niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Mozart lula u najlepszych

  Edytuj ten wpis

Maluchy usypiają przy muzyce poważnej, w zimie mają własną górkę saneczkową, latem zielony plac zabaw.

Takie atrakcje funduje dzieciom Przedszkole nr 13, które zostało uznane za jedno z najlepszych w Polsce.

Pod lupą dziecięcych pedagogów i psychologów znalazło się 220 placówek z całej Polski. Aż tyle przedszkoli zostało zgłoszonych do konkursu ogłoszonego przez portal ZdroweDzieci.pl. Robili to zarówno rodzice, jak i dyrektorzy placówek. Jury pod uwagę brało bezpieczeństwo dzieciaków, opiekę psychologów, pedagogów, udogodnienia dla rodziców, przestrzeganie praw przedszkolaka i stworzenie warunków do zabawy, odpoczynku i nauki.
Najlepiej ze wszystkich lubelskich placówek spisało się Przedszkole nr 13. Dzieciaki nie mogą się w nim nudzić. - Organizujemy mnóstwo wycieczek. Począwszy od zwiedzania sadu, lasu, aż po wyprawy do Kozłówki, mini ZOO w Leonowie, czy na oglądanie pracy kowali w Wojciechowie - wylicza Elżbieta Marcinkowska-Haponiuk, dyrektorka przedszkola.
Dzieciaki wymęczone atrakcjami mogą też poleżakować. W odpoczywaniu pomaga im muzyka klasyczna, kołysanki lub bajki puszczane z płyt. W zimie mogą zjeżdżać na sankach z górki, która znajduje się na terenie przedszkola. - Zbieramy też fundusze na wyremontowanie naszego amfiteatru. Wtedy moglibyśmy organizować teatrzyki, festiwale - planuje dyrektorka.
W konkursie zostały wyróżnione też: Przedszkole nr 49 i Przedszkole nr 50. Jurorzy stwierdzili, że są to placówki bezpieczne. - Dzieci mogą być odbierane przez osoby obce tylko na podstawie wcześniejszego, pisemnego upoważnienia ze strony rodziców - zauważyła Justyna Kuczmierowska, psycholog oceniające lubelskie przedszkola.
- My stawiamy na kontakt z rodzicami - twierdzi Urszula Filipowicz, dyrektorka Przedszkola nr 49. - Dlatego organizujemy zajęcia wspólne: dla dzieci i dorosłych. Razem malują, wycinają. To pomaga dzieciom. W przedszkolu czują się jak w domu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mama dziecka
kszdz
kszdz
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mama dziecka
mama dziecka (26 października 2007 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Coś mi się wydaje, ze nikt tego przedszkola nie oglądał, takie wspaniałe to ono wcale nie jest. Moje dziecko wcale nie jest zadowolone i ja też, ale jest najbliżej domu i tylko tu były miejsca. Tak naprawdę nic się nie dzieje w ty przedszkolu 13, a plac zabaw-zwyczajny stary i brzydki. Cieszę się, ze przedszkole mojego dziecka stało się znane, ale chyba po znajomości?
Rozwiń
kszdz
kszdz (26 października 2007 o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gratuluję przedszkolom nr 13 i nr 49 !!! Co do samego konkursu mam jednak spore zastrzeżenia.Konkurs ogłoszono kilka mies. temu. W myśl regulaminu najlepsze przedszkole mieli wybrać rodzice wraz z ekspertami. Głosy rodziców miały stanowić o wygranej w 80 %. W dniu zakończenia glosowania przedszkole nr 13 miało 10 głosów, przedszkole nr 49 : 4 głosy a przedszkole nr 50: miało 58 głosów. " Eksperci” zadecydowali o innej kolejności nie fatygując się do przedszkola ani nie kontaktując się z nim w żaden inny sposób. Ciekawostką jest fakt , ze ilość głosów zaczęła się gwałtownie zmieniać tuż po ogłoszeniu wyników. Argumenty o bezpiecznym placu zabaw, mebelkach w odpowiednim rozmiarze, doszkalaniu nauczycieli, dobrych kontaktach z rodzicami, teatrzykach i zasypianiu przy muzyce nie są przekonujące bo wszystko to można powiedzieć także o naszym przedszkolu. Jak nie trudno się domyślić moje dzieci chodzą do przedszkola nr 50. Co by tam sobie "eksperci” nie pisali jest to wspaniałe przedszkole. Dzieci chodzą tam z radością. Cudowna kadra zapewnia miłą i ciepłą atmosferę. Wszystkich zainteresowanych odsyłam na blog przedszkola: www.przedszkole50wlublinie.smyki.pltak, tak "nasze” Panie nie tylko są do naszej dyspozycji w czasie pracy ale też biegają z aparatami a wieczorami redagują stronę internetową gdzie możemy sobie na bieżąco sprawdzać " co tam w przedszkolu słychać?” My rodzice głosując wypełnialiśmy kilkunastostronnicowe ankiety ujawniając swoje dane osobowe. Jury nas kompletnie zlekceważyło. Jesteśmy rozczarowani i zniechęceni do innych tego typu plebiscytów. Ponieważ nie udało się inaczej to na tym forum chcę naszym Paniom serdecznie podziękować za serce i zaangażowanie jakie wkładają w wychowanie naszych dzieci. Jesteśmy szczęśliwi , że nasze dzieci chodzą do przedszkola nr 50. Od nas rodziców i naszych dzieci dostajecie tytuł " Najlepsze Przedszkole”
Rozwiń
kszdz
kszdz (26 października 2007 o 21:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gratuluję przedszkolom nr 13 i nr 49 !!! Co do samego konkursu mam jednak spore zastrzeżenia.Konkurs ogłoszono kilka mies. temu. W myśl regulaminu najlepsze przedszkole mieli wybrać rodzice wraz z ekspertami. Głosy rodziców miały stanowić o wygranej w 80 %. W dniu zakończenia glosowania przedszkole nr 13 miało 10 głosów, przedszkole nr 49 : 4 głosy a przedszkole nr 50: miało 58 głosów. " Eksperci” zadecydowali o innej kolejności nie fatygując się do przedszkola ani nie kontaktując się z nim w żaden inny sposób. Ciekawostką jest fakt , ze ilość głosów zaczęła się gwałtownie zmieniać tuż po ogłoszeniu wyników. Argumenty o bezpiecznym placu zabaw, mebelkach w odpowiednim rozmiarze, doszkalaniu nauczycieli, dobrych kontaktach z rodzicami, teatrzykach i zasypianiu przy muzyce nie są przekonujące bo wszystko to można powiedzieć także o naszym przedszkolu. Jak nie trudno się domyślić moje dzieci chodzą do przedszkola nr 50. Co by tam sobie "eksperci” nie pisali jest to wspaniałe przedszkole. Dzieci chodzą tam z radością. Cudowna kadra zapewnia miłą i ciepłą atmosferę. Wszystkich zainteresowanych odsyłam na blog przedszkola: www.przedszkole50wlublinie.smyki.pl tak, tak "nasze” Panie nie tylko są do naszej dyspozycji w czasie pracy ale też biegają z aparatami a wieczorami redagują stronę internetową gdzie możemy sobie na bieżąco sprawdzać " co tam w przedszkolu słychać?” My rodzice głosując wypełnialiśmy kilkunastostronnicowe ankiety ujawniając swoje dane osobowe. Jury nas kompletnie zlekceważyło. Jesteśmy rozczarowani i zniechęceni do innych tego typu plebiscytów. Ponieważ nie udało się inaczej to na tym forum chcę naszym Paniom serdecznie podziękować za serce i zaangażowanie jakie wkładają w wychowanie naszych dzieci. Jesteśmy szczęśliwi , że nasze dzieci chodzą do przedszkola nr 50. Od nas rodziców i naszych dzieci dostajecie tytuł " Najlepsze Przedszkole”
Rozwiń
alania
alania (25 października 2007 o 19:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To co zawarte w artykule to coś niesamowitego skoro dzieci ktore chodzą do tego przedszkola to NOVUM że słuchają muzyki moje dziecko chodziło do innego przedszkola parę lat temu i też panie utulały do snu w podobny sposób ale nie reklamowały się na łamach gazety tylko OPIEKOWAŁY się dziećmi a nie chwaleniem się.Mili państwo chyba nie tędy droga a może ktoś próbuje uzyskać awans albo ma znajomości w tej gazecie?To wszystko jest takie nieszczere.......
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!