poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

MUP w Lublinie: Milion na staże dla bezrobotnych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 sierpnia 2013, 17:48
Autor: mag

 (Karol Zienkiewicz/ Archiwum)
(Karol Zienkiewicz/ Archiwum)

Miejski Urząd Pracy w Lublinie pozyskał dodatkowy milion złotych ze środków unijnych na organizację staży. W ramach tych pieniędzy sfinansuje 6-miesięczne staże dla 150 bezrobotnych.

– Zachęcamy do składania wniosków o organizację staży – mówi Monika Różycka-Górska, rzecznik MUP Lublin. – Poszukujemy pracodawców, którzy będą chcieli w ramach stażu przygotować kandydata do pracy oraz zatrudnić go po za-kończonym stażu na minimum 3 miesiące.

Na staż może liczyć 120 bezrobotnych, w tym 39 długotrwale bezrobotnych w firmach, które zajmują się m.in. ochroną środowiska, energetyką, informatyką, przetwórstwem rolno-spożywczym, logistyką, budownictwem, turystyką.

30 bezrobotnych z orzeczoną niepełnosprawnością zostanie przygotowanych do pracy na stanowiskach m.in. pracownika magazynowego, konserwatora terenów zielonych, spawacza, elektryka.

– Rozpoczęliśmy również nabór wniosków od pracodawców zainteresowanych organizacją staży w ramach programu spe-cjalnego "Wsparcie aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych do 30 roku życia” – dodaje Różycka-Górska. – Na organizację tych staży przeznaczyliśmy dodatkowo 151 tys. zł.

Ze staży w pierwszym półroczu 2013 roku skorzystało 1355 osób, zawarto 658 umów na organizację staży z pracodawcami. W roku 2013 na staże MUP przeznaczył ogółem kwotę 4,5 mln zł. Na koniec lipca 2013 w MUP w Lublinie zarejestrowanych było 17 685 bezrobotnych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Barbara Ubryk
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (31 maja 2015 o 16:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WITAM sama uczestniczyłam w takim stażu w ,,pszczółce,,, praca banalnie prosta już po miesiącu pracujesz jak stary pracownik ,tyle że stali pracownicy mogą się wtedy opierdzielać mają przecież darmową tanią siłę roboczą.I co z tego że przedłużyli mi umowę na parę miesięcy dłużej, praca się skończyła po jakimś czasie przyszła następna tura a mnie niby nowe umiejętności nie są już do niczego potrzebne.Sensowniejsze staże fryzjerstwo, opieka nad staruszkami.handel ....
Rozwiń
Barbara Ubryk
Barbara Ubryk (31 sierpnia 2013 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Lepiej jak by te pieniądze dali bezpośrednio bezrobotnym na przechlanie to był by z tego większy pożytek a tak to nikt nic z tego nie będzie miał bo to jest głupi i poroniony pomysł.Ilu bezrobotnych uzyskało w ten sposób posadę na stałe?To chyba można policzyć?Proszę o taką właśnie informację.Czekam.

Rozwiń
Gość
Gość (30 sierpnia 2013 o 17:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

staże za parę groszy, pieprzony kraj, niech tusk swoim dzieciom tyle da, och jak ja nienawidzę tego złodziejskiego kraju

Rozwiń
Jacek
Jacek (30 sierpnia 2013 o 15:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jestem po trzydziestce, wśród moich znajomych w tym wieku oraz starszym jest masa bezrobotnych, często długotrwale bezrobotnych, bez prawa do zasiłku. Dlaczego pomaga się tylko młodym absolwentom, a osobom powyżej 30 r. życia, które utraciły pracę i nie mogą znaleźć zatrudnienia, takiej pomocy się nie oferuje? Toż to dyskryminacja! W dodatku te osoby często mają dzieci na utrzymaniu, więc tym bardziej potrzebują pracy. Módy absolwent sobie poradzi, w najgorszym wypadku wyjedzie za granicę. Rodziny z dziećmi są w innej sytuacji, szczególnie gdy sprawują opiekę nad niedołężniejącymi rodzicami czy dziadkami.

Rozwiń
Dżordż
Dżordż (30 sierpnia 2013 o 14:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ludzie! A czy nie łatwiej dofinansować pracodawcy 12 miesięcy zatrudnienia w stałej kwocie - 2000 PLN z gwarancją zatrudnienia dla człowieka na kolejne 12 miesięcy. Nauczy się tyle, ze nikt go nie będzie chciał zwolnić!!! A nie 3 miesiące za 400 pln i nara... i następny...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!