Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 czerwca 2013 r.
16:15
Edytuj ten wpis

MOSiR upuści wody z Zalewu Zemborzyckiego

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A
W przyszłym tygodniu pobrane mają zostać próbki wody do badań, które przesądzą o tym, czy w Zalewie
W przyszłym tygodniu pobrane mają zostać próbki wody do badań, które przesądzą o tym, czy w Zalewie

O pół metra ma zostać obniżone lustro wody w Zalewie Zemborzyckim. Miasto tłumaczy to koniecznością wzmocnienia zapory.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ekspertyzę stanu technicznego zapory zlecił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Okazało się, że trzeba ją uszczelnić.

– Rozmawialiśmy z wykonawcą prac z 2009 roku i musi nam to zrobić w ramach gwarancji – poinformował na konferencji prasowej Zdzisław Hołysz, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prace będą wymagały obniżenia lustra wody. – Tam, gdzie mogłaby przesiąkać woda zostanie wykonany metrowej wysokości wewnętrzny nasyp z naturalnych materiałów – wyjaśnia Zdzisław Strycharz, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta.

– Takie zabiegi powinny być przeprowadzone w ciągu dwóch, trzech tygodni, a później w miarę napływu wody przywrócony zostanie poprzedni poziom lustra zalewu. Obniżenie będzie wynosić około pół metra, a poziom wody będzie mieścić się w granicach określonych w pozwoleniu wodnoprawnym.

Miasto przymierza się też do budowy drugiego zbiornika w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego. Znalazłby się on powyżej ist-niejącego zbiornika.

– Miałby na calu wyłapywanie zawiesin, które płyną Bystrzycą – mówi Strycharz. Dzięki temu woda w Zalewie Zemborzyckim będzie mniej żyzna, co ma zmniejszyć ryzyko rozmnażania się sinic. Koszty budowy takiego dodatkowego zbiornika zostały oszacowane wstępnie na 40 milionów złotych.

Pieniędzy na takie inwestycje miasto ma szukać w funduszach unijnych. – Przygotowaliśmy koncepcję rewitalizacji całej doliny Bystrzycy, łącznie z Zalewem Zemborzyckim. Do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego złożyliśmy już wniosek o dofinansowanie – informuje Strycharz.

Wartość projektu to aż 460 milionów złotych. Wiadomo już, że ewentualna dotacja byłaby przyznawana w ramach nowego rozdziału unijnych funduszy uruchamianego w 2014 r.

Miasto chce też w pełni wyposażyć Zemborzyce w kanalizację sanitarną tak, by ścieki nie były zrzucane do Bystrzycy.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 czerwca 2015 o 06:35
PIĘĘĘKNY MUREK WOKÓŁ ZALEWU ,hahaha Natury nie oszukasz !!!
Avatar
Gość / 27 czerwca 2015 o 06:33
PZW przejmie kontrole nad Zalewem ???
Avatar
Gość / 27 czerwca 2015 o 06:29
CZY MOŻNA SIE KĄPAĆ BEZPIECZNIE DLA ZDROWIA W ZALEWIE???
Avatar
Gość / 27 czerwca 2015 o 06:23
ZALEW w ZEMBORZYCACH- syf, brud, ubóstwo i propaganda rządzących !!!
Avatar
czerwona płetwa / 10 czerwca 2013 o 23:49

Od niedawna mieszkam w Lublinie i ostatnio dość często robię sobie małe wypady właśnie nad Zalew Zemborzycki. Mam dwojakie odczucia, ponieważ z jednej strony to fajne miejsce - bliska odskocznia, a z drugiej, ta odskocznia ma swoje minusy, których nie rozumiem. W zeszłym roku przy betonowym nabrzeżu oprócz śmieci, butelek, naturalnych szczątków i patyków pływało do góry brzuchem kilka ładnych szczupaków :( W tym roku przed wejściem po kostki do wody musiałam powybierać na plaży kawałki potłuczonych butelek - życzę aby 'autor' sam się nadział na swoje 'dzieło'. Ogólnie dużo śmiecia typu puszki, pety, nie mówiąc już o niektórych panach wędkujących, którzy również nie grzeszą kulturą, zostawiając wielkie worki po zanęcie, plastikowe pojemniki na miejscu swojego pobytu. O potłuczonych butelkach w wodzie szkoda gadać, bo to jest zwyczajnie buractwo i zachowanie raczej istot człekokształtnych, ale nie ludzi. Czy to tak trudno zabrać śmieci ze sobą i szanować własne podwórko ?...Mam wrażenie, ze dla niektórych to awykonalne. Nie cierpię takiego buraczanego stanu umysłu! Ps. Ryczące motorówki też są wkurzające, powinni tego zakazać. Zaraz pewnie odezwie się jakiś 'mądry', który zaproponuje mi wyjazd w dzicz :))) Nie przeszkadzają mi baseny Wrotkowa, ani wyciągi wodne. Przeszkadza mi myślenie ludzi, którzy z nikim oprócz siebie się nie liczą i nie dbają o to co mają....ale bardzo lubię zapach sosny, aromat jeziora, piesze i rowerowe wycieczki, fajną knajpkę nad wodą z dobrym pifffkiem, żaglówki też lubię....a i wędkarzy, ale takich, którzy swoją zdobycz, przynajmniej tą niewymiarową, wypuszczają do wody! :) Tych ostatnich gorąco pozdrawiam :) !
 

Od niedawna mieszkam w Lublinie i ostatnio dość często robię sobie małe wypady właśnie nad Zalew Zemborzycki. Mam dwojakie odczucia, ponieważ z jednej strony to fajne miejsce - bliska odskocznia, a z drugiej, ta odskocznia ma swoje minusy, których nie rozumiem. W zeszłym roku przy betonowym nabrzeżu oprócz śmieci, butelek, naturalnych szczątków i patyków pływało do góry brzuchem kilka ładnych szczupaków :( W tym roku przed wejściem po kostki do wody musiałam powybierać na plaży kawałki potłuczonych butelek - życzę aby 'autor' sam się nadz... rozwiń

Avatar
Etra / 8 czerwca 2013 o 06:43

bardzo słuszna decyzja wody w zalewie jest stanowczo za dużo, nigdy jej tyle nie było, trzeba upuścić i potem utrzymać ten stan. Ja oglądam tą zaporę i nadziwić się nie mogę że ona jeszcze nie pie***lneła bo napór i ciśnienie na nią jest wręcz piekielne. Po co tyle wody, bedzie jej mniej to będzie lepiej ryba brała a tak jest duże ciśnienie na ryby głębinowe co po spodzie chodzą i trudno co złapać.

Będzie remont i stan wody wróci do stanu normalnego. Artykuł jest na temat naprawy tamy, a nie obniżenia lustra wody. "nigdy jej tyle nie było", w tym roku nie było jeszcze takiego stanu wody jak w zeszłym roku.

Będzie remont i stan wody wróci do stanu normalnego. Artykuł jest na temat naprawy tamy, a nie obniżenia lustra wody. "nigdy jej tyle nie było", w tym roku nie było jeszcze takiego stanu wody jak w zeszłym roku.

rozwiń
Avatar
ewka23 / 7 czerwca 2013 o 20:10

Co się dzieje w Lublinie? Sprawdź!

http://pulsmiast.pl/pl/lublin/artykuly/index.html

Avatar
ted / 7 czerwca 2013 o 19:27

o 40 lat za późno :(

Avatar
waldek / 7 czerwca 2013 o 18:55

bardzo słuszna decyzja wody w zalewie jest stanowczo za dużo, nigdy jej tyle nie było, trzeba upuścić i potem utrzymać ten stan. Ja oglądam tą zaporę i nadziwić się nie mogę że ona jeszcze nie pie***lneła bo napór i ciśnienie na nią jest wręcz piekielne. Po co tyle wody, bedzie jej mniej to będzie lepiej ryba brała a tak jest duże ciśnienie na ryby głębinowe co po spodzie chodzą i trudno co złapać.

Avatar
S Y L W E S T E R / 7 czerwca 2013 o 17:54

-----------------------------CO  MA  SPÓŁKA  MOSiR  DO   ZALEWU  ZEMBORZYCKIEGO ?--------------------  Te  pytanie  skierowane  jest  bezpośrednio  do  Prezydenta  Lublina  Krzysztofa  Zuka (PO).  Oczekiwana  jest  odpowiedzialna  odpowiedż  Prezydenta  Zuka  gdyż  to  dzięki  Prezydentowi  Zukowi  MOSiR  nie  je st  już  miejską  firmą  tylko  tzw. "prezydencką  Spółką" .  Spółka  zarządza "zaszczanymi" basenami  na  Wrotkowie  pobierając  pieniądze  za  wejście .   Skąd  "Spółka" miała  fundusze  na  baseny i ich  tereny ? Kto  finansuje tę  "Spółkę" ? .    Wody  Zalewu  Zemborzyckiego  są  publiczne  należące  pod  użytkowa nie  Mieszkańcom  Lublina .   DOTACJE "UE"  były  przeznaczone  na  oczyszcze  i  zagospodarowanie  Za lewu  Zemborzyckiego  i  Dąbrowy .  GDZIE  SĄ  TE  UNIJNE  MILIONY ?     Powtarzam  MOSiR  już  jest  "Spółką"  i  NIE  POSIADA  ŻADNYCH  PRAW  DO  ZALEWU  ZEMBORZYCKIEGO  I  DĄBROWY !!! .       MOSiR  niech  upuści  wody ze  swych  zaszczanych  basenów  na  Wrotkowie, do  tego  ma  prawo . Pan  Prezydent  Zuk  ma  tylu  "asystentow" za którymi  się  chowa .  Ale p.Prezydencie  "asystenci" są  tylko  rzecznikami  prasowymi, bo  cała  odpowiedzialność  spada  na  Pana .  Kiedy  wreszcie  usłyszymy  Pre zydenta  Lublina  przekazującego  SWOJE  DECYZJE  MIESZKAŃCOM  LUBLINA ? .   "Handluje" p.Prezy dent  terenami  Zalewu "Marina"---jakie  ma  Pan  prawo  wyprzedawać  społeczne  tereny  własności  Lub linian ? .   Czyli  MOSiR  NIE  POSIADA  ŻADNEGO  PRAWA  DO  ZALEWU  ZEMBORZYCKIEGO  I  DĄB ROWY  gdyż  posiadając  fundusze  wykonanie  wymaganych  prac  na  Zalewie  Urząd  Miasta  może  zl ecić  bardziej  odpowiedzialnej  i  poważniejszej  firmie .   MOSiR   NIE  Ma  ŻADNEGO  PRAWA  DO  ZALE WU  ZEMBORZYCKIEGO  I  DĄBROWY !   A   POSIADA  TE  PRAWA  NA  BASENACH  NA  WROTKOWIE.

-----------------------------CO  MA  SPÓŁKA  MOSiR  DO   ZALEWU  ZEMBORZYCKIEGO ?--------------------  Te  pytanie  skierowane  jest  bezpośrednio  do  Prezydenta  Lublina  Krzysztofa  Zuka (PO).  Oczekiwana  jest  odpowiedzialna  odpowiedż  Prezydenta  Zuka  gdyż  to  dzięki  Prezydentowi  Zukowi  MOSiR  nie  je st  już  miejską  firmą  tylko  tzw. "prezydencką... rozwiń

Avatar
Gość / 27 czerwca 2015 o 06:35
PIĘĘĘKNY MUREK WOKÓŁ ZALEWU ,hahaha Natury nie oszukasz !!!
Avatar
Gość / 27 czerwca 2015 o 06:33
PZW przejmie kontrole nad Zalewem ???
Avatar
Gość / 27 czerwca 2015 o 06:29
CZY MOŻNA SIE KĄPAĆ BEZPIECZNIE DLA ZDROWIA W ZALEWIE???
Avatar
Gość / 27 czerwca 2015 o 06:23
ZALEW w ZEMBORZYCACH- syf, brud, ubóstwo i propaganda rządzących !!!
Avatar
czerwona płetwa / 10 czerwca 2013 o 23:49

Od niedawna mieszkam w Lublinie i ostatnio dość często robię sobie małe wypady właśnie nad Zalew Zemborzycki. Mam dwojakie odczucia, ponieważ z jednej strony to fajne miejsce - bliska odskocznia, a z drugiej, ta odskocznia ma swoje minusy, których nie rozumiem. W zeszłym roku przy betonowym nabrzeżu oprócz śmieci, butelek, naturalnych szczątków i patyków pływało do góry brzuchem kilka ładnych szczupaków :( W tym roku przed wejściem po kostki do wody musiałam powybierać na plaży kawałki potłuczonych butelek - życzę aby 'autor' sam się nadział na swoje 'dzieło'. Ogólnie dużo śmiecia typu puszki, pety, nie mówiąc już o niektórych panach wędkujących, którzy również nie grzeszą kulturą, zostawiając wielkie worki po zanęcie, plastikowe pojemniki na miejscu swojego pobytu. O potłuczonych butelkach w wodzie szkoda gadać, bo to jest zwyczajnie buractwo i zachowanie raczej istot człekokształtnych, ale nie ludzi. Czy to tak trudno zabrać śmieci ze sobą i szanować własne podwórko ?...Mam wrażenie, ze dla niektórych to awykonalne. Nie cierpię takiego buraczanego stanu umysłu! Ps. Ryczące motorówki też są wkurzające, powinni tego zakazać. Zaraz pewnie odezwie się jakiś 'mądry', który zaproponuje mi wyjazd w dzicz :))) Nie przeszkadzają mi baseny Wrotkowa, ani wyciągi wodne. Przeszkadza mi myślenie ludzi, którzy z nikim oprócz siebie się nie liczą i nie dbają o to co mają....ale bardzo lubię zapach sosny, aromat jeziora, piesze i rowerowe wycieczki, fajną knajpkę nad wodą z dobrym pifffkiem, żaglówki też lubię....a i wędkarzy, ale takich, którzy swoją zdobycz, przynajmniej tą niewymiarową, wypuszczają do wody! :) Tych ostatnich gorąco pozdrawiam :) !
 

Od niedawna mieszkam w Lublinie i ostatnio dość często robię sobie małe wypady właśnie nad Zalew Zemborzycki. Mam dwojakie odczucia, ponieważ z jednej strony to fajne miejsce - bliska odskocznia, a z drugiej, ta odskocznia ma swoje minusy, których nie rozumiem. W zeszłym roku przy betonowym nabrzeżu oprócz śmieci, butelek, naturalnych szczątków i patyków pływało do góry brzuchem kilka ładnych szczupaków :( W tym roku przed wejściem po kostki do wody musiałam powybierać na plaży kawałki potłuczonych butelek - życzę aby 'autor' sam się nadz... rozwiń

Avatar
Etra / 8 czerwca 2013 o 06:43

bardzo słuszna decyzja wody w zalewie jest stanowczo za dużo, nigdy jej tyle nie było, trzeba upuścić i potem utrzymać ten stan. Ja oglądam tą zaporę i nadziwić się nie mogę że ona jeszcze nie pie***lneła bo napór i ciśnienie na nią jest wręcz piekielne. Po co tyle wody, bedzie jej mniej to będzie lepiej ryba brała a tak jest duże ciśnienie na ryby głębinowe co po spodzie chodzą i trudno co złapać.

Będzie remont i stan wody wróci do stanu normalnego. Artykuł jest na temat naprawy tamy, a nie obniżenia lustra wody. "nigdy jej tyle nie było", w tym roku nie było jeszcze takiego stanu wody jak w zeszłym roku.

Będzie remont i stan wody wróci do stanu normalnego. Artykuł jest na temat naprawy tamy, a nie obniżenia lustra wody. "nigdy jej tyle nie było", w tym roku nie było jeszcze takiego stanu wody jak w zeszłym roku.

rozwiń
Avatar
ewka23 / 7 czerwca 2013 o 20:10

Co się dzieje w Lublinie? Sprawdź!

http://pulsmiast.pl/pl/lublin/artykuly/index.html

Avatar
ted / 7 czerwca 2013 o 19:27

o 40 lat za późno :(

Avatar
waldek / 7 czerwca 2013 o 18:55

bardzo słuszna decyzja wody w zalewie jest stanowczo za dużo, nigdy jej tyle nie było, trzeba upuścić i potem utrzymać ten stan. Ja oglądam tą zaporę i nadziwić się nie mogę że ona jeszcze nie pie***lneła bo napór i ciśnienie na nią jest wręcz piekielne. Po co tyle wody, bedzie jej mniej to będzie lepiej ryba brała a tak jest duże ciśnienie na ryby głębinowe co po spodzie chodzą i trudno co złapać.

Avatar
S Y L W E S T E R / 7 czerwca 2013 o 17:54

-----------------------------CO  MA  SPÓŁKA  MOSiR  DO   ZALEWU  ZEMBORZYCKIEGO ?--------------------  Te  pytanie  skierowane  jest  bezpośrednio  do  Prezydenta  Lublina  Krzysztofa  Zuka (PO).  Oczekiwana  jest  odpowiedzialna  odpowiedż  Prezydenta  Zuka  gdyż  to  dzięki  Prezydentowi  Zukowi  MOSiR  nie  je st  już  miejską  firmą  tylko  tzw. "prezydencką  Spółką" .  Spółka  zarządza "zaszczanymi" basenami  na  Wrotkowie  pobierając  pieniądze  za  wejście .   Skąd  "Spółka" miała  fundusze  na  baseny i ich  tereny ? Kto  finansuje tę  "Spółkę" ? .    Wody  Zalewu  Zemborzyckiego  są  publiczne  należące  pod  użytkowa nie  Mieszkańcom  Lublina .   DOTACJE "UE"  były  przeznaczone  na  oczyszcze  i  zagospodarowanie  Za lewu  Zemborzyckiego  i  Dąbrowy .  GDZIE  SĄ  TE  UNIJNE  MILIONY ?     Powtarzam  MOSiR  już  jest  "Spółką"  i  NIE  POSIADA  ŻADNYCH  PRAW  DO  ZALEWU  ZEMBORZYCKIEGO  I  DĄBROWY !!! .       MOSiR  niech  upuści  wody ze  swych  zaszczanych  basenów  na  Wrotkowie, do  tego  ma  prawo . Pan  Prezydent  Zuk  ma  tylu  "asystentow" za którymi  się  chowa .  Ale p.Prezydencie  "asystenci" są  tylko  rzecznikami  prasowymi, bo  cała  odpowiedzialność  spada  na  Pana .  Kiedy  wreszcie  usłyszymy  Pre zydenta  Lublina  przekazującego  SWOJE  DECYZJE  MIESZKAŃCOM  LUBLINA ? .   "Handluje" p.Prezy dent  terenami  Zalewu "Marina"---jakie  ma  Pan  prawo  wyprzedawać  społeczne  tereny  własności  Lub linian ? .   Czyli  MOSiR  NIE  POSIADA  ŻADNEGO  PRAWA  DO  ZALEWU  ZEMBORZYCKIEGO  I  DĄB ROWY  gdyż  posiadając  fundusze  wykonanie  wymaganych  prac  na  Zalewie  Urząd  Miasta  może  zl ecić  bardziej  odpowiedzialnej  i  poważniejszej  firmie .   MOSiR   NIE  Ma  ŻADNEGO  PRAWA  DO  ZALE WU  ZEMBORZYCKIEGO  I  DĄBROWY !   A   POSIADA  TE  PRAWA  NA  BASENACH  NA  WROTKOWIE.

-----------------------------CO  MA  SPÓŁKA  MOSiR  DO   ZALEWU  ZEMBORZYCKIEGO ?--------------------  Te  pytanie  skierowane  jest  bezpośrednio  do  Prezydenta  Lublina  Krzysztofa  Zuka (PO).  Oczekiwana  jest  odpowiedzialna  odpowiedż  Prezydenta  Zuka  gdyż  to  dzięki  Prezydentowi  Zukowi  MOSiR  nie  je st  już  miejską  firmą  tylko  tzw. "prezydencką... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 8

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 69 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 317 21

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 193 43

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!