Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 kwietnia 2011 r.
19:35
Edytuj ten wpis

Motocyklisto – daj się zauważyć w lusterku

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 39 A A
W niedzielę w Lublinie zginął kolejny motocyklista  (Maciej Kaczanowski)
W niedzielę w Lublinie zginął kolejny motocyklista (Maciej Kaczanowski)

Tylko w minioną niedzielę doszło do czterech wypadków z udziałem motocyklistów. Jeden z nich nie żyje. Dwaj lubelscy instruktorzy nauki jazdy mówią: Dość tego. Rozpoczynają akcję "Motocyklisto – daj się zauważyć w lusterku”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Potrzebna jest wzajemna życzliwość na drodze między kierowcami jednośladów i samochodów – mówi Maciej Kulka, który wspólnie z Krzysztofom Ćwiklińskim wymyślił akcję. – Na to chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Ale nie tylko. – Planujemy bezpłatne szkolenia i wydanie specjalnej naklejki "Motocyklisto, daj się zobaczyć w lusterku” – dodają pomysłodawcy.

Tylko w ubiegłym roku w wypadkach z udziałem motocykli zginęło 14 osób. A ostatniej niedzieli w Lublinie śmierć poniósł kolejny kierowca jednośladu. Zderzył się osobową toyotą, która wymusiła pierwszeństwo przejazdu. Tego dnia, w trzech innych wypadkach, rannych zostało trzech kolejnych motocyklistów.

– Prędkość, prędkość i jeszcze raz prędkość. To główne przyczyny takich wypadków – mówi podinspektor Mariusz Szajwaj, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

– To nie może trwać dalej. Postanowiliśmy działać – mówią pomysłodawcy akcji. Ich zdaniem, naklejki na samochodach "Kierowco patrz w lusterka, motocykle są wszędzie” już nie wywołują zamierzonego efektu. Są jedynie próbą "usprawiedliwienia” nieodpowiedzialnego zachowania się motocyklistów, dając poczucie bezkarności na drodze.

– Z jednej strony, kierowcy samochodów nie patrzą w lusterka i nie zwracają uwagi na motocyklistów. Ale i ci ostatni jeżdżąc po mieście zbyt prędko, nie mogą liczyć, że będą na czas zauważeni – tłumaczy Krzysztof Ćwikliński.

Jadący z tak dużą prędkością motocyklista wykonuje zwykle gwałtowne manewry na drodze. Wtedy jest praktycznie niewidoczny dla kierowcy samochodu.

– Wyprzedzanie trwa przysłowiową sekundę. I pozostawia bez szans kierowcę auta. Kiedy zobaczy jednoślad, jest za późno na jakąkolwiek reakcję. W zderzeniu cierpi na ogół kierowca motocykla – mówi M. Kulka. I podkreśla, że akcja nie jest skierowana przeciwko nim. – Ma na celu zwrócenie uwagi na nagminny problem na polskich drogach.

– Każda akcja zmniejszająca liczbę ofiar na drodze jest potrzebna – nie ma wątpliwości Artur Lis, instruktor jazdy motocyklem w lubelskim Klubie Motorowym "Moto Sekcja”.

Dziennik Wschodnim objął patronatem medialnym tę akcję.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PM / 5 kwietnia 2011 o 20:20
[quote name='Gość' timestamp='1302024539' post='459721']

[size="5"]Do PT Motocyklistów,
Mam taki zwyczaj, że na postojach w korkach i na światłach otwieram drzwi, żeby przewietrzyć auto z dwutlenku, którego wy macie za dużo pod kaskiem. Zatem pamiętaj, kiedy następnym razem bedziesz się cisnąć kolanami między autami, tam gdzie być nie powinno, mam czerwony samochód.[/size][/quote]

według polskich przepisów ruchu drogowego, motocykle mogą przeciskać się między samochodami stojącymi na światłach. Lecz przy przekraczaniu poziomego znaku (linia przerywana) muszą używać kierunkowskazów. Uważaj cwaniaku w czerwonym samochodzie bo motocyklami jeżdżą też i policjanci
Do zobaczenia
[quote name='Gość' timestamp='1302024539' post='459721']

[size="5"]Do PT Motocyklistów,
Mam taki zwyczaj, że na postojach w korkach i na światłach otwieram drzwi, żeby przewietrzyć auto z dwutlenku, którego wy macie za dużo pod kaskiem. Zatem pamiętaj, kiedy następnym razem bedziesz się cisnąć kolanami między autami, tam gdzie być nie powinno, mam czerwony samochód.[/size][/quote]

według polskich przepisów ruchu drogowego, motocykle mogą przeciskać się między samochodami stoj... rozwiń
Avatar
szluva / 5 kwietnia 2011 o 20:13
[size="2"][font="Verdana"]Nieważne co masz pod dupą, ważne co masz nad nią![/font][/size]
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2011 o 19:28
[quote name='pablo' timestamp='1301985269' post='459263']
[size="5"]Do PT Motocyklistów,
Mam taki zwyczaj, że na postojach w korkach i na światłach otwieram drzwi, żeby przewietrzyć auto z dwutlenku, którego wy macie za dużo pod kaskiem. Zatem pamiętaj, kiedy następnym razem bedziesz się cisnąć kolanami między autami, tam gdzie być nie powinno, mam czerwony samochód.[/size]

A dlaczego to robisz i w czym ci przeszkadza że motocykl przejedzie między samochodami? Nie postoisz dzięki temu dłużej w korku więc chyba robisz to z czystej ludzkiej złośliwości, ty stoisz to niech stoją i inni tak? Świadczy to jedynie o twoim buractwie.
Pamiętaj też, że następnym razem gdy będziesz usiłował wjechać przede mnie korzystając z kilku metrów wolnej prestrzeni jaką zostawiam sobie na hamowanie wjadę ci przez tylną szybę twojego małego czerwonego samochodzku i wyjadę przez przednią swym czterdziestotonowym Volvo.
Jak więc widzisz buraku każdy kij może mieć dwa końce i uderzyć cię kiedyś niespodziewanie w dupę.
[quote name='pablo' timestamp='1301985269' post='459263']
[size="5"]Do PT Motocyklistów,
Mam taki zwyczaj, że na postojach w korkach i na światłach otwieram drzwi, żeby przewietrzyć auto z dwutlenku, którego wy macie za dużo pod kaskiem. Zatem pamiętaj, kiedy następnym razem bedziesz się cisnąć kolanami między autami, tam gdzie być nie powinno, mam czerwony samochód.[/size]

A dlaczego to robisz i w czym ci przeszkadza że motocykl przejedzie między samochodami? Nie postoisz dzięki te... rozwiń
Avatar
llll / 5 kwietnia 2011 o 13:30
Motory to jeszcze nic,ja to nienawidzę skuterów!!!Te to mogą gówniarze nawet 16 lat prowadzić.Nie znając wogle przepisów i rozwijając prędkości jak samochody.A weź go jeszcze wyprzedź to i tak menda będzie się tak przepychała żeby być pierwszy.Jak zaczyna się ciepło robix to porażka na drogach przez te JEDNOŚLADY.
Avatar
Agi / 5 kwietnia 2011 o 13:22
Motocykliści wyjątkowo często jeżdżą w sposób ryzykowny, o wiele za szybko, czują się bezkarni. Jadąc al. Tysiąclecia musiałam ostro hamować, bo z podporządkowanej wyjechała cała grupka motocyklistów, spokojnie ponad 100 na liczniku, a zaraz były światła... jak łatwo się domyślić z piskiem wyhamowali, jeden stanął w poprzek. Ale jak tylko błysnęło żółte oni znów z piskiem opon, między samochodami i ostatnimi pieszymi na przejściu. Zajeżdżają drogę, z nikim się nie liczą. A potem to im dzieje się krzywda - ja mam duże, mocne auto, ledwo odczuję uderzenie, oni zginą. Szkoda tylko, że to ja będę mieć wyrzuty sumienia...
Motocykliści wyjątkowo często jeżdżą w sposób ryzykowny, o wiele za szybko, czują się bezkarni. Jadąc al. Tysiąclecia musiałam ostro hamować, bo z podporządkowanej wyjechała cała grupka motocyklistów, spokojnie ponad 100 na liczniku, a zaraz były światła... jak łatwo się domyślić z piskiem wyhamowali, jeden stanął w poprzek. Ale jak tylko błysnęło żółte oni znów z piskiem opon, między samochodami i ostatnimi pieszymi na przejściu. Zajeżdżają drogę, z nikim się nie liczą. A potem to im dzieje się krzywda - ja mam duże, mocne auto, ledwo odczu... rozwiń
Avatar
Figaro / 5 kwietnia 2011 o 11:57
[quote name='Olga' timestamp='1301996574' post='459395']
Może i to co piszesz jest prawdą, (przypuszczam że napewno),ale nie musisz wyzywać od deb***i kogoś kto już nie żyje - takie jest moje zdanie w tym temacie
[/quote]

Niech będzie potencjalny zabójca.Lepiej ?
Avatar
kurenda / 5 kwietnia 2011 o 11:53
[quote name='Olga' timestamp='1301996574' post='459395']
Może i to co piszesz jest prawdą, (przypuszczam że napewno),ale nie musisz wyzywać od deb***i kogoś kto już nie żyje - takie jest moje zdanie w tym temacie
[/quote]
Nie słyszałem aby o Judaszu,Hitlerze i Stalinie mówił ktoś dobrze-(no chyba że doc.dr hab.
zb. Mikołejko) a przecież oni już nie żyją. -takie jest moje zdanie w tym temacie.
Prawdy nie można owijać w przysłowiową bawełnę....jeżeli jest bolesna to powinna boleć.
Avatar
Aleks / 5 kwietnia 2011 o 11:47
Nie można cofnąc czasu.prawda jest taka, że ten kto ma motor nie może powstrzymać się od szybkiej jazdy...ale niech to robi gdzieś gdzie nie zaszkodzi to innym...
Avatar
Kubeba / 5 kwietnia 2011 o 11:45
Sądy w orzecznictwie przy tego typu wypadkach powinny wnikliwiej dochodzić przyczyn wypadku.Kierowcy jednośladów dość często nie dają szans innym użytkownikom dróg na podjęcie właściwej decyzji- nie tak dawno skarżył się do mnie kierowca blisko 40-to tonowego TIR-a ,że tuż przed skrzyżowaniem
zaczął łagodnie wyhamowywać -i ze względu na bezpieczeństwo jak i ładunek,kiedy to przed nim niespodziewanie znalazł się motocyklista.Mało tego mimo,że wjechał tuż przed TIR-a to i raptownie wyhamował.Z tego co opowiadał to cudem udało mu się zatrzymać auto,-10 cm od tylnych tablic rejestracyjnych motocykla.
Gdyby z jakiegoś powodu jednak nie zdołał wyhamować ? to co skazać TIR-owca za nie zachowanie należytej odległości i najechanie ?.
Ci nieodpowiedzialni ludzie powinni sami ponosić konsekwencję swojej brawury i dość często
bezmyślności.Każdy musi pamiętać,że na drogach znajdują się nie tylko same Czachory i Kuzaje-ludzie o doskonałych umiejętnościach ,ale i 50-cio letnia sklepowa która dopiero co
od tygodnia "powozi" -bo trudno tego nazwać prowadzeniem i emerytowany doktor zpoważnym ubytkiem wzroku, no i taki(nie z własnegowyboru) z nalepką oznajmującą,że kierowcą jest inwalida,a także żona która prowadzi tylko wtedy kiedy mąż trzy razy do roku jest na rauszu.
Taaak ,to wszystko nie może uniknąć uwadze przy wydawaniu wyroków ,w przeciwnym razie
wielu ludzi pozostających przy życiu będzie cierpieć niewspółmiernie do winy.
Sądy w orzecznictwie przy tego typu wypadkach powinny wnikliwiej dochodzić przyczyn wypadku.Kierowcy jednośladów dość często nie dają szans innym użytkownikom dróg na podjęcie właściwej decyzji- nie tak dawno skarżył się do mnie kierowca blisko 40-to tonowego TIR-a ,że tuż przed skrzyżowaniem
zaczął łagodnie wyhamowywać -i ze względu na bezpieczeństwo jak i ładunek,kiedy to przed nim niespodziewanie znalazł się motocyklista.Mało tego mimo,że wjechał tuż przed TIR-a to i raptownie wyhamował.Z tego co opowiadał to cudem udało mu się zatr... rozwiń
Avatar
Olga / 5 kwietnia 2011 o 11:42
Może i to co piszesz jest prawdą, (przypuszczam że napewno),ale nie musisz wyzywać od deb***i kogoś kto już nie żyje - takie jest moje zdanie w tym temacie
Avatar
PM / 5 kwietnia 2011 o 20:20
[quote name='Gość' timestamp='1302024539' post='459721']

[size="5"]Do PT Motocyklistów,
Mam taki zwyczaj, że na postojach w korkach i na światłach otwieram drzwi, żeby przewietrzyć auto z dwutlenku, którego wy macie za dużo pod kaskiem. Zatem pamiętaj, kiedy następnym razem bedziesz się cisnąć kolanami między autami, tam gdzie być nie powinno, mam czerwony samochód.[/size][/quote]

według polskich przepisów ruchu drogowego, motocykle mogą przeciskać się między samochodami stojącymi na światłach. Lecz przy przekraczaniu poziomego znaku (linia przerywana) muszą używać kierunkowskazów. Uważaj cwaniaku w czerwonym samochodzie bo motocyklami jeżdżą też i policjanci
Do zobaczenia
[quote name='Gość' timestamp='1302024539' post='459721']

[size="5"]Do PT Motocyklistów,
Mam taki zwyczaj, że na postojach w korkach i na światłach otwieram drzwi, żeby przewietrzyć auto z dwutlenku, którego wy macie za dużo pod kaskiem. Zatem pamiętaj, kiedy następnym razem bedziesz się cisnąć kolanami między autami, tam gdzie być nie powinno, mam czerwony samochód.[/size][/quote]

według polskich przepisów ruchu drogowego, motocykle mogą przeciskać się między samochodami stoj... rozwiń
Avatar
szluva / 5 kwietnia 2011 o 20:13
[size="2"][font="Verdana"]Nieważne co masz pod dupą, ważne co masz nad nią![/font][/size]
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2011 o 19:28
[quote name='pablo' timestamp='1301985269' post='459263']
[size="5"]Do PT Motocyklistów,
Mam taki zwyczaj, że na postojach w korkach i na światłach otwieram drzwi, żeby przewietrzyć auto z dwutlenku, którego wy macie za dużo pod kaskiem. Zatem pamiętaj, kiedy następnym razem bedziesz się cisnąć kolanami między autami, tam gdzie być nie powinno, mam czerwony samochód.[/size]

A dlaczego to robisz i w czym ci przeszkadza że motocykl przejedzie między samochodami? Nie postoisz dzięki temu dłużej w korku więc chyba robisz to z czystej ludzkiej złośliwości, ty stoisz to niech stoją i inni tak? Świadczy to jedynie o twoim buractwie.
Pamiętaj też, że następnym razem gdy będziesz usiłował wjechać przede mnie korzystając z kilku metrów wolnej prestrzeni jaką zostawiam sobie na hamowanie wjadę ci przez tylną szybę twojego małego czerwonego samochodzku i wyjadę przez przednią swym czterdziestotonowym Volvo.
Jak więc widzisz buraku każdy kij może mieć dwa końce i uderzyć cię kiedyś niespodziewanie w dupę.
[quote name='pablo' timestamp='1301985269' post='459263']
[size="5"]Do PT Motocyklistów,
Mam taki zwyczaj, że na postojach w korkach i na światłach otwieram drzwi, żeby przewietrzyć auto z dwutlenku, którego wy macie za dużo pod kaskiem. Zatem pamiętaj, kiedy następnym razem bedziesz się cisnąć kolanami między autami, tam gdzie być nie powinno, mam czerwony samochód.[/size]

A dlaczego to robisz i w czym ci przeszkadza że motocykl przejedzie między samochodami? Nie postoisz dzięki te... rozwiń
Avatar
llll / 5 kwietnia 2011 o 13:30
Motory to jeszcze nic,ja to nienawidzę skuterów!!!Te to mogą gówniarze nawet 16 lat prowadzić.Nie znając wogle przepisów i rozwijając prędkości jak samochody.A weź go jeszcze wyprzedź to i tak menda będzie się tak przepychała żeby być pierwszy.Jak zaczyna się ciepło robix to porażka na drogach przez te JEDNOŚLADY.
Avatar
Agi / 5 kwietnia 2011 o 13:22
Motocykliści wyjątkowo często jeżdżą w sposób ryzykowny, o wiele za szybko, czują się bezkarni. Jadąc al. Tysiąclecia musiałam ostro hamować, bo z podporządkowanej wyjechała cała grupka motocyklistów, spokojnie ponad 100 na liczniku, a zaraz były światła... jak łatwo się domyślić z piskiem wyhamowali, jeden stanął w poprzek. Ale jak tylko błysnęło żółte oni znów z piskiem opon, między samochodami i ostatnimi pieszymi na przejściu. Zajeżdżają drogę, z nikim się nie liczą. A potem to im dzieje się krzywda - ja mam duże, mocne auto, ledwo odczuję uderzenie, oni zginą. Szkoda tylko, że to ja będę mieć wyrzuty sumienia...
Motocykliści wyjątkowo często jeżdżą w sposób ryzykowny, o wiele za szybko, czują się bezkarni. Jadąc al. Tysiąclecia musiałam ostro hamować, bo z podporządkowanej wyjechała cała grupka motocyklistów, spokojnie ponad 100 na liczniku, a zaraz były światła... jak łatwo się domyślić z piskiem wyhamowali, jeden stanął w poprzek. Ale jak tylko błysnęło żółte oni znów z piskiem opon, między samochodami i ostatnimi pieszymi na przejściu. Zajeżdżają drogę, z nikim się nie liczą. A potem to im dzieje się krzywda - ja mam duże, mocne auto, ledwo odczu... rozwiń
Avatar
Figaro / 5 kwietnia 2011 o 11:57
[quote name='Olga' timestamp='1301996574' post='459395']
Może i to co piszesz jest prawdą, (przypuszczam że napewno),ale nie musisz wyzywać od deb***i kogoś kto już nie żyje - takie jest moje zdanie w tym temacie
[/quote]

Niech będzie potencjalny zabójca.Lepiej ?
Avatar
kurenda / 5 kwietnia 2011 o 11:53
[quote name='Olga' timestamp='1301996574' post='459395']
Może i to co piszesz jest prawdą, (przypuszczam że napewno),ale nie musisz wyzywać od deb***i kogoś kto już nie żyje - takie jest moje zdanie w tym temacie
[/quote]
Nie słyszałem aby o Judaszu,Hitlerze i Stalinie mówił ktoś dobrze-(no chyba że doc.dr hab.
zb. Mikołejko) a przecież oni już nie żyją. -takie jest moje zdanie w tym temacie.
Prawdy nie można owijać w przysłowiową bawełnę....jeżeli jest bolesna to powinna boleć.
Avatar
Aleks / 5 kwietnia 2011 o 11:47
Nie można cofnąc czasu.prawda jest taka, że ten kto ma motor nie może powstrzymać się od szybkiej jazdy...ale niech to robi gdzieś gdzie nie zaszkodzi to innym...
Avatar
Kubeba / 5 kwietnia 2011 o 11:45
Sądy w orzecznictwie przy tego typu wypadkach powinny wnikliwiej dochodzić przyczyn wypadku.Kierowcy jednośladów dość często nie dają szans innym użytkownikom dróg na podjęcie właściwej decyzji- nie tak dawno skarżył się do mnie kierowca blisko 40-to tonowego TIR-a ,że tuż przed skrzyżowaniem
zaczął łagodnie wyhamowywać -i ze względu na bezpieczeństwo jak i ładunek,kiedy to przed nim niespodziewanie znalazł się motocyklista.Mało tego mimo,że wjechał tuż przed TIR-a to i raptownie wyhamował.Z tego co opowiadał to cudem udało mu się zatrzymać auto,-10 cm od tylnych tablic rejestracyjnych motocykla.
Gdyby z jakiegoś powodu jednak nie zdołał wyhamować ? to co skazać TIR-owca za nie zachowanie należytej odległości i najechanie ?.
Ci nieodpowiedzialni ludzie powinni sami ponosić konsekwencję swojej brawury i dość często
bezmyślności.Każdy musi pamiętać,że na drogach znajdują się nie tylko same Czachory i Kuzaje-ludzie o doskonałych umiejętnościach ,ale i 50-cio letnia sklepowa która dopiero co
od tygodnia "powozi" -bo trudno tego nazwać prowadzeniem i emerytowany doktor zpoważnym ubytkiem wzroku, no i taki(nie z własnegowyboru) z nalepką oznajmującą,że kierowcą jest inwalida,a także żona która prowadzi tylko wtedy kiedy mąż trzy razy do roku jest na rauszu.
Taaak ,to wszystko nie może uniknąć uwadze przy wydawaniu wyroków ,w przeciwnym razie
wielu ludzi pozostających przy życiu będzie cierpieć niewspółmiernie do winy.
Sądy w orzecznictwie przy tego typu wypadkach powinny wnikliwiej dochodzić przyczyn wypadku.Kierowcy jednośladów dość często nie dają szans innym użytkownikom dróg na podjęcie właściwej decyzji- nie tak dawno skarżył się do mnie kierowca blisko 40-to tonowego TIR-a ,że tuż przed skrzyżowaniem
zaczął łagodnie wyhamowywać -i ze względu na bezpieczeństwo jak i ładunek,kiedy to przed nim niespodziewanie znalazł się motocyklista.Mało tego mimo,że wjechał tuż przed TIR-a to i raptownie wyhamował.Z tego co opowiadał to cudem udało mu się zatr... rozwiń
Avatar
Olga / 5 kwietnia 2011 o 11:42
Może i to co piszesz jest prawdą, (przypuszczam że napewno),ale nie musisz wyzywać od deb***i kogoś kto już nie żyje - takie jest moje zdanie w tym temacie
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 9

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 3

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 8

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 74 6

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 13 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria