sobota, 23 maja 2015 r.

Kuchenne Rewolucje w Lublinie: Magda Gessler odmieniła Orient Express

Dodano: 24 października 2012, 14:09
Autor: (jotem)
Magda Gessler w Orient Expressie (Cezary Piwowarski / TVN)
Magda Gessler w Orient Expressie (Cezary Piwowarski / TVN)

Znana restauratorka Magda Gessler odwiedziła lubelską restaurację Orient Express. Efekty przeprowadzonej przez nią rewolucji będzie można obejrzeć w czwartek o 21.30 w telewizji TVN.

Magda Gessler wraz z ekipą telewizyjną gościła w restauracji Orient Express (ul. Złota 2) pod koniec czerwca. Miejsce nawiązuje swoją nazwą i wystrojem do legendarnego pociągu pasażerskiego, który kursował z Paryża do Konstantynopola (obecnie Stambuł).

Podróż licząca blisko 3000 km była pełna komfortu, luksusu, bogactwa i dobrego jedzenia. Okazało się jednak, że w lubelskiej restauracji nie było orientu, nie było ekspresu, tylko ledwo dysząca ciuchcia. Dlatego z pomocą przyszła Magda Gessler.

- Te pierogi są twarde jak kamień. Można nimi zabić. Nie ma tu ani jednej świeżej potrawy. Nie lepiej zrobić mniej, a dobrze? – pytała pierwszego dnia restauratorka. Magda Gessler całkowicie zmieniła menu, miała także duże zastrzeżenia do kucharzy, który okazali się absolwentami technikum samochodowego.

Na gości lokalu czeka m.in. "fałszywa zupa z żółwia" według oryginalnej francuskiej receptury, która była podawana w legendarnym pociągu. W menu pojawiło się także m.in. marokańskie Taine z baraniny, oraz autorski deser Magdy Gessler, copa melba.

– Pani Gessler spodobało się nasze wnętrze, stylizacja na przedziały słynnego pociągu. Spróbowała naszej kuchni, sporo rzeczy skrytykowała, natomiast bardzo posmakowała jej nereczka duszona na oliwie z masłem i pietruszką. Powiedziała, że musimy odwołać się do dań serwowanych w wagonie restauracyjnym Orient Expressu. Na to ja powiedziałem jej, że w Małaszewiczach stoi zabytkowy skład. Nie mogła w to uwierzyć – mówi Robert Michnowicz z restauracji "Orient Express” w Lublinie.

Magda Gessler w Lublinie "zrewolucjonizowała" już Czarcią Łapę, JeszBurgera i dawny Antykwariat (dzisiaj Ąka).

Obejrzyj zwiastun czwartkowego odcinka "Kuchennych Rewolucji"
Czytaj więcej o:
0 komentarzy
Skomentuj
Na czas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość
komentowania na naszym forum. Zapraszamy do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.
Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje