czwartek, 14 grudnia 2017 r.

Lublin

Muzea inwestują w ochronę. Skansen pod nadzorem

  Edytuj ten wpis
Autor: (mb)

 (Archiwum)
(Archiwum)

Muzeum Wsi Lubelskiej (na zdjęciu) chce zamontować system sygnalizacji pożaru
na terenie całego muzealnego kompleksu. Podobny będzie miało Muzeum na Majdanku.

Skansen ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji dotyczącej sygnalizacji pożaru i włamania na terenie muzeum. System obejmie ponad 40 obiektów na 27 hektarach. To m.in. wiejskie chaty i budynki gospodarcze, a także kuźnia, młyn wiatrowy, budynki dworskie, remiza, kościół z plebanią oraz cerkiew. Od pożaru i włamania będą chronione również magazyny muzealiów, budynek biurowo-administracyjny, nowa i stara recepcja.

W większości to budynki drewniane, szczególnie narażone na ogień. Ich zabezpieczenie jest niezbędne.

– Poza tym musimy dostosować muzeum do wymogów przeciwpożarowych – mówi Ewa Straka, kierownik działu budowlano-konserwatorskiego i inwestycyjnego MWL.

Jesienią tego roku ruszyły prace nad jeszcze większym systemem bezpieczeństwa – w Muzeum na Majdanku. Placówka, jako pierwsze wielkoobszarowe muzeum w Polsce, wybuduje system ochrony, który obejmie swoim zasięgiem cały teren i wszystkie obiekty.
Chodzi o ponad 70 budynków i 90 hektarów. Na tym obszarze zostanie zbudowana kanalizacja techniczna, w której zostaną ułożone światłowody i linie energetyczne.

Te będą zbiegały się w centrali monitoringu. Pojawi się też nowy system ostrzegania na wypadek pożaru, sygnalizacja włamania do poszczególnych budynków i dodatkowe oświetlenie. Dzięki nowemu okablowaniu na terenie muzeum będą też mogły stanąć infomaty – urządzenia, dzięki którym zwiedzający będą mogli znaleźć informacje na temat muzeum i historii obozu.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!