Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 września 2014 r.
9:45
Edytuj ten wpis

Muszyński powalczy z Żukiem o fotel prezydenta. Kto na liście do sejmiku?

Autor: Zdjęcie autora toma dudi drs
48 50 A A

Grzegorz Muszyński będzie kandydatem na prezydenta Lublina wystawionym przez koalicję partii prawicowych, w której pierwsze skrzypce gra PiS. Dostanie też "jedynkę w wyborach do sejmiku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To na razie informacje nieoficjalne. Sam były prezes Portu Lotniczego Lublin wypowiada się na ten temat ostrożnie, ale z optymizmem.

- Szanse na kandydowanie mam bardzo duże - mówi Muszyński i zastrzega: Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, mają być w tym tygodniu.

Jeśli informacja się potwierdzi, Muszyński zetrze się w wyborach z Krzysztofem Żukiem (PO), walczącym o reelekcję obecnym prezydentem Lublina. Żuk ze swoją kampanią wystartował pod koniec sierpnia obiecując wyborcom m.in. 10 tysięcy nowych miejsc pracy, 500 mieszkań i towarowy terminal lotniska.

Dodajmy - lotniska, które wybudował Muszyński. Kontrkandydat Żuka został odwołany z funkcji prezesa PLL, bo - jak wówczas tłumaczył to Jacek Sobczak, szef Rady Nadzorczej PLL - "plan finansowy działalności operacyjnej na lata 2013-2022 przygotowany przez zarząd nie przekonał rady”.

Co o starciu z Muszyńskim myśli Żuk? - Jestem otwarty na merytoryczną debatę na temat przyszłości miasta z każdym z kandydatów - przekazał nam prezydent Lublina za pośrednictwem szefa jego kampanii, Krzysztofa Komorskiego.

Dziś Grzegorz Muszyński nadzoruje rozbudowę Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Nie jest członkiem PiS i - jak zapewnił nas niedawno - nie zamierza do partii wstępować.

Jak potwierdziliśmy w kilku źródłach, Muszyński będzie także "jedynką” na liście prawicowej koalicji w wyborach do sejmiku. Drugie miejsce ma przypaść Zbigniewowi Wojciechowskiemu, byłemu wiceprezydentowi Lublina, reprezentującemu Polskę Razem Jarosława Gowina.

"Trójkę” weźmie Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry - tu mówi się dwójce kandydatów: Bognie Bender-Motyce i Sławomirze Janickim, byłym prezydencie Lublina.

Czwarte miejsce ma przypaść kandydatowi wskazanemu przez Prawicę Rzeczpospolitej Marka Jurka, a piąte - Andrzejowi Pruszkowskiemu z Prawa i Sprawiedliwości.

- Człowiek, który może zostać marszałkiem województwa zasługuje na wyższa lokatę - mówi nam anonimowo prominentny działacz PiS i zapowiada interwencję w centrali partii.

Pruszkowski, były prezydent Lublina, studzi emocje i nie potwierdza informacji o swojej pozycji na liście. - Mój stan wiedzy jest inny. Nic nie wiem o tym, że miałbym być na tym miejscu - mówi. - Na którym? Proszę nie oczekiwać, że powiem to przed oficjalnym ogłoszeniem list - ucina.

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kuba / 18 września 2014 o 12:11

Panie prezydencie

Proponuję Panu aby wziął się pan do roboty a nie myślał tylko o reelekcji. Jeden z pańskich poprzedników prezydent Pruszkowski, wielki prezydent Lublina, wielki budowniczy, że wspomnę tylko o Hali Globus, człowiek który jako jedyny był dwukrotnie prezydentem Lublina, człowiek ten w odróżnieniu od Pana był i nadal jest człowiekiem czynu i wytężonej pracy. Pańskie wizytówki są widoczne na całym mieście, za czasów pańskich poprzedników można było normalnie przejechać przez miasto, pozamykał pan główne ulice miasta (Narutowicza, Łęczyńska......). Wybudował Pan lotnisko dzięki któremu samoloty zakłucają spokój całemu miastu, stadion miejski dla bandytów stadionowych, nowe drogi na których piraci drogowi pędzą z ogromnymi prędkościami zabijając innych, wspomnę jeszcze o basenach przy Łabędziej w których w jednym woda jest za zimna a w drugim za gorąca, jeden jest za płytki a drugi za głęboki. Największą porażką Pana kadencji jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta, przez to posunięcie upadną drobne rodzinne firmy zajmujące się obsługą podróżujących przez nasze piękne miasto.

Pozdrawiam

Panie prezydencie

Proponuję Panu aby wziął się pan do roboty a nie myślał tylko o reelekcji. Jeden z pańskich poprzedników prezydent Pruszkowski, wielki prezydent Lublina, wielki budowniczy, że wspomnę tylko o Hali Globus, człowiek który jako jedyny był dwukrotnie prezydentem Lublina, człowiek ten w odróżnieniu od Pana był i nadal jest człowiekiem czynu i wytężonej pracy. Pańskie wizytówki są widoczne na całym mieście, za czasów pańskich poprzedników można było normalnie przejechać przez miasto, pozamykał pan główne ulice miasta (N... rozwiń

Avatar
Gość / 17 września 2014 o 11:14

na liscie do sejmiku na wysokiej pozycji ma być Ludwik Sikora, protegowany senatora Biereckiego. Nie jest to sprawdzona informacja, może ktoś z czytelników wie czy to prawda to proszę o informację 

Avatar
Josef / 10 września 2014 o 09:10

Dlaczego Muszyński został odwołany z Lotniska? Teraz wzorem PO przekrętów PIS podsadza na stołki?To ława już krótka?Nikt nie chce firmowac sitwy???Będą nikedługo wszyscy uciekać!!!

Avatar
Gość / 9 września 2014 o 18:54

Krzysztof  Zuk   w  *asyście* spółki  PKP I  Kopalni  Bogdanka

co za tłuk, no ale w końcu imiennik Tułajewa  :unsure:

Avatar
S Y L W E S T E R / 9 września 2014 o 16:45

*******************ROZLICZENIE   FINANSOWE  PRZED  WYBORAMI !!! ******************************* Pomalutku  prezydencie  Zuk , pomalutku ! . Naleźy  Pan do  *kliki*  która  jeszcze  nie  rozliczyła  się z   SETEK  MILIONOW  wziętych  bez  konsultacji  z  Naszych  podatków  miejskich  I  wojewódzkich  na  budowe  lotniska   Swidnik ??? .   Kto  zadecydował  o  fatalnym  wyborze  budynku  lotrniska  I  nie   budowaniu  lotniska  towarowego *cargo* ? .  Następne   NIE   ROZLICZ  ENIE   SETEK   MILIONOW  na ...stadion *kurnik*  na  BAGNIE ! .  Podobna  sytuacja  BRAKU  RO ZLICZENIA  MILIONOW  STRACONYCH   NA  GŁUPIEJ   DECYZJI   REMONTU   RUINY  WIADU KTU  przy  ul. Kunickiego  zamiast  BUDOWY  NOWEGO  I  TENSZEGO  WIADUKTU !.                  Proszę  nie   mieszać   Lublinianom  w  głowach++++ od  początku  KOSZTOWNYM   REMONTEM  RUINY  WIADUKTU  zajmował  się  osobiście   prezydent  Krzysztof  Zuk   w  *asyście* spółki  PKP I  Kopalni  Bogdanka .   Całą   AFERE   WIADUKTU  wyjaśnić  moźe  CBA  lub   krakowska   Proku ratura .   BEZ   ROZLICZENIA  POWYZSZYCH   INWESTYCJI   PAN   KRZYSZTOF  ZUK   POWI  NIEN  BYC   ZAWIESZONY  W  PEŁNIENIU   FUNKCJI  PREZYDENTA  I   WYDALONY   Z   LIS  TY  KANDYDATOW  W   WYBORACH   NA   PREZYDENTA   LUBLINA . 

*******************ROZLICZENIE   FINANSOWE  PRZED  WYBORAMI !!! ******************************* Pomalutku  prezydencie  Zuk , pomalutku ! . Naleźy  Pan do  *kliki*  która  jeszcze  nie  rozliczyła  się z   SETEK  MILIONOW  wziętych  bez  konsultacji  z  Naszych  podatków  miejskich  I  wojewódzkich  na  budowe  lotniska   Swidnik ??? .   Kto  zadecydował  o... rozwiń

Avatar
Ali / 9 września 2014 o 15:59

pis ciagle ostatnio wystawia kandydatóew nie z partii, strasznie m nie to denerwuje taka  łapanka

Avatar
ja / 9 września 2014 o 14:44

muszyński? nie znam i nie chce znać, wystarczy mi że był pruszon, przez całe piiiiip 8 lat

Avatar
gtr / 9 września 2014 o 14:13

POdziękujemy SITWIE rządowej i POdziekujemy lokalnym. Ośmiorniczek wystarczy.

Avatar
Przemysław Leniak / 9 września 2014 o 14:11

pewnie PiS nie chciał konkurować z poważnymi kandydatami takim jak Marian Kowalski
https://www.youtube.com/watch?v=4t7zrT95Dl0

Avatar
Wiesik / 9 września 2014 o 13:24

To taka forma podziękowania od Andrzeja Waldemara G. - oskarżonego byłego Komendanta Wojewódzkiego PSP - za "owocną" współpracę na lotnisku.

Racja ale nie tylko to. Tam cała zgraja się chowała.

Avatar
Kuba / 18 września 2014 o 12:11

Panie prezydencie

Proponuję Panu aby wziął się pan do roboty a nie myślał tylko o reelekcji. Jeden z pańskich poprzedników prezydent Pruszkowski, wielki prezydent Lublina, wielki budowniczy, że wspomnę tylko o Hali Globus, człowiek który jako jedyny był dwukrotnie prezydentem Lublina, człowiek ten w odróżnieniu od Pana był i nadal jest człowiekiem czynu i wytężonej pracy. Pańskie wizytówki są widoczne na całym mieście, za czasów pańskich poprzedników można było normalnie przejechać przez miasto, pozamykał pan główne ulice miasta (Narutowicza, Łęczyńska......). Wybudował Pan lotnisko dzięki któremu samoloty zakłucają spokój całemu miastu, stadion miejski dla bandytów stadionowych, nowe drogi na których piraci drogowi pędzą z ogromnymi prędkościami zabijając innych, wspomnę jeszcze o basenach przy Łabędziej w których w jednym woda jest za zimna a w drugim za gorąca, jeden jest za płytki a drugi za głęboki. Największą porażką Pana kadencji jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta, przez to posunięcie upadną drobne rodzinne firmy zajmujące się obsługą podróżujących przez nasze piękne miasto.

Pozdrawiam

Panie prezydencie

Proponuję Panu aby wziął się pan do roboty a nie myślał tylko o reelekcji. Jeden z pańskich poprzedników prezydent Pruszkowski, wielki prezydent Lublina, wielki budowniczy, że wspomnę tylko o Hali Globus, człowiek który jako jedyny był dwukrotnie prezydentem Lublina, człowiek ten w odróżnieniu od Pana był i nadal jest człowiekiem czynu i wytężonej pracy. Pańskie wizytówki są widoczne na całym mieście, za czasów pańskich poprzedników można było normalnie przejechać przez miasto, pozamykał pan główne ulice miasta (N... rozwiń

Avatar
Gość / 17 września 2014 o 11:14

na liscie do sejmiku na wysokiej pozycji ma być Ludwik Sikora, protegowany senatora Biereckiego. Nie jest to sprawdzona informacja, może ktoś z czytelników wie czy to prawda to proszę o informację 

Avatar
Josef / 10 września 2014 o 09:10

Dlaczego Muszyński został odwołany z Lotniska? Teraz wzorem PO przekrętów PIS podsadza na stołki?To ława już krótka?Nikt nie chce firmowac sitwy???Będą nikedługo wszyscy uciekać!!!

Avatar
Gość / 9 września 2014 o 18:54

Krzysztof  Zuk   w  *asyście* spółki  PKP I  Kopalni  Bogdanka

co za tłuk, no ale w końcu imiennik Tułajewa  :unsure:

Avatar
S Y L W E S T E R / 9 września 2014 o 16:45

*******************ROZLICZENIE   FINANSOWE  PRZED  WYBORAMI !!! ******************************* Pomalutku  prezydencie  Zuk , pomalutku ! . Naleźy  Pan do  *kliki*  która  jeszcze  nie  rozliczyła  się z   SETEK  MILIONOW  wziętych  bez  konsultacji  z  Naszych  podatków  miejskich  I  wojewódzkich  na  budowe  lotniska   Swidnik ??? .   Kto  zadecydował  o  fatalnym  wyborze  budynku  lotrniska  I  nie   budowaniu  lotniska  towarowego *cargo* ? .  Następne   NIE   ROZLICZ  ENIE   SETEK   MILIONOW  na ...stadion *kurnik*  na  BAGNIE ! .  Podobna  sytuacja  BRAKU  RO ZLICZENIA  MILIONOW  STRACONYCH   NA  GŁUPIEJ   DECYZJI   REMONTU   RUINY  WIADU KTU  przy  ul. Kunickiego  zamiast  BUDOWY  NOWEGO  I  TENSZEGO  WIADUKTU !.                  Proszę  nie   mieszać   Lublinianom  w  głowach++++ od  początku  KOSZTOWNYM   REMONTEM  RUINY  WIADUKTU  zajmował  się  osobiście   prezydent  Krzysztof  Zuk   w  *asyście* spółki  PKP I  Kopalni  Bogdanka .   Całą   AFERE   WIADUKTU  wyjaśnić  moźe  CBA  lub   krakowska   Proku ratura .   BEZ   ROZLICZENIA  POWYZSZYCH   INWESTYCJI   PAN   KRZYSZTOF  ZUK   POWI  NIEN  BYC   ZAWIESZONY  W  PEŁNIENIU   FUNKCJI  PREZYDENTA  I   WYDALONY   Z   LIS  TY  KANDYDATOW  W   WYBORACH   NA   PREZYDENTA   LUBLINA . 

*******************ROZLICZENIE   FINANSOWE  PRZED  WYBORAMI !!! ******************************* Pomalutku  prezydencie  Zuk , pomalutku ! . Naleźy  Pan do  *kliki*  która  jeszcze  nie  rozliczyła  się z   SETEK  MILIONOW  wziętych  bez  konsultacji  z  Naszych  podatków  miejskich  I  wojewódzkich  na  budowe  lotniska   Swidnik ??? .   Kto  zadecydował  o... rozwiń

Avatar
Ali / 9 września 2014 o 15:59

pis ciagle ostatnio wystawia kandydatóew nie z partii, strasznie m nie to denerwuje taka  łapanka

Avatar
ja / 9 września 2014 o 14:44

muszyński? nie znam i nie chce znać, wystarczy mi że był pruszon, przez całe piiiiip 8 lat

Avatar
gtr / 9 września 2014 o 14:13

POdziękujemy SITWIE rządowej i POdziekujemy lokalnym. Ośmiorniczek wystarczy.

Avatar
Przemysław Leniak / 9 września 2014 o 14:11

pewnie PiS nie chciał konkurować z poważnymi kandydatami takim jak Marian Kowalski
https://www.youtube.com/watch?v=4t7zrT95Dl0

Avatar
Wiesik / 9 września 2014 o 13:24

To taka forma podziękowania od Andrzeja Waldemara G. - oskarżonego byłego Komendanta Wojewódzkiego PSP - za "owocną" współpracę na lotnisku.

Racja ale nie tylko to. Tam cała zgraja się chowała.

Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 8

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 2

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 8

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 74 5

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 13 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria