czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

MPWiK podnosi stawki. Woda w Lublinie zdrożeje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 stycznia 2010, 21:05
Autor: (DRS)

2,84 zł za metr sześcienny wody i 3,74 zł za odprowadzenie metra sześciennego ścieków. Takie stawki netto znalazły się w ostatecznym projekcie nowego cennika Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Prezydent złożył wczoraj dokument w Radzie Miasta.

Pierwotnie MPWiK chciał przeforsować większe podwyżki. Woda miała zdrożeć z obecnych 2,78 zł na 2,89 zł, a ścieki z 3,69 zł do 3,86 zł. Taki cennik miejskie wodociągi przekazały prezydentowi z prośbą o skierowanie do Rady Miasta.

Prezydent najpierw stwierdził, że będzie nakłaniać MPWiK do całkowitej rezygnacji z podwyżek. Później uznał argumenty spółki, która tłumaczyła, że nie będzie jej stać na remonty sieci.

Wodociągi poskromiły jednak nieco swój apetyt i zbiły proponowane stawki. Podwyżka zamiast 3,8 proc. wyniesie 1,7 proc. Zysk spółki na koniec roku ma być wynieść zaledwie ułamek procenta.

Cennik ma obowiązywać od 1 marca. Radni zajmą się nim za tydzień, ale zgodnie z obowiązującymi przepisami nawet, jeśli go odrzucą lub wcale nie będą nad nim głosować to stawki zaproponowane przez MPWiK i tak wejdą w życie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mig
zalany
Gość
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mig
mig (22 stycznia 2010 o 13:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zalany napisał:
PRZECIEŻ DO JASNEJ CH.....RY KOSZTY REMONTÓW FIRMA MA POKRYWAĆ Z ZYSKU!!!!!!!!! TAK W STATUCIE MA ZAPISANE MPWiK. A ZYSK MA BYĆ Z OSZCZĘDNEJ GOSPODARKI, Z OSZCZĘDNYCH KOSZTÓW itd. itd. CZY KTOŚ O TYM ZAPOMNIAŁ?? MOŻE KTOŚ Z RADNYCH SIE TYM ZAJMIE. A CO TO ZNACZY ŻE I TAK BEDĄ PODWYŻKI NIEZLAEŻNIE OD TEGO CZY RADA JE ZATWIERDZI CZY NIE? TO PO CO PRZEDKŁADAJĄ JE PREZYDENTOWI????????????????? O CO TU CHODZI????????? KIEDY TEN BAJZEL SIE SKOŃCZY????????????[/quote]

Albo jesteś tępy, albo faktycznie mocno zalany. Było pisane - mpwik przedstawia prezydentowi (administratorowi właściciela, czyli gminy), projekt nowej taryfy cen wody i ścieku, z pełnym rozliczeniem ile pieniędzy będzie z przychodu i na jakie koszty przedsiębiorstwa się to przekłada, i jaki będzie zysk. Jak nie będzie zysku, to i nie będzie remontów - takie trudne ? Prezydent podejmuje decyzję, czy na poszczególne wydatki wydaje zgodę - siłą rzeczy pewne wydatki są sztywne i ich nie przeskoczysz. I po klepnięciu stawek przez prezydenta nie ma bata - RM może sobie tylko pokrzyczeć i poburczeć, bo jeżeli dokumenty są przygotowane zgodnie z przepisami, to nie ma że boli.

[quote name='xx' post='221163' date='21.01.2010, 08:48:42']Znam pewne osoby, które idąc do pracy biorą sobie książkę, żeby było co robić w pracy.....

Niech zgadnę - piszesz o sobie samym czy o koledze z drugiej strony biurka ?
Rozwiń
zalany
zalany (21 stycznia 2010 o 15:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PRZECIEŻ DO JASNEJ CH.....RY KOSZTY REMONTÓW FIRMA MA POKRYWAĆ Z ZYSKU!!!!!!!!! TAK W STATUCIE MA ZAPISANE MPWiK. A ZYSK MA BYĆ Z OSZCZĘDNEJ GOSPODARKI, Z OSZCZĘDNYCH KOSZTÓW itd. itd. CZY KTOŚ O TYM ZAPOMNIAŁ?? MOŻE KTOŚ Z RADNYCH SIE TYM ZAJMIE. A CO TO ZNACZY ŻE I TAK BEDĄ PODWYŻKI NIEZLAEŻNIE OD TEGO CZY RADA JE ZATWIERDZI CZY NIE? TO PO CO PRZEDKŁADAJĄ JE PREZYDENTOWI????????????????? O CO TU CHODZI????????? KIEDY TEN BAJZEL SIE SKOŃCZY????????????
Rozwiń
Gość
Gość (21 stycznia 2010 o 13:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
PROPONUJĘ CI ABYŚ NIE PISAŁ GŁUPOT LUB CZEGOŚ NA CZYM SIĘ NIE ZNASZ I NIE MASZ POJĘCIA FAKT BEZSPRZECZNY MPWIK POTRZEBUJE ZMIAN I TO ZMIAN GRUNTOWNYCH ... PYTANIE TYLKO CZY NOWY ZARZĄD WIEC CO CHCE ZROBIĆ I CZY COKOLWIEK ZROBI, CZY TYLKO ADMINISTROWANIE MA NA MYSLI...PS JESLI ZARZĄD POPEŁNIA BŁĘDY O KTORYCH PISZESZ PRZEDSTAW SWOJE SUGESTIE RADZIE NADZORCZEJ POPRZEZ PRZEDSTAWICIELI WYBIERANYCH Z ZAŁOGI .... A MOŻE ZWIĄZKI ZAWODOWE COŚ CI POMOGĄ

[b]PO DZIAŁANIACH ZARZADU WIDAC ZE NIE WIE CO CZYNI. A RADA NADZORCZA TO SZKOLA WICEPREZYDENT KOŁODZIEJ WNUK I CO OD NICH WYMAGAC ? BIORA NIEMALA KASE A RESZTE MAJA GDZIES. ZWIAZKI SIEDZA CICHO DOKAD IM SIE W D... WODY NIE NALEJE. JAK ZAWSZE POLAK MADRY PO SZKODZIE.
Rozwiń
Gość
Gość (21 stycznia 2010 o 13:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ka napisał:
I co z tego,że ludzie wyrażają swoje opinie.Jak spece od wody i kanalizacji zarabiają po kilkanaście tys.zł to nic dziwnego że zrobią wszystko żeby zatrzymać swoje stołki,a resztę mają głęboko w du..pie.Jedno jest pewne"PSY SZCZEKAJĄ-KARAWANA JEDZIE DALEJ"Niech to wszystko szlag trafi,bo to jedno wielkie bagno.

muszę z tobą się zgodzic! poradzą sobie
Rozwiń
ka
ka (21 stycznia 2010 o 13:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I co z tego,że ludzie wyrażają swoje opinie.Jak spece od wody i kanalizacji zarabiają po kilkanaście tys.zł to nic dziwnego że zrobią wszystko żeby zatrzymać swoje stołki,a resztę mają głęboko w du..pie.Jedno jest pewne"PSY SZCZEKAJĄ-KARAWANA JEDZIE DALEJ"Niech to wszystko szlag trafi,bo to jedno wielkie bagno.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!