wtorek, 26 maja 2015 r.

Zara w Lublinie? Znana firma otworzy sklep na deptaku

Dodano: 24 czerwca 2012, 15:53
Inwestor zapowiada, że na zakupy będzie można tu przyjść w listopadzie<br />
 (MACIEJ KACZANOWSKI)
Inwestor zapowiada, że na zakupy będzie można tu przyjść w listopadzie
(MACIEJ KACZANOWSKI)

Kończy się przebudowa kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 34 w Lublinie. Do zabytkowych wnętrz wprowadzi się znana firma odzieżowa.

– To międzynarodowa marka – mówi Dariusz Węglicki, członek zarządu firmy Redevco, do której należy kamienica. – O szczegółach poinformujemy niebawem, w oficjalnym komunikacie. Na razie mogę jedynie zapewnić, że będzie to najładniejszy sklep tej sieci w Polsce.

Możliwe, że tajemniczy najemca to firma Inditex, do której należą takie marki, jak Zara, Pull&Bear, Bershka czy Stradivarius. Inwestor nie komentuje tych spekulacji. Zapewnia jedynie, że pierwsze zakupy w odnowionej kamienicy zrobimy już w listopadzie.

Sklep zajmie cały budynek, w sumie ok. 1,5 tys. mkw. Remont przy Krakowskim Przedmieściu 34 trwa od lipca ubiegłego roku. Prace obejmują nie tylko gmach, ale i trzy oficyny. Jedna z nich została odtworzona, właściwie od podstaw. Zachowane zostaną również wszystkie detale architektoniczne kamienicy.

Prace nie ograniczą się do remontu. Poza odnowieniem wnętrz i elewacji, całkowitą przebudowę przejdzie także podwórko. Zostanie przykryte szklanym dachem.

– Ze względu na charakter budynku, prace są bardzo skomplikowane – dodaje Węglicki. – Na razie jednak wszystko odbywa się bez niespodzianek. Termin otwarcia nie jest więc zagrożony.

Zabytkowa kamienica przy Krakowskim Przedmieściu 34 pochodzi z początku XIX w. Od lat nie mogła doczekać się ge-neralnego remontu. Zanim trafiła w ręce firmy Redevco, należała do lubelskiego Otexu. To właściciel m.in. domu handlowego "Orfeusz”. Otex zapewniał, że odnowi zabytek, ale skończyło się na obietnicach. W rezultacie kamienica zmieniła właściciela.

Redevco to międzynarodowa firma, dobrze znana w branży. Należy do niej grubo ponad 700 nieruchomości w Europie i Azji. Łączna powierzchnia tych obiektów to ponad 5 mln mkw. Ich wartość jest szacowana na blisko 8 mld euro. Spółka od lat obecna jest również w Polsce. Do tej pory zainwestowała w 19 miastach, m.in. w Katowicach, Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

Czytaj więcej o:
0 komentarzy
Skomentuj
avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)
Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje