niedziela, 24 maja 2015 r.

Rusza budowa nowego centrum onkologii (wizualizacja)

Dodano: 31 sierpnia 2011, 13:29
 Większy z budynków będzie miał 7 pięter  (Materiały inwestora)
Większy z budynków będzie miał 7 pięter (Materiały inwestora)

Za dwa tygodnie w Lublinie zacznie się kompleksowa przebudowa Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. Powstaną dwa nowe budynki połączone ze starą częścią centrum, która zostanie odnowiona. Liczba łóżek dla chorych zwiększy się ponad dwukrotnie.

>> Nowa wersja portalu DziennikWschodni.pl - przetestuj i wyślij opinię

W tej chwili w szpitalu jest 186 łóżek. Po zakończeniu budowy ich liczba wzrośnie do 498. Powstanie też 7 nowych sal operacyjnych oraz 2 sale operacyjne w tzw. Chirurgii Jednego Dnia. Inwestycja ma zakończyć się do 2013 roku.

- Przybędzie też nowych oddziałów, w tym Endokrynologii Onkologicznej, Transplantacji Komórek Krwiotwórczych, Chirurgii Przewodu Pokarmowego, Chirurgii Urologicznej, Chirurgii Ortopedycznej, Chirurgii Laryngologicznej i Ginekologicznej – przekazuje informacje Dariusz Ciwiński, zastępca dyrektora do spraw ekonomiczno- organizacyjnych placówki.

- Utworzymy nowe jednostki, takie jak Centrum Genetyczne, Immunologiczne, Bank Komórek Krwiotwórczych czy Centrum Odnowy Biologicznej z hydroterapią. Powstanie nowy budynek diagnostyczno-dydaktyczny – wymienia dalej Dariusz Ciwiński.

Pod ziemią zlokalizowany będzie 2-poziomowy parking. Pomieści ponad 200 samochodów. Na czas przebudowy część parkingu będzie zamknięta. Pracownicy szpitala zapewniają jednak, że podczas remontu będą starali się minimalizować niedogodności z nim związane.

Co więcej zmieni się w ciągu 3 lat? - Szpital będzie wyposażony w elektroniczny system obsługi pacjentów, który pozwoli uniknąć długich kolejek. W salach konferencyjnych pojawią się systemy audiowizualne, pozwalające na projekcje 3D oraz system transmisji sygnału z sal operacyjnych.

Zmienią się także wnętrza COZL. – Na szpitalnych korytarzach pojawią się akwaria i kaskady wodne. Przybędzie też zieleni, a w holu głównym będzie tężnia – zapowiada zastępca dyrektora. W pobliżu wejścia głównego dzieci będą mogły pozostać w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu do zabaw.

COZL zapewnia, że chorzy nie odczują przebiegu prac budowlanych. W tej chwili na terenie szpitala kończą się prace przygotowawcze do przebudowy. Zakończyła się już m.in. budowa zjazdów na ul. Jaczewskiego i Sierocą, wycinka drzew i krzewów. Rozpoczął się też remont sieci wodno-kanalizacyjnej.
Czytaj więcej o:
0 komentarzy
Skomentuj
Na czas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość
komentowania na naszym forum. Zapraszamy do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.
Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje