piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Dziś mundurowi zamiast mandatów wręczali niepokornym ulotki, a pod Ratuszem pojawił się miś w drewnianym wózku.

Wszystko to w ramach Dnia Praw Osób Niepełnosprawnych.
- Przy Lubliniance, na Kapucyńskiej obok Galerii Centrum, przed Urzędem Miasta przy Wieniawskiej, na Spokojnej, Jasnej i Bieczyńskiego. W tych miejscach kierowcy najczęściej bezprawnie zajmują miejsca parkingowe zarezerwowane dla niepełnosprawnych - mówi Robert Tylega ze Straży Miejskiej.
- W pierwszym półroczu wystawiliśmy 233 mandaty. Każdy po sto złotych. I dodatkowo jeden punkt karny - dodaje Edward Cios, zastępca komendanta straży. - Kierowcy, zwykle tłumaczą, że nie było innych miejsc, albo że stanęli tu tylko na chwilkę.
Inwalidzi w całej Polsce upominali się o swoje prawo do wyznaczonych miejsc parkingowych. - One są przystosowane do naszych potrzeb. Nam nie jest wszystko jedno, czy staniemy tu, czy trochę dalej - mówi Adam Radzikowski, poruszający się na wózku inwalidzkim mieszkaniec Lublina. - Z innych miejsc nie zawsze możemy dostać się do wejścia. Po drodze są różne krawężniki, słupki i śmietniki - dodaje.
- Miejsca dla inwalidów powinny być wygrodzone słupkami, bo zdarza się, że kierowcy przejeżdżają linię i nie mamy jak przesiąść się z samochodu na wózek - skarży się Wiesław Olechowski.
A miejsc dla inwalidów brakuje.- Szukaliśmy w przepisach, ile procent miejsc na parkingu powinno być zarezerwowanych dla osób niepełnosprawnych. Niestety, nie ma takich norm - mówi Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów w lubelskim Urzędzie Miasta. - Na naszych drogach staramy się wydzielać 10 proc. takich miejsc. Ale prywatnym właścicielom nie możemy nic nakazać.
Najczęściej blokowane są miejsca przy hipermarketach. - Tam Straż Miejska nie może działać - mówi Olechowski. - A bywa i tak, że jak ochroniarz zwróci komuś uwagę, to w odpowiedzi słyszy, żeby wypier...
W całym mieście jest 137 miejsc parkingowych dla inwalidów.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Monti
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Monti
Monti (20 września 2007 o 08:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czy oni w ogóle dają mandaty za parkowanie na miejscu inwalidy ? Pod Tesco non stop na miejscach dla inwalidów i na miejscach dla rodzin z dziećmi parkują samochody terenowe i inne. I nie sa to inwalidzi. Policję widziałem nie raz jak przejeżdża obok i nie reaguje. Dlaczego ? kiedyś zadzwoniłem i poprosiłem o reakcję. Zostałem "olany". W moich oczach policja w Lublinie to nieroby.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!