wtorek, 26 maja 2015 r.

Były szef biura PSL pracuje u marszałka. "Konkurs nie był potrzebny"

Dodano: 20 czerwca 2012, 18:34
Autor: (rp)
Tomasz Szołtek, do niedawna szef biura regionalnego PSL, teraz organizuje pracę Krzysztofa Hetmana (
Tomasz Szołtek, do niedawna szef biura regionalnego PSL, teraz organizuje pracę Krzysztofa Hetmana (

Tomasz Szołtek, do niedawna szef biura regionalnego PSL, teraz organizuje pracę Krzysztofa Hetmana, marszałka województwa z PSL. – Konkurs nie był potrzebny – tłumaczą w Urzędzie Marszałkowskim.

Szołtek jest głównym specjalistą ds. organizacji pracy marszałka i zarządu województwa. Do niedawna był bardziej znany jako dyrektor biura Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Lublinie. Szefował mu od 2008 roku do początku 2012 r. Jednocześnie był na urlopie bezpłatnym w Starostwie Powiatowym w Lublinie (pracował w wydziale organizacyjnym starostwa).

– Konkurs nie był potrzebny, bo pan Szołtek został przeniesiony ze starostwa na mocy porozumienia między samorządami. Na całym świecie jest praktykowane, że doradcy i asystenci nie są wybierani w konkursach – tłumaczy Beata Górka rzecznik marszałka województwa. Dodaje: – Pan Szołtek nie został zatrudniony po linii partyjnej. Dla PSL pracował od czterech lat, brał udział w kampanii wyborczej w 2010 roku, więc dlaczego dopiero teraz miałby zostać "nagrodzony” pracą w urzędzie? To nie ten klucz. Marszałek wybrał go, bo ma do niego zaufanie, nie musiał organizować konkursu i odpowiadały mu kompetencje pana Szołtka, który sprawdził się w podobnej pracy w starostwie.

– U nas pracuje wiele osób przy zarządzie wojewódzkim. Takie zmiany zdarzają się na stanowiskach dość regularnie i to nic nadzwyczajnego – mówi Daniel Słowik, nowy dyrektor biura zarządu PSL. Szołtek i Hetman nie odbierali wczoraj telefonów komórkowych.
Czytaj więcej o:
0 komentarzy
Skomentuj
avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)
Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje