środa, 27 maja 2015 r.

Nowe mieszkania w środku LSM. Rezydencja Panorama

Dodano: 29 kwietnia 2013, 17:53
W czasie prac, dojazd do placu budowy poprowadzony zostanie od strony ul. Filaretów. Po zakończeniu
W czasie prac, dojazd do placu budowy poprowadzony zostanie od strony ul. Filaretów. Po zakończeniu

Rozpoczęła się budowa Rezydencji Panorama. Budynek powstaje na ostatnim, wolnym skrawku ziemi wzdłuż wąwozu w dzielnicy LSM. Prace zakończą się latem przyszłego roku.

Panorama powstaje na 70 arowej działce, między ul. Filaretów i Pana Balcera.

– Od czasów powstania dzielnicy, teren ten był przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe – wyjaśnia Robert Siejka, firmy Idea Invest, która realizuje inwestycję. – Nie oznacza to jednak, że cały teren zostanie zabudowany. Nie pozwala na to miejscowy plan zagospodarowania. W rezultacie wokół budynku pozostanie sporo wolnej przestrzeni.

Pierwszy projekt budynku zaprezentowano w 2009 roku. Od tamtej pory trwały formalności, związane z uzyskaniem zgody na realizację projektu. Teraz na placu budowy pojawiły się pierwsze maszyny.

– W ciągu miesiąca powinniśmy się uporać z wykopem fundamentami – wyjaśnia Siejka. – Parę tygodni później skończymy podziemną kondygnację. Zaprojektowano tam ponad 40 miejsc parkingowych. Koniec budowy planujemy na sierpień przyszłego roku.

Rezydencja Panorama to 64 mieszkania o powierzchni od 30 do ponad 107 mkw. Ceny kształtują się nieco powyżej lubelskiej średniej. Mieszczą się w przedziale od 5100 zł do 5800 zł za mkw. Wpływa na to nie tylko lokalizacja, ale także, jak zapewnia inwestor, podwyższony standard wykonania. Chętnych nie brakuje.

– Sytuacja w budownictwie nie jest zbyt ciekawa, ale jesteśmy pozytywnie zaskoczeni – przyznaje Siejka. – Sprzedaliśmy już ponad połowę mieszkań. Czekamy na podpisanie kolejnych aktów notarialnych. Pracuję w branży od wielu lat i takiego zainteresowania nie pamiętam, nawet z czasów największego boomu.

Na parterze Panoramy powstanie pięć lokali usługowych. Trzy zostały już sprzedane. Powstaną tam gabinety medyczne i biuro rachunkowe. Nie będzie natomiast żadnych sklepów.

W czasie prac, dojazd do placu budowy poprowadzony zostanie od strony ul. Filaretów. Po zakończeniu robót do Panoramy dojedziemy najprawdopodobniej od ul. Pana Balcera.

Nowe na LSM

Mieszkania buduje tu nie tylko Idea Invest. Przy ul. Pana Balcera powstaje również gmach Metropolitan Park. To inwestycja firmy TBV. Jedna z największych tego typu w mieście. Apartamentowiec będzie liczył ponad 60 metrów wysokości. Na 18 piętrach zaprojektowano 140 mieszkań. Ceny zaczynają się od 5500 zł za mkw. Konstrukcja Metropolitan jest już prawie gotowa. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się w trzecim kwartale tego roku.
Czytaj więcej o:
0 komentarzy
Skomentuj
avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)
Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje