sobota, 23 maja 2015 r.

Lista PiS do Europarlamentu: Paruch, Piotrowski, Zawiślak

Dodano: 23 marca 2014, 18:45

Prof. Waldemar Paruch będzie "jedynką lubelskiej listy PiS. Z drugiego miejsca wystartuje eurodeputowany prof. Mirosław Piotrowski, a z trzeciego poseł z Zamościa Sławomir Zawiślak. Podczas sobotniej konwencji wyborczej PiS, potwierdziły się nasze informacje na temat lubelskiej listy tej partii.

Prof. Paruch jest politologiem UMCS i członkiem rady programowej PiS. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku startował z drugiego miejsca w Krośnie, ale mandatu nie zdobył. - Propozycja nie była dla mnie zaskoczeniem z racji wykonywanego przeze mnie zawodu i mojej wiedzy. Moim celem jest wygranie wyborów i osiągnięcie sukcesu wyborczego - deklaruje prof. Paruch. Drugi na liście prof. Piotrowski nie jest członkiem partii, ale ma poparcie Radia Maryja. Dwukrotnie zdobywał mandat z pierwszego miejsca na liście PiS. - Zaproponowano mi drugie miejsce i je przyjąłem. Nie będąc członkiem partii liczyłem się z tym, że nie dostanę "jedynki”. Mam jednak dziesięcioletnie doświadczenie z pracy w europarlamencie. Inni muszą się tego dopiero uczyć - mówi Mirosław Piotrowski.

- To silna lista, na której nie brakuje osób znanych i doświadczonych. Na pierwszych trzech miejscach są ludzie znający problematykę europejską - mówi Krzysztof Michałkiewicz, szef PiS w regionie. O mandat będą się ubiegać także: posłanka Beata Mazurek, była prezes Targów Lublin Beata Gorajek, radna wojewódzka Ewa Dumkiewicz-Sprawka, poseł Adam Abramowicz, były parlamentarzysta i eurodeputowany Zdzisław Podkański, były poseł, a obecnie z-ca burmistrza Kraśnika Jarosław Stawiarski oraz posłanka Małgorzata Sadurska. Na liście zabrakło innych parlamentarzystów, m.in. posłanki Elżbiety Kruk i senatora Grzegorza Czeleja. - Chodziło o to, żeby swoich reprezentantów miały różne części województwa. Stąd kandydaci z Zamojszczyzny, Chełmszczyzny i Podlasia - tłumaczy poseł Michałkiewicz.
0 komentarzy
Skomentuj
Na czas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość
komentowania na naszym forum. Zapraszamy do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.
Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje