wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Msza "o uwolnienie niesprawiedliwie uwięzionego. Dominikanie: odcinamy się od antysemityzmu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 stycznia 2014, 09:46
Autor: (aa)

Lubelscy dominikanie będą się dziś modlić "w intencji Krzysztofa a nie "niesprawiedliwie uwięzionego. Chodzi i pracownika muzeum na Majdanku, aresztowanego w związku z antysemicką akcją w Lublinie.

O zamówionej mszy pisaliśmy wczoraj. Informacja o nabożeństwie "o uwolnienie niesprawiedliwie uwięzionego Krzysztofa” w bazylice ojców dominikanów w Lublinie została zamieszczona na forum internetowym Rebelya.pl. Chodzi o Krzysztofa K., pracownika Państwowego Muzeum na Majdanku, który przebywa w areszcie. To jeden z mężczyzn, których w ubiegłym tygodniu zatrzymała policja, w związku ze sprawę rasistowskich plakatów rozwieszanych na ulicach Lublina od 2010 r. Na afiszach oprócz antysemickich haseł znalazły się wizerunki m.in. dyrektora Bramy Grodzkiej Teatru NN - Tomasz Pietrasiewicza. Przeor lubelskich dominikanów opublikował dziś w internecie oświadczenie dotyczące tej sprawy i mszy zamówionej w intencji Krzysztofa K. Ojciec Grzegorz Kluz potwierdza, że msza w bazylice dominikanów została zamówiona. Brzmi: "w intencji Krzysztofa” - wyjaśnia przeor lubelskich dominikanów. Zakonnicy będą się modlić za osobę. - Krążąca w internecie wersja intencji została sformułowana przez osobę zamawiającą i nieroztropnie przyjęta w dobrej wierze przez Zakrystiana - podkreśla o. Kluz. - Msza święta nie jest miejscem manifestacji jakichkolwiek poglądów, tym bardziej niezgodnych z nauczaniem Kościoła. Odcinamy się od jakichkolwiek przejawów antysemityzmu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Kościół antysemityzm dominikanie
Hubal
matt
Szechtar
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Hubal
Hubal (29 stycznia 2014 o 12:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Polacy w Polsce podlegają koszmarnej cenzurze. Kaganiec poprawności politycznej jest nakładany przy pomocy prześladowań policyjnych, prokuratorskich i sądowych. Dotyka często osób przypadkowych, wytypowanych, by stały się odstraszającymi Polaków przykładami państwowego terroru. Kilka przypadków antypolskiej działalności "polskiej" prokuratury i "polskiego" sądownictwa: Niebezpieczeństwa wynikające z rezygnacji przez publicystę z anonimowości

Bezprawnymi szykanami zniszczono m in. Dariusza Ratajczaka. Polacy nie zdobyli się na obronę "niepoprawnego politycznie" historyka. Dręczono Grzegorza Wysoka. Urządzono hucpę wokół Barbary Jedynak. Utrudniano kolportaż "Judeopolonii" Leszka Szcześniaka, próbowano pozbawić go źródeł utrzymania.

W Polsce powinien powstać jakiś ruch domagający się likwidacji wszelkich ustaw kagańcowych, wszelkiej cenzury politycznej. Bez tego żadne ugrupowanie patriotyczne, próbujące pisać otwartym tekstem o najpoważniejszych zagrożeniach dla polskiego bytu państwowego i narodowego nie będzie w stanie tego robić. Jeśli spróbuje, natychmiast zostanie spacyfikowane aresztowaniami, grzywnami i procesami.


Co do "antysemityzmu" - antysemityzmem jest już sama wiedza o otaczającej nas rzeczywistości - i jakakolwiek próba propagowania tej wiedzy. Oto nasz rok 1984, oto nasz "Wielki Brat", oto nasze "Ministerstwo Miłości" (do wiadomo kogo) i "Ministerstwo Prawdy".

Polecam wszystkim zainteresowanym tekst traktujący szerzej o anty-"antysemickiej" krucjacie w polskiej przestrzeni politycznej i medialnej - oraz jej roli: Z jakim “antysemityzmem” i dlaczego wojuje Jarosław Kaczyński razem z PiSem i “kwiatem” “prawicowych” publicystów?

Rozwiń
matt
matt (28 stycznia 2014 o 15:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To już gorzej niż za komuny lewach dyktuja jakie intencje można zamawiać ale jaja
Rozwiń
Szechtar
Szechtar (28 stycznia 2014 o 13:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Każdy ma prawo protestować policja i prokuratóra przekracza swoje kompetencje . Zamiast mandatu od razu więzień , sługusy opamiętajcie się i przestregajcie prawa bo za to wam płacimy

Policja i prokuratura boi się niezależnie myśleć. Ludzie boją się o pracę. Wielu polityków już niespecjalnie kryje się ze swym pochodzeniem. Jeszcze gorzej jest w mediach.

Rozwiń
nina
nina (28 stycznia 2014 o 13:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Każdy ma prawo protestować policja i prokuratóra przekracza swoje kompetencje . Zamiast mandatu od razu więzień , sługusy opamiętajcie się i przestregajcie prawa bo za to wam płacimy

Rozwiń
helon
helon (28 stycznia 2014 o 13:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ów Zakrystian nosi skarpety do sandałów - zaiste mógł działać nierostropnie...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!