sobota, 13 lutego 2016 r.

Lublin

Lublin: Nowa inwestycja przy ul. Jana Pawła II, zakończenie prac jesienią 2013

Dodano: 2 grudnia 2012, 19:13

Na dole delikatesy, na górze biura i gabinety lekarskie.<br />
 (Archiwum DW)
Na dole delikatesy, na górze biura i gabinety lekarskie.
(Archiwum DW)

Delikatesy i gabinety lekarskie. To główni najemcy w nowym budynku, który powstaje przy ul. Jana Pawła II. Pierwsze zakupy zrobimy tam za rok

Zakończenie prac planujemy na listopad przyszłego roku – potwierdza Dariusz Pastuszak, prezes firmy Batory Investment, która realizuje inwestycję wspólnie z lubelskim Wodrolem. – Podpisaliśmy już umowy z głównymi najemcami, siecią drogerii Rossman oraz delikatesami MarcPol.

Będzie to pierwszy sklep tej firmy w Lublinie. Zajmie w sumie 1200 mkw. Drogeria będzie trzy razy mniejsza. Parter budynku przeznaczony będzie na funkcje handlowe. Piętro zajmą biura i gabinety lekarskie. To w sumie ponad 1600 mkw. Część powierzchni jest przeznaczona na sprzedaż.

– Prowadzimy rozmowy z klientami. Jest duże zainteresowanie. Przed podpisaniem ostatecznych umów nie mogę jednak zdradzać szczegółów – dodaje Pastuszak.

Cały budynek, powstający między kościołem św. Rodziny a stacją obsługi samochodów liczy 5500 mkw. Mieści się w tym również podziemny parking, z miejscami postojowymi dla 80 samochodów. Wartość całej inwestycji to 14 mln zł.

To nie jedyna nowa inwestycja przy al. Jana Pawła II. Powstaje tam również biurowiec – Jana Pawła Business Center. Do tej pory gmach nazywany był Hanski Office Center. Zmienił się jednak inwestor.

Właściciele firmy Hanesco sprzedali udziały w spółce realizującej projekt. Kupiła je firma deweloperska Mak-Dom.

Biurowiec będzie liczył ponad 6 tys. mkw. powierzchni. To sześć naziemnych kondygnacji i podziemny garaż. Ponad 4 tys. mkw. na czterech ostatnich piętrach przeznaczono na biura. Dwie pierwsze kondygnacje mogą zająć sklepy i punkty usługowe. Pod ziemią powstanie 50 miejsc postojowych. Zakończenie budowy planowane jest na koniec września 2013 roku.

Z biurowcem będzie sąsiadował niewielki hotel. Budowa właśnie się rozpoczęła. Goście będą mieli do dyspozycji 40 pokoi.
Czytaj więcej o:
gal_anonim
wojciech
klaryska
18 komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

gal_anonim
gal_anonim (17 stycznia 2014 o godzinie 23:10)

MARCPOL - to najgorsza w Polsce sieć handlowa! 

Nie polecam nikomu podjęcia pracy w tej firmie - WYZYSK, MOBING, oraz kontrole jak w PAŃSTWIE POLICYJNYM ! Praca pod ciągłą kontrolą monitoringu i działu kontroli !

Więc szczerze odradzam !

Chyba że ktoś kocha pracę w stresie z działem kontroli co 2dni na karku , którzy sprawdzają wszystko i każdego traktują jak potencjalnego złodzieja.

ŻENADA !

wojciech
wojciech (17 czerwca 2013 o godzinie 20:43)

Dlaczego u nas  np. nie wybuduja   fabryki , ktora produkowalaby  PENDOLINO i Wlosi u nas kupiliby  za 20 mln za szztuke, zamiast my u nich, przeciez mamy   wolne  miejsca po URSUSIE  FSC, albo cos nowego  , dlaczego tylko powstaja  byle jakie  architektury  straszace swoim wygladem ,  obozy  pracy  za mniej niz najnizsza krajowa

klaryska
klaryska (17 czerwca 2013 o godzinie 19:49)

Ja sie akurat cieszę że będzie Rossman(ostatnio chciałam kupić farbe do włosów )i ruta ,poręba,widok przebiegłam i niestety nie ma ani jednego kosmetycznego co za wiocha!

co do sklepów spożywczych no niech budują aby tylko ludzie mieli kasę na zakupy:))

Gość
Gość (4 grudnia 2012 o godzinie 12:08)
[quote name='Magda' timestamp='1354607320' post='704931']
A dlaczego nie w kościele???
[/quote]A kto się pyta ??? miękka pyta !!!!!
polski bidaczek
polski bidaczek (4 grudnia 2012 o godzinie 12:03)
[quote name='k.' timestamp='1354575421' post='704418']
W dawnym Carrefoure przy Jana Pawła będzie Biedronka ;)
[/quote]

jestescie pewnie , ze po cerfourze bedzie Geronimo martins? 2 biedronki obok siebie na os Ruta? LOL. Biedrona juz sie buduje w okolicach Stokrotki i Rucianej. teraz druga biedrona 200 metrów dalej!!! LOL . niemozliwe! nie no... osrało szczęscie ludzi na czubach :D a kidys był na tym osiedlu fajny sklep alfa i starczyła na całe osiedle <nostalgia> bida z nędzą panie
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24

CENEO