wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Muzea inwestują w ochronę. Skansen pod nadzorem

  Edytuj ten wpis
Autor: (mb)

 (Archiwum)
(Archiwum)

Muzeum Wsi Lubelskiej (na zdjęciu) chce zamontować system sygnalizacji pożaru
na terenie całego muzealnego kompleksu. Podobny będzie miało Muzeum na Majdanku.

Skansen ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji dotyczącej sygnalizacji pożaru i włamania na terenie muzeum. System obejmie ponad 40 obiektów na 27 hektarach. To m.in. wiejskie chaty i budynki gospodarcze, a także kuźnia, młyn wiatrowy, budynki dworskie, remiza, kościół z plebanią oraz cerkiew. Od pożaru i włamania będą chronione również magazyny muzealiów, budynek biurowo-administracyjny, nowa i stara recepcja.

W większości to budynki drewniane, szczególnie narażone na ogień. Ich zabezpieczenie jest niezbędne.

– Poza tym musimy dostosować muzeum do wymogów przeciwpożarowych – mówi Ewa Straka, kierownik działu budowlano-konserwatorskiego i inwestycyjnego MWL.

Jesienią tego roku ruszyły prace nad jeszcze większym systemem bezpieczeństwa – w Muzeum na Majdanku. Placówka, jako pierwsze wielkoobszarowe muzeum w Polsce, wybuduje system ochrony, który obejmie swoim zasięgiem cały teren i wszystkie obiekty.
Chodzi o ponad 70 budynków i 90 hektarów. Na tym obszarze zostanie zbudowana kanalizacja techniczna, w której zostaną ułożone światłowody i linie energetyczne.

Te będą zbiegały się w centrali monitoringu. Pojawi się też nowy system ostrzegania na wypadek pożaru, sygnalizacja włamania do poszczególnych budynków i dodatkowe oświetlenie. Dzięki nowemu okablowaniu na terenie muzeum będą też mogły stanąć infomaty – urządzenia, dzięki którym zwiedzający będą mogli znaleźć informacje na temat muzeum i historii obozu.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!