Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 stycznia 2009 r.
17:02
Edytuj ten wpis

MPK: Nowe autobusy w nowym roku

Autor: Zdjęcie autora (mb drs)
0 14 A A

Prawdopodobnie dzisiaj Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ogłosi przetarg na zakup nowych autobusów. Miejski przewoźnik chce zamówić dwadzieścia wozów 12-metrowych oraz dziesięć 18-metrowych przegubowców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Teraz zdecydowaną większość lubelskich przegubowców to wysłużone ikarusy.
W środę MPK podpisało z miastem umowę na świadczenie usług komunikacyjnych w 2009 roku. - To "kropka nad i”, której potrzebowaliśmy - mówi Czesław Rydecki, prezes MPK. - Wszystko jest już gotowe i możemy ogłaszać przetarg.

Spółka chce, by 30 nowych autobusów dostarczył ten sam producent. Ma to ułatwić ich późniejsze serwisowanie. Przewoźnik oczekuje, że sprzedawca rozłoży mu płatność na 6 lub 7 lat. - A przy dostawie samochodów wpłacimy 10 proc. ich wartości - wyjaśnia Rydecki.

Pierwsze nowe autobusy wyjadą na ulice Lublina wiosną. - W kwietniu lub maju - mówi prezes MPK. - Ostatnie przyjadą do nas na koniec września.Wszystkie mają być całkowicie niskopodłogowe i wyposażone w kamery.

W ostatnich latach MPK praktycznie nie odnawiało taboru. Dopiero w ubiegłym roku ta polityka się zmieniła. Do Lublina przyjechało 20 nowych 12-metrowych solariów. Dwa kolejne nowe autobusy lubelski przewoźnik kupił w grudniu. To fabrycznie nowe mercedesy conecto. Mają 12 metrów długości, niską podłogę i klimatyzację.

- Trafiła nam się okazja. Nie mogliśmy z niej nie skorzystać - tłumaczy prezes MPK. - Pod koniec roku sprzedawcy wyprzedają zapasy.

Efekt? Za dwa autobusy przedsiębiorstwo zapłaci jedynie 1,3 miliona złotych. Oba mercedesy zostaną włączone do eksploatacji około 15 stycznia. Będą pomalowane na biało, pod szybą znajdzie się czerwony pas, a pod nim żółty. Z przodu będą dwa skośne pasy oraz herb Lublina.

Właśnie w takich barwach mają do nas przyjeżdżać autobusy, które MPK zamierza zakupić w tym roku.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lubelak / 4 stycznia 2009 o 16:27
Tak 3 paski, autobusy dla dresiarzy-swietny pomysł.


Komentarz na poziomie typowego mieszkańca Lublina-żenada :/

Co do herbu miasta to takowego na autobusach do tej pory nie było bo miasto każe sobie za jego wykorzystywanie słono płacić(nie pamiętam czy od każdego herbu, bo jeśli tak to przy czterech herbach na autobusach: przód, boki, tył) co przy ponad 200 autobusach i trolejbusach daje spore kwoty :/
Avatar
ppyc / 4 stycznia 2009 o 00:15
O ludzie, to już nikt nie będzie wiedział, jakie jest malowanie! Czy każda partia będzie przyjeżdżać w innym kolorze?
Avatar
qoozy / 3 stycznia 2009 o 14:59
Czemu wykasowaliście wszystkie komentarze??
Avatar
retu / 3 stycznia 2009 o 14:45
adam napisał:
Co to za barwy???!!!

Pomalujmy autobusy w kolory naszego miasta!!!

Biały - nowoczesność
Czerwony -dynamizm
Zielony - ekologia


Tak 3 paski, autobusy dla dresiarzy-swietny pomysł.
A nie może być prosty jeden kolor czerwony, łatwiej i taniej pomalować i wygląda elegancko.
Avatar
adam / 2 stycznia 2009 o 22:36
Co to za barwy???!!!

Pomalujmy autobusy w kolory naszego miasta!!!

Biały - nowoczesność
Czerwony -dynamizm
Zielony - ekologia

Wystarczy,że MPK zatrudni plastyka, który zrobi projekty malowań autobusów i podda je do konsultacji opinii publicznej - ( np na łamach Dziennika Wschodniego)

Jeżeli nic z tego nie wyjdzie to jestem za jednolitym czerwonym malowaniem.

Oczywiście herb Lublina to podsatwa

Fajnie by autobusy w czerni z czerwonymi akcentami (stolica kultury)

Proszę zróbcie coś z tym malowaniem!!!
Co to za barwy???!!!

Pomalujmy autobusy w kolory naszego miasta!!!

Biały - nowoczesność
Czerwony -dynamizm
Zielony - ekologia

Wystarczy,że MPK zatrudni plastyka, który zrobi projekty malowań autobusów i podda je do konsultacji opinii publicznej - ( np na łamach Dziennika Wschodniego)

Jeżeli nic z tego nie wyjdzie to jestem za jednolitym czerwonym malowaniem.

Oczywiście herb Lublina to podsatwa

Fajnie by autobusy w czerni z czerw... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2009 o 18:58
Zdjęcie jest świetne, to fakt
Avatar
Gość / 2 stycznia 2009 o 18:15
nie no fotograf jest super, akurat w kadr musial sie jakis dziadunio wjeb.. czym ty chlopie zdj robisz? ;| telefonem ze nie mogles kolejnego?? jak nie wezma ze strony jakiegos profesjonalnego to fuszerka musi byc od razu ;]
Avatar
OnLbn / 2 stycznia 2009 o 17:37
Ludzie, jak chcecie klimę to najpierw nauczcie się z niej korzystać! Co z tego że ma ją jedyny w mieście Solaris Urbino 18, jak deb***ni pasażerowie w kółko otwierają okna i z klimy żaden pożytek...
Avatar
buchacha / 2 stycznia 2009 o 17:02
DW zapomniał dodać, że wszystkie autobusy będą bez klimy - bo jak twierdzi MPK nie jest ona niezbędna i właściwie nie działa. Buchachachahacha.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2009 o 16:08
A może Dziennik poruszyłby na swoich stronach sprawę nowego malowania? Przecież tak nie może być, ktoś to musi skrytykowac publicznie.
Avatar
Lubelak / 4 stycznia 2009 o 16:27
Tak 3 paski, autobusy dla dresiarzy-swietny pomysł.


Komentarz na poziomie typowego mieszkańca Lublina-żenada :/

Co do herbu miasta to takowego na autobusach do tej pory nie było bo miasto każe sobie za jego wykorzystywanie słono płacić(nie pamiętam czy od każdego herbu, bo jeśli tak to przy czterech herbach na autobusach: przód, boki, tył) co przy ponad 200 autobusach i trolejbusach daje spore kwoty :/
Avatar
ppyc / 4 stycznia 2009 o 00:15
O ludzie, to już nikt nie będzie wiedział, jakie jest malowanie! Czy każda partia będzie przyjeżdżać w innym kolorze?
Avatar
qoozy / 3 stycznia 2009 o 14:59
Czemu wykasowaliście wszystkie komentarze??
Avatar
retu / 3 stycznia 2009 o 14:45
adam napisał:
Co to za barwy???!!!

Pomalujmy autobusy w kolory naszego miasta!!!

Biały - nowoczesność
Czerwony -dynamizm
Zielony - ekologia


Tak 3 paski, autobusy dla dresiarzy-swietny pomysł.
A nie może być prosty jeden kolor czerwony, łatwiej i taniej pomalować i wygląda elegancko.
Avatar
adam / 2 stycznia 2009 o 22:36
Co to za barwy???!!!

Pomalujmy autobusy w kolory naszego miasta!!!

Biały - nowoczesność
Czerwony -dynamizm
Zielony - ekologia

Wystarczy,że MPK zatrudni plastyka, który zrobi projekty malowań autobusów i podda je do konsultacji opinii publicznej - ( np na łamach Dziennika Wschodniego)

Jeżeli nic z tego nie wyjdzie to jestem za jednolitym czerwonym malowaniem.

Oczywiście herb Lublina to podsatwa

Fajnie by autobusy w czerni z czerwonymi akcentami (stolica kultury)

Proszę zróbcie coś z tym malowaniem!!!
Co to za barwy???!!!

Pomalujmy autobusy w kolory naszego miasta!!!

Biały - nowoczesność
Czerwony -dynamizm
Zielony - ekologia

Wystarczy,że MPK zatrudni plastyka, który zrobi projekty malowań autobusów i podda je do konsultacji opinii publicznej - ( np na łamach Dziennika Wschodniego)

Jeżeli nic z tego nie wyjdzie to jestem za jednolitym czerwonym malowaniem.

Oczywiście herb Lublina to podsatwa

Fajnie by autobusy w czerni z czerw... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2009 o 18:58
Zdjęcie jest świetne, to fakt
Avatar
Gość / 2 stycznia 2009 o 18:15
nie no fotograf jest super, akurat w kadr musial sie jakis dziadunio wjeb.. czym ty chlopie zdj robisz? ;| telefonem ze nie mogles kolejnego?? jak nie wezma ze strony jakiegos profesjonalnego to fuszerka musi byc od razu ;]
Avatar
OnLbn / 2 stycznia 2009 o 17:37
Ludzie, jak chcecie klimę to najpierw nauczcie się z niej korzystać! Co z tego że ma ją jedyny w mieście Solaris Urbino 18, jak deb***ni pasażerowie w kółko otwierają okna i z klimy żaden pożytek...
Avatar
buchacha / 2 stycznia 2009 o 17:02
DW zapomniał dodać, że wszystkie autobusy będą bez klimy - bo jak twierdzi MPK nie jest ona niezbędna i właściwie nie działa. Buchachachahacha.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2009 o 16:08
A może Dziennik poruszyłby na swoich stronach sprawę nowego malowania? Przecież tak nie może być, ktoś to musi skrytykowac publicznie.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polska - Senegal. Ok. 500 w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Ok. 500 w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 0 0

Tuż przed godz. 17:00 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 0

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 0 1

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 3

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 29 11

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 3

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 14 6

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!