poniedziałek, 25 maja 2015 r.

Wyremontują kamienice za euro

Dodano: 16 marca 2008, 19:24
Autor: DOMINIK SMAGA

Do tej pory za unijną kasę Ratusz remontował podziemne instalacje i nawierzchnię staromiejskich ulic.

Ale już latem mają być gotowe wnioski o dofinansowanie remontu kamienic.

- Pieniądze na remont będziemy chcieli pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego - zapowiada Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina.
- Chodzi o fundusze przeznaczone na rewitalizację obszarów zdegradowanych - precyzuje Eugeniusz Wojtaś, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta.

W lubelskim Ratuszu od wielu miesięcy leży gotowy program rewitalizacji lubelskich dzielnic. - I teraz podejmiemy pierwsze próby sięgnięcia po takie pieniądze - dodaje Wojtaś.

Ratusz wytypował dwie kamienice. Jedną na Starym Mieście, drugą tuż obok. - Wybraliśmy te budynki, które mają już gotową dokumentację techniczną niezbędną do remontu - informuje Wojtaś.

Szansę na remont ma kamienica przy ul. Olejnej 5. - Dokumentacja zakłada restaurację elewacji oraz odwodnienie podwórka - mówi Halina Podlaszewska, koordynator służb technicznych w Zarządzie Nieruchomości Komunalnych. W budynku znajduje się 10 mieszkań. - Wszystkie niezbędne dokumenty znajdują się już w Urzędzie Miasta, do którego wystąpiliśmy o wydanie pozwolenia na budowę - dodaje Podlaszewska.

Drugim budynkiem, wytypowanym przez urzędników, jest kamienica przy ul. Królewskiej 17. - Częściowo już została wyremontowana - podkreśla Artur Cichoń, rzecznik ZNK. - Teraz chcemy zająć się oficyną kamienicy, gdzie planujemy kompleksowy remont elewacji wraz z wymianą stolarki okiennej. Koszty tych prac jeszcze nie są znane.

Ratusz przygotowuje się już do pisania wniosków o dofinansowanie robót. - Czekamy jeszcze na dokładnie ustalenie kryteriów. Myślę, że najpóźniej we wrześniu powinniśmy złożyć wnioski - informuje dyrektor Wojtaś.

Zdobycie unijnych pieniędzy byłoby przełomem w finansowaniu robót na Starym Mieście. Do tej pory z funduszy unijnych realizowana była tylko infrastruktura. Największe takie prace objęły przebudowę podziemnych instalacji i położenie stylowego bruku na staromiejskich uliczkach.
Czytaj więcej o:
0 komentarzy
Skomentuj
avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)
Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje