poniedziałek, 8 lutego 2016 r.

Lublin

Tak będzie wyglądać najwyższy budynek w Lublinie

Dodano: 1 marca 2010, 20:55

Najwyższy w mieście wieżowiec stanie przy al. Spółdzielczości Pracy. Wewnątrz znajdą się biura, hotel z basenem i duży klub fitness. Budowa pochłonie ponad
50 mln zł. Inwestor kończy prace nad projektem.

Wstępna koncepcja jest już gotowa. Budynek będzie składał się z dwóch brył. Wysokość jednej z nich sięgnie 18 pięter. Elewację pokryją szklane panele. Inwestorem jest lubelski Transhurt, właściciel pobliskiego centrum handlowego Olimp. Tym razem firma chce postawić na biura i hotelarstwo.

– Hotele w naszym mieście nie oferują swoim gościom żadnych atrakcji – mówi Grzegorz Dębiec, prezes Transhurtu. – Żaden nie ma basenu, siłowni czy kręgielni. Tymczasem, to standard w cywilizowanym świecie. Chcemy nadrobić te braki.

Nie wiadomo jeszcze, jaka firma poprowadzi nowy hotel. Pewne jest, że obiekt zaoferuje trzygwiazdkowy standard. W założeniu ma przyciągać średnio zamożną klientelę. Cały kompleks stanie w miejscu dzisiejszych biur Transhurtu. Istniejący budynek zostanie zburzony.

Podobny los czeka pobliskie baraki. Ocaleją niektóre zabudowania, zajmowane dziś przez firmy motoryzacyjne. Skryją się pod płytą nowego parkingu, który powstanie w pobliżu hotelu.

– W tej chwili pracujemy nad szczegółową koncepcją – dodaje Dębiec.
– Przedstawimy ją firmom, które zajmują się komercjalizacją podobnych obiektów. Wtedy okaże się dokładnie, jak będzie wyglądało zagospodarowanie wieżowca.

Formalności związane z przygotowaniem inwestycji zakończą się w przyszłym roku. Rozpoczęcie budowy planowane jest na początek 2012 roku. Transhurt nie kryje, że liczy na inicjatywę koncernu IKEA, który zapowiedział budowę centrum handlowego w sąsiedztwie Olimpu. Skandynawowie wykupili już potrzebne grunty. Za rok chcą rozpocząć budowę. Obok meblowego giganta ma postać ok. 200 sklepów i multipleks.

– Jeśli IKEA zrealizuje te zapowiedzi, to i my na tym skorzystamy – ocenia Dębiec. – Łatwiej będzie pozyskać renomowanych najemców. W całej okolicy zwiększy się też liczba klientów.

Zanim rozpocznie się realizacja największych projektów, okolice Olimpu czekają mniejsze inwestycje. W kwietniu ruszy budowa nowej restauracji McDonald's.

Budynek z kawiarnią na piętrze stanie w pobliżu poczty. Otwarcie zaplanowano na jesień. Z początkiem przyszłego roku, Transhurt planuje przebudowę najstarszej części Olimpu. Oprócz niewielkich sklepów wprowadzi się tam jeden duży najemca z branży RTV-AGD. Spółka rozmawia w tej sprawie z przedstawicielami sieci Saturn i Media- Expert.
Czytaj więcej o:
Rozyn-ek
ja
~zuza~
31 komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Rozyn-ek
Rozyn-ek (30 grudnia 2011 o godzinie 22:21)
[b]...niech buduje. Ja tam jak pójdę to tylko kupe zrobić i do widzenia. Mam nadzieje że wkrótce powstanie np.IKEA[/size][/b]
ja
ja (2 marca 2010 o godzinie 22:30)
brawo Panioe Grzegorzu !
~zuza~
~zuza~ (2 marca 2010 o godzinie 22:30)
Miszkam na Spółdzielcości Pracy, blisko Olimpu. Ruch jaki był wszczśniej taki jest. Kiedyś na miejscu Olimpu było ściernisko (teraz jest niby poniemiecki bunkier z napisem na górze rerua menre, i butiki pięknę nie powiem, ale jakoś tam nikt nie chce kupować? Ale niech się rozwija SP jak Zana, i tak cicho tu nigdy nie było.:)
fk
fk (2 marca 2010 o godzinie 21:20)
[quote name='~gosc~' post='242781' date='2.03.2010, 20:40:45']Budowanie tak olbrzymich obiektow blisko tak ruchliwej ulicy,a bedzie jeszcze gozej to jest najwieksza glupota obiekt taki powinien stac ok 500m od ulic,a co bedzie jak sie zawali???? po trzesieniu tapnieciu he wtedy to bedzie sensacja .[/quote]

kolego to nie world trade center;p
~gosc~
~gosc~ (2 marca 2010 o godzinie 20:40)
Budowanie tak olbrzymich obiektow blisko tak ruchliwej ulicy,a bedzie jeszcze gozej to jest najwieksza glupota obiekt taki powinien stac ok 500m od ulic,a co bedzie jak sie zawali???? po trzesieniu tapnieciu he wtedy to bedzie sensacja .
Zobacz wszystkie komentarze (31)

Pozostałe informacje

Alarm 24

CENEO