poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Można zapomnieć jak się jeździ

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 grudnia 2006, 17:37

Co najmniej sześć tygodni czeka się w Lublinie na egzamin na prawo jazdy. Wszystko dlatego, że nowy sprawdzian trwa dwa razy dłużej.

Na dodatek brakuje egzaminatorów. Bo sami oblewają egzaminy.

- Przez tak długi czas można odwyknąć od samochodu. Trzeba kupować dodatkowe jazdy - mówi Anna Wajrak z Lublina. - Trzy dodatkowe godziny kosztowały mnie ponad 100 zł - przytakuje Konrad Radzikowski z Puław, który kurs skończył jeszcze w wakacje. Na pierwszy egzamin czekał miesiąc. Oblał. Na drugą próbę już półtora miesiąca.
Długie kolejki są nie tylko w Lublinie. - Osobom, które zgłaszają się do nas dzisiaj, wyznaczamy termin na 23 stycznia - wyjaśnia Piotr Panasiuk, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie.
Ale nie wszyscy mogą tyle czekać. - Przychodzą młodzi ludzie, którzy wyjechali do pracy za granicą i na chwilę wrócili do kraju. Składają podania o szybszy egzamin. Idziemy im na rękę, bo co możemy zrobić? - wzdycha Janusz Denisiuk, szef WORD w Białej Podlaskiej.
Kolejki rosną, odkąd rząd zmienił przepisy. Wcześniej test za kółkiem trwał 25 minut, a teraz 40. - Przed zmianą instruktor egzaminował od 14 do 16 osób dziennie. Teraz zaledwie osiem - mówi Adam Kalinowski, dyrektor WORD w Lublinie.
- Nasi egzaminatorzy pracują po 10 godzin dziennie - przyznaje Zbigniew Kubina, szef zamojskiego WORD. - Żeby uporać się z kolejką będziemy egzaminować w najbliższą niedzielę i w dwie w styczniu - dodaje.
Sprawę ułatwiłoby przyjęcie dodatkowych egzaminatorów. Ale to graniczy z cudem. By sprawdzać umiejętności świeżo upieczonych kierowców, trzeba najpierw samemu zdać egzamin. - W tym roku zorganizowaliśmy kilkanaście takich testów - mówi Tomasz Piętka z Ministerstwa Transportu. Ostatni w minioną niedzielę. - Z Lubelszczyzny mieliśmy 20 chętnych. Zdało pięć osób.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!