Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 sierpnia 2012 r.
18:24
Edytuj ten wpis

Możesz już zaczipować psa. Na koszt miasta

Autor: Zdjęcie autora drs
0 8 A A
Oznakowanie psa daje sporo korzyści. W razie zagubienia się zwierzęcia łatwiej jest je odnaleźć. (sx
Oznakowanie psa daje sporo korzyści. W razie zagubienia się zwierzęcia łatwiej jest je odnaleźć. (sx

Od wczoraj właściciele psów mogą za darmo oznakować swoje czworonogi elektronicznym mikroprocesorem wszczepianym pod skórę

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Płaci za to miasto, które zleciło zabiegi czterem gabinetom. Żeby móc z tego skorzystać należy wypełnić specjalny formularz, okazać dowód tożsamości i aktualne świadectwo szczepienia psa przeciwko wściekliźnie. Akcja potrwa do końca listopada, chyba że wcześniej wyczerpie się zapas 1600 mikroprocesorów.

Oznakowanie psa daje sporo korzyści. W razie zagubienia się zwierzęcia łatwiej jest je odnaleźć. Straż Miejska jest wyposażona w specjalne urządzenia pozwalające odczytać z czipa zakodowane dane właściciela zwierzęcia. Podobne urządzenie znajduje się w miejskim schronisku przy ul. Metalurgicznej. Łatwiej jest też ustalić właściciela psa, w przypadku gdy zwierzę kogoś pogryzie. Jeśli pies był oznakowany można łatwiej sprawdzić, czy był on zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, a to pozwala oszczędzić bolesnych zastrzyków pogryzionej osobie.

Czip przyda się też psom, których właściciele planują urlop za granicą. Od pewnego czasu nie można podróżować z psem, który nie posiada paszportu, a paszport jest wydawany tylko tym zwierzętom, które mają wszczepiony mikroprocesor. Oznakowanie psa na rynkowych zasadach kosztuje ok. 100 zł, teraz można zrobić to za darmo.

Gdzie oznakujesz psa

Miejskie czipy wszczepiane są w czterech lecznicach: przy Stefczyka 11 (tel. 81 740 75 75, czynne 24h), Tumidajskiego 2 (tel. 81 748 27 71, czynna w godz. 9–19), Szmaragdowej 4a (tel. 81 527 92 92, czynne 24h) i Armii Krajowej 11 (tel. 782 082 782, w godz. 12–18).
(drs)

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
psiara / 26 sierpnia 2012 o 15:19
Mam pytanie do artykułu, czipowane są psy tylko z Lublina czy okolic też?
Avatar
Rossman / 10 sierpnia 2012 o 21:45
Chcesz za darmo grać o wspaniałe nagrody? Marzyłeś kiedyś o wygranej? To możliwe! Sklepy Rossman fundują nagrody!!! Wygraj i ty! Zapraszam Cię do elitarnego grona. Wystarczy zarejestrować się z tego linka (jest to specjalne zaproszenie) :

[url="http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555"][color=#C10000][font=Georgia][size=3]http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555[/size][/font][/color][/url]

i czekać aż wylosują właśnie Ciebie. To nie żaden żart, przekonaj się sam !
Naprawdę POLECAM! Nie macie nic do stracenia, a możecie wiele zyskać.
Chcesz za darmo grać o wspaniałe nagrody? Marzyłeś kiedyś o wygranej? To możliwe! Sklepy Rossman fundują nagrody!!! Wygraj i ty! Zapraszam Cię do elitarnego grona. Wystarczy zarejestrować się z tego linka (jest to specjalne zaproszenie) :

[url="http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555"][color=#C10000][font=Georgia][size=3]http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555[/size][/font][/color][/url]

i czekać aż wylosują właśni... rozwiń
Avatar
rysiu_z_klanu / 10 sierpnia 2012 o 16:04
znak besti mowi wam to cos ?
nikt bez tego znaku nie bedzie mogl sprzedac ani kupic
niewolniczy system kontrolowania ludzi
gdzie wy macie mozgi ? na facebooku ?
nie robcie tego swoim zwierzakom
nie robcie tego swoim dzieciom
nie robcie tego sobie !!!
Avatar
XXX / 10 sierpnia 2012 o 15:37
A może władze miasta zamiast bezmyślnie wydawać publiczne pieniądze, zainteresują się bezdomnymi zwierzętami gnieżdżącymi się po piwnicach i uwolnią ludzi płacących za mieszkania od niechcianego sąsiedztwa. Mówię tu o sytuacji jaka ma miejsce w bloku przy ulicy Gospodarczej 22, gdzie pomimo wielu interwencji w tutejszej administracji nic się nie zmienia, jest potworny odór wydobywający się z piwnic w których zgraja kotów ma swoje lokum. Może czas przywrócić właściwe wartości w których człowiek stanowi wartość nadrzędną
Avatar
tsubasa / 10 sierpnia 2012 o 15:22
Głupi ludzie narzekają na chory system, rządzących, marnotrawstwo pieniędzy, do czasu, aż sami (lub ich bliscy) zostaną pogryzieni przez psa, po którego nie zgłosi się właściciel albo kiedy sami zgubią ukochanego czworonoga.
Avatar
ziomek / 10 sierpnia 2012 o 13:13
Dokładnie, tak jak kolega wyżej napisał. Poyebani ludzie nami rządzą
Avatar
Lubelak / 10 sierpnia 2012 o 11:01
Najpierw psy potem ludzi,powoli oswajają społeczeństwo z tematem takimi akcjami. [url="http://www.youtube.com/watch?v=zgGAUzu3BAg"]http://www.youtube.com/watch?v=zgGAUzu3BAg[/url]
Avatar
Renia / 10 sierpnia 2012 o 10:16
Ciekawe czy psie kupy będzie można ustalić do czyjego psa należą. Błagam, niech zrobią coś z tym bo jest tragicznie.
Avatar
psiara / 26 sierpnia 2012 o 15:19
Mam pytanie do artykułu, czipowane są psy tylko z Lublina czy okolic też?
Avatar
Rossman / 10 sierpnia 2012 o 21:45
Chcesz za darmo grać o wspaniałe nagrody? Marzyłeś kiedyś o wygranej? To możliwe! Sklepy Rossman fundują nagrody!!! Wygraj i ty! Zapraszam Cię do elitarnego grona. Wystarczy zarejestrować się z tego linka (jest to specjalne zaproszenie) :

[url="http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555"][color=#C10000][font=Georgia][size=3]http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555[/size][/font][/color][/url]

i czekać aż wylosują właśnie Ciebie. To nie żaden żart, przekonaj się sam !
Naprawdę POLECAM! Nie macie nic do stracenia, a możecie wiele zyskać.
Chcesz za darmo grać o wspaniałe nagrody? Marzyłeś kiedyś o wygranej? To możliwe! Sklepy Rossman fundują nagrody!!! Wygraj i ty! Zapraszam Cię do elitarnego grona. Wystarczy zarejestrować się z tego linka (jest to specjalne zaproszenie) :

[url="http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555"][color=#C10000][font=Georgia][size=3]http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555[/size][/font][/color][/url]

i czekać aż wylosują właśni... rozwiń
Avatar
rysiu_z_klanu / 10 sierpnia 2012 o 16:04
znak besti mowi wam to cos ?
nikt bez tego znaku nie bedzie mogl sprzedac ani kupic
niewolniczy system kontrolowania ludzi
gdzie wy macie mozgi ? na facebooku ?
nie robcie tego swoim zwierzakom
nie robcie tego swoim dzieciom
nie robcie tego sobie !!!
Avatar
XXX / 10 sierpnia 2012 o 15:37
A może władze miasta zamiast bezmyślnie wydawać publiczne pieniądze, zainteresują się bezdomnymi zwierzętami gnieżdżącymi się po piwnicach i uwolnią ludzi płacących za mieszkania od niechcianego sąsiedztwa. Mówię tu o sytuacji jaka ma miejsce w bloku przy ulicy Gospodarczej 22, gdzie pomimo wielu interwencji w tutejszej administracji nic się nie zmienia, jest potworny odór wydobywający się z piwnic w których zgraja kotów ma swoje lokum. Może czas przywrócić właściwe wartości w których człowiek stanowi wartość nadrzędną
Avatar
tsubasa / 10 sierpnia 2012 o 15:22
Głupi ludzie narzekają na chory system, rządzących, marnotrawstwo pieniędzy, do czasu, aż sami (lub ich bliscy) zostaną pogryzieni przez psa, po którego nie zgłosi się właściciel albo kiedy sami zgubią ukochanego czworonoga.
Avatar
ziomek / 10 sierpnia 2012 o 13:13
Dokładnie, tak jak kolega wyżej napisał. Poyebani ludzie nami rządzą
Avatar
Lubelak / 10 sierpnia 2012 o 11:01
Najpierw psy potem ludzi,powoli oswajają społeczeństwo z tematem takimi akcjami. [url="http://www.youtube.com/watch?v=zgGAUzu3BAg"]http://www.youtube.com/watch?v=zgGAUzu3BAg[/url]
Avatar
Renia / 10 sierpnia 2012 o 10:16
Ciekawe czy psie kupy będzie można ustalić do czyjego psa należą. Błagam, niech zrobią coś z tym bo jest tragicznie.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 0 0

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 8 3

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 14 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 218 8

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 4 7

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 7

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 5

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 8 6

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 3

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!