czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Mrówki na oddziale

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 lutego 2007, 15:35

Najwięcej insektów jest w kuchniach, magazynach i pralniach. Zdarzają się w salach chorych, na korytarzach, a nawet na blokach operacyjnych.

- Nie podam tych szpitali, ponieważ było to badanie anonimowe - odmawia dr Aleksandra Gliniewicz, kierownik Zakładu Zwalczania Skażeń Biologicznych Państwowego Zakładu Higieny. - Krótka kołdra finansowa sprawia, że higiena jest na ostatnim miejscu szpitalnych wydatków. Ale występowanie szkodników w placówkach medycznych zmniejszyło się o 30 proc. na przestrzeni ostatnich lat.

Jeden z właścicieli lubelskiej firmy DDD (dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja) mówi, że prawie wszystkie szpitale mają insekty. - Najwięcej jest prusaków. Raz widziałem je na sali operacyjnej - mówi. - Na wiosnę pojawiają się mrówki. Przy szpitalnych kuchniach kręcą się koty noszące pchły. Do szpitali trafiają różni pacjenci, także zawszeni i zapchleni bezdomni.

Tomasz Szkuć z firmy DDD w Lublinie podkreśla, że szpitale mają umowy z firmami takimi, jak jego, które wkraczają do szpitala w razie pojawienia się insektów. - Nie wymienię żadnego szpitala. Myśli pani, że któryś chciałby w tym kontekście znaleźć się w gazecie? Pozbywamy się mytlików w magazynach, jedzących wszystko co zawiera skrobię. Jest problem z pchłami, i to także w domach opieki społecznej.

W szpitalach zapewniają, że nad insektami panują i większych problemów nie mają. - Na izbę przyjęć trafiają pacjenci, szczególnie bezdomni, którzy przynoszą wszelkie robactwo - mówi Mirosława Borowiec, dyrektor Okręgowego Szpitala Kolejowego w Lublinie. - Ponieważ nasz szpital ma małą infrastrukturę, nie dopuszczamy do pojawienia się panujemy insektów.

Hanna Filipowicz, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej w Lublinie mówi, że ostatnio na neurologii mieli mrówki faraona. - W szpitalu była też pacjentka z wszawicą - dodaje. - Od razu zawiadomiliśmy firmę DDD. Zwykle najwięcej insektów występuje w kuchniach, ale nasza jest pod stałym monitoringiem. (step)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!