakomitego barda Dominika Rogalskiego dostała w konkursie 14. Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską "Oranżeria 2009” w Radzyniu Podlaskim wyróżnienie specjalne (statuetka "Aniołka” im. Agaty Budzyńskiej za piosenkę "Zapałki”), nagrodę pieniężną w wysokości 250 zł, nagrodę rzeczową oraz kwalifikację do konkursu Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. W jury zasiadali m.in. Jan Poprawa i Krystyna Prońko.

W czerwcu 18-letnia artystka zajęła pierwsze miejsce w Przeglądzie Solistów i Zespołów Muzycznych na 1. Festiwalu Młodych, zorganizowanym przez ACK UMCS "Chatka Żaka”. Jury – z Markiem Stefankiewiczem i Janem Kondrakiem w składzie – podkreślało wysoką wartość artystyczną repertuaru Parczyńskiej, zawierającego autorskie utwory (tekst i muzyka), umiejętność budowania nastroju i profesjonalizm wykonania.

Jedną z nagród zdobytych na Festiwalu Młodych jest sesja nagraniowa w studiu Wydziału Artystycznego UMCS. Śpiewająca gitarzystka i piosenkopisarka właśnie przygotowuje się do sesji, podczas której chce zarejestrować swój debiutancki album.

Dodajmy jeszcze, że na jubileuszowej Jesieni z Poezją drugą nagrodę wywalczyła Aleksandra Oberda (1,5 tys. zł i nominacja do konkursu 7. Festiwalu Piosenki Poetyckiej "Nadzieja” im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu). Trzeciej nagrody nie przyznano. Wyróżnieni zostali m.in. Katarzyna Kotecka (500 zł i nominacja do konkursu 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie), Anna Kasprzak i zespół Lia Fail.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Jacek Szymczyk
bbb
Jacek Szymczyk
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Jacek Szymczyk
Jacek Szymczyk (1 grudnia 2009 o 00:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Poprawione. Mam nadzieję, że wszystko już się zgadza. Organizator dopiero w poniedziałek przysłał pisemny werdykt. W niedzielę relacjonował z pamięci, która okazała się zawodna. Stąd błędy.
Rozwiń
bbb
bbb (30 listopada 2009 o 14:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Aleksandra Oberda- zajęła II miejsce i nominacje na Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego " Nadzieja", Katarzyna Kotecka dostała wyróżnienie i nominację na 46 SFP w Krakowie. Tak dla sprostowania.
Rozwiń
Jacek Szymczyk
Jacek Szymczyk (30 listopada 2009 o 11:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zmiana została dokonana w edytorze, ale system musi ją przetrawić. To nieraz trwa nawet pół godziny.
Rozwiń
miśklaw
miśklaw (30 listopada 2009 o 11:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"oczywiście poprawiam" , taaaaaa a nadal widnieją Dzierzkowice a nie Strzeszkowice
Rozwiń
Jacek Szymczyk
Jacek Szymczyk (30 listopada 2009 o 11:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oczywiście poprawiam.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!