Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lipca 2017 r.
14:52

Muszla koncertowa znów będzie placem budowy. Nowy dach ma być trwalszy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
Muszla koncertowa
Muszla koncertowa

Przed grudniem powstać ma nowe zadaszenie sceny w muszli koncertowej Ogrodu Saskiego. Dzięki temu nie będzie trzeba sięgać po prowizorkę by urządzić tu występ.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Stare zadaszenie sceny rozebrano, bo nie nadawało się do niczego. Kłopoty zaczęły się już dawno: woda z dachu lała się na scenę, na której używa się urządzeń pod napięciem, a to groziło porażeniem artystów.

Początkowo sądzono, że wystarczy wymienić półprzezroczyste płyty, ale po ich zdjęciu okazało się, że problem jest o wiele poważniejszy. Drewniana konstrukcja dachu narażona na wilgoć była poważnie osłabiona i ostatecznie trzeba ją było zdemontować.

Z tego powodu w muszli koncertowej nie ma prawie żadnych imprez. Wyjątkiem były występy folklorystyczne, dla których na pozbawionej dachu scenie ustawiono przenośną, jak dla plenerowego koncertu, zadaszoną. Dzięki tej prowizorce odbyły się tu nawet XXXII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne.

Teraz muszla koncertowa znów ma się stać placem budowy. W piątek Urząd Miasta ogłosił przetarg na montaż nowego zadaszenia sceny. Jego konstrukcja również będzie wykonana z drewna i zostanie przykryta membraną z PCV.

Ratusz wymaga, by wszystkie prace zakończyły się nie później, niż 30 listopada. Taki termin został wpisany do warunków przetargu, chociaż Ratusz liczy na to, że uda się skończyć roboty o miesiąc wcześniej. Firmy, które zadeklarują skrócenie prac, będą mogły liczyć na dodatkowe punktu przy ocenie ofert. Podczas oceny do 60 punktów może być przyznanych za cenę, do 30 punktów za okres gwarancji, a do 10 punktów za tempo prac.

Oferty od zainteresowanych wykonawców powinniśmy poznać 7 sierpnia.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Agnieszka / 1 sierpnia 2017 o 20:30
undefined napisał:
W normalnym kraju, osoby na stanowiskach odpowiedzialne za ten syf podałyby się do dymisji, a wykonawca naprawiałby to w pośpiechu albo siedział w więzieniu. Ale to w normalnym kraju a nie w takim, gdzie sędzia kranie w supermarkecie a opozycja łamie prawo i publicznie nawołuje do łamania prawa...
 Zamknij się pisowcu. Ty jedynie co potrafisz to nażekać! Jedynymi którzy łamią w Polsce prawo i Konstytucję to PISOWCY! MK była oddana w 2003 r i już dawno straciła gwarancję. Ty jesteś pewnie tym który myli Henpol z Henbudem. 
 Zamknij się pisowcu. Ty jedynie co potrafisz to nażekać! Jedynymi którzy łamią w Polsce prawo i Konstytucję to PISOWCY! MK była oddana w 2003 r i już dawno straciła gwarancję. Ty jesteś pewnie tym który myli Henpol z Henbudem.  rozwiń
Avatar
Agnieszka / 1 sierpnia 2017 o 20:26
undefined napisał:
He he , na stronie Henbudu widnieje dumna informacja : Złota Kielnia 2003 r. - Budowa Muszli Koncertowej  w Ogrodzie Saskim przy ul. Racławickiej w Lublinie. Kielnia moze była zlota ale wykonawca już nie istnieje bo narobili przekretow , nie zapłacili ludziom i się zwineli .
 He, He. Widać że idiotów w Lublinie nie brakuje. Firma Henbud dalej instnieje i ma się dobrze. Ty chyba pomyliłeś firmę Henbud z Henpolem. Ale czego oczekiwać od wyborycy PISU!
Avatar
Marek / 1 sierpnia 2017 o 20:23
undefined napisał:
Może podacie nazwisko projektanta,wykonawcy i inspektora nadzoru, bo to chyba społeczne,czyli podatnika pieniądze zostaly zmarnowane , jak się niemylę chyba 2 lata temu zakończono remont muszli? mieszkaniec Lublina
 Myliś się. 2 lata temu owszem robiono remont MK ale dach nie wchodził w zakres remontu. Ty chyba jeteś mieszkańcem PIZDZIELCOWA bo w sprawach Lublina się nie orientujesz!
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 11:21
Dlaczego znowu z drewna? By za rok lub dwa znajomy królika znowu zarobił?! Czy tym razem ktoś jednak użyje prawdziwego drewna? W końcu drewniana, stara wiejska zabudowa wytrzymuje więcej niż kilka lat. A tutaj na pewno elementy były impregnowane, lakierowane...
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 09:14
W normalnym kraju, osoby na stanowiskach odpowiedzialne za ten syf podałyby się do dymisji, a wykonawca naprawiałby to w pośpiechu albo siedział w więzieniu. Ale to w normalnym kraju a nie w takim, gdzie sędzia kranie w supermarkecie a opozycja łamie prawo i publicznie nawołuje do łamania prawa...
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 09:11
Jestem pełen podziwu dla Żukowych urzędasów przekrentasów
Avatar
Gość / 24 lipca 2017 o 22:08
Przy okazji trzeba dostawić drugie tyle krzeseł bo ludzie się nie mieszczą a tak było podczas występów tanecznych
Avatar
et4 / 24 lipca 2017 o 21:38
co ty wypisujesz?, firma henbud istnieje, działa, a siedzibę ma przy ul.turystycznej.(******henbud.com.pl/)
Avatar
Gość / 24 lipca 2017 o 17:12
He he , na stronie Henbudu widnieje dumna informacja : Złota Kielnia 2003 r. - Budowa Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim przy ul. Racławickiej w Lublinie. Kielnia moze była zlota ale wykonawca już nie istnieje bo narobili przekretow , nie zapłacili ludziom i się zwineli .
Avatar
Gość / 24 lipca 2017 o 17:05
Przecież ta muszla była remontowana 2-3 lata temu??? To nie było żadnej gwarancji wykonawcy???? Powinna tu być informacja na ile tym razem urzędnicy znowu naciągnęli podatników. A może chodzi o to że kazda wydana złotowka wraca pod stolem do urzędnika więc remonty co roku są mile widziane.
Avatar
Agnieszka / 1 sierpnia 2017 o 20:30
undefined napisał:
W normalnym kraju, osoby na stanowiskach odpowiedzialne za ten syf podałyby się do dymisji, a wykonawca naprawiałby to w pośpiechu albo siedział w więzieniu. Ale to w normalnym kraju a nie w takim, gdzie sędzia kranie w supermarkecie a opozycja łamie prawo i publicznie nawołuje do łamania prawa...
 Zamknij się pisowcu. Ty jedynie co potrafisz to nażekać! Jedynymi którzy łamią w Polsce prawo i Konstytucję to PISOWCY! MK była oddana w 2003 r i już dawno straciła gwarancję. Ty jesteś pewnie tym który myli Henpol z Henbudem. 
 Zamknij się pisowcu. Ty jedynie co potrafisz to nażekać! Jedynymi którzy łamią w Polsce prawo i Konstytucję to PISOWCY! MK była oddana w 2003 r i już dawno straciła gwarancję. Ty jesteś pewnie tym który myli Henpol z Henbudem.  rozwiń
Avatar
Agnieszka / 1 sierpnia 2017 o 20:26
undefined napisał:
He he , na stronie Henbudu widnieje dumna informacja : Złota Kielnia 2003 r. - Budowa Muszli Koncertowej  w Ogrodzie Saskim przy ul. Racławickiej w Lublinie. Kielnia moze była zlota ale wykonawca już nie istnieje bo narobili przekretow , nie zapłacili ludziom i się zwineli .
 He, He. Widać że idiotów w Lublinie nie brakuje. Firma Henbud dalej instnieje i ma się dobrze. Ty chyba pomyliłeś firmę Henbud z Henpolem. Ale czego oczekiwać od wyborycy PISU!
Avatar
Marek / 1 sierpnia 2017 o 20:23
undefined napisał:
Może podacie nazwisko projektanta,wykonawcy i inspektora nadzoru, bo to chyba społeczne,czyli podatnika pieniądze zostaly zmarnowane , jak się niemylę chyba 2 lata temu zakończono remont muszli? mieszkaniec Lublina
 Myliś się. 2 lata temu owszem robiono remont MK ale dach nie wchodził w zakres remontu. Ty chyba jeteś mieszkańcem PIZDZIELCOWA bo w sprawach Lublina się nie orientujesz!
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 11:21
Dlaczego znowu z drewna? By za rok lub dwa znajomy królika znowu zarobił?! Czy tym razem ktoś jednak użyje prawdziwego drewna? W końcu drewniana, stara wiejska zabudowa wytrzymuje więcej niż kilka lat. A tutaj na pewno elementy były impregnowane, lakierowane...
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 09:14
W normalnym kraju, osoby na stanowiskach odpowiedzialne za ten syf podałyby się do dymisji, a wykonawca naprawiałby to w pośpiechu albo siedział w więzieniu. Ale to w normalnym kraju a nie w takim, gdzie sędzia kranie w supermarkecie a opozycja łamie prawo i publicznie nawołuje do łamania prawa...
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 09:11
Jestem pełen podziwu dla Żukowych urzędasów przekrentasów
Avatar
Gość / 24 lipca 2017 o 22:08
Przy okazji trzeba dostawić drugie tyle krzeseł bo ludzie się nie mieszczą a tak było podczas występów tanecznych
Avatar
et4 / 24 lipca 2017 o 21:38
co ty wypisujesz?, firma henbud istnieje, działa, a siedzibę ma przy ul.turystycznej.(******henbud.com.pl/)
Avatar
Gość / 24 lipca 2017 o 17:12
He he , na stronie Henbudu widnieje dumna informacja : Złota Kielnia 2003 r. - Budowa Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim przy ul. Racławickiej w Lublinie. Kielnia moze była zlota ale wykonawca już nie istnieje bo narobili przekretow , nie zapłacili ludziom i się zwineli .
Avatar
Gość / 24 lipca 2017 o 17:05
Przecież ta muszla była remontowana 2-3 lata temu??? To nie było żadnej gwarancji wykonawcy???? Powinna tu być informacja na ile tym razem urzędnicy znowu naciągnęli podatników. A może chodzi o to że kazda wydana złotowka wraca pod stolem do urzędnika więc remonty co roku są mile widziane.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 9

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!