piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Na al. Witosa ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ale tak będzie nie tylko tutaj

Dodano: 20 lutego 2017, 15:27
Autor: Dominik Smaga

Ograniczenia prędkości do zaledwie 30 km/h, wprowadzane będą na wielu ważnych ulicach Lublina, jak choćby na Al. Racławickich, al. Witosa czy ul. Zana. Mają obowiązywać do czasu naprawy jezdni podziurawionych mocno przez zimę.

– Lepiej zwolnić, niż uszkodzić sobie samochód – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta, który wprowadzane przez miasto ograniczenia tłumaczy złym stanem nawierzchni. W pierwszej kolejności znaki nakazujące zwolnić do 30 km/h stanęły przy al. Witosa, co mocno oburzyło kierowców.

– Najłatwiej ustawić znak, bo są dziury w drodze – komentuje pani Amanda, nasza Czytelniczka. – Teraz tylko patrzeć jak będą tam często jeździły nieoznakowane samochody policji – dodaje.

– Wcale nie robimy tego, by policja miała miejsce do karania mandatami – odpowiadają w Ratuszu. – Żeby rozwiać takie podejrzenia uzupełnimy oznakowanie tabliczkami informującymi, że ograniczenia wprowadzane są ze względu na ubytki w nawierzchni.

Okazuje się, że przykrych niespodzianek będzie więcej. Miasto przyznaje, że takie same ograniczenia planuje wprowadzać na wielu innych ulicach.

– Na przykład na całej ul. Zana, na Nadbystrzyckiej od Zana do Głębokiej, na wybranych odcinkach Al. Racławickich, na Bohaterów Monte Cassino od ronda do al. Kraśnickiej – zapowiada Kieliszek. A wyliczanka jest o wiele, wiele dłuższa. Pełny wykaz publikujemy obok. Miasto twierdzi, że ograniczenia będą tylko tymczasowe. – Po uzupełnieniu ubytków na najbardziej zniszczonych odcinkach ulic niezwłocznie będziemy usuwać ograniczenia prędkości.

Łatanie dróg już się zaczęło, ale... tylko prowizoryczne. Te same jezdnie, w tych samych miejscach, trzeba będzie łatać od nowa. Ratusz tłumaczy, że jest jeszcze za zimno, by można było skorzystać z technologii dającej bardziej trwały efekt. Na razie dziury wypełniane są gorącą masą.

Na solidniejszą naprawę, czyli wycięcie uszkodzonej nawierzchni i zastąpienie nową, trzeba będzie czekać aż zrobi się cieplej. Czyli do kiedy? – Wtedy, kiedy temperatura nie będzie spadała poniżej zera także w nocy – odpowiada Kieliszek.

Tu spodziewaj się ograniczenia do 30 km/h:

* Al. Racławickie (wybrane odcinki na całej długości) * al. Kraśnicka (w stronę centrum od Roztocza do Zwycięskiej, a w stronę Kraśnika od Zana do Bohaterów Monte Cassino) * Nadbystrzycka (od Zana do Głębokiej) * Zana w całości * Bohaterów Monte Cassino od ronda do al. Kraśnickiej * Orkana * Wojciechowska (od Bohaterów Monte Cassino do granicy miasta) * Nałęczowska od Morwowej do Łużyczan * Poniatowskiego * Al. Zygmuntowskie * al. Piłsudskiego (między Szczerbowskiego i mostem) * al. Witosa (od Hutniczej do Doświadczalnej) * Kunickiego (od Nowego Światu do Staffa i od Staffa do Skośnej) * Abramowicka (od Sadowej do granicy miasta) * Zorza * Wygodna

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(57) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 lutego 2017 o 17:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W niedzielę jechałem tamtędy. Stała policja i zatrzymywała kierowców. Faktycznie, dbają o bezpieczeństwo na drodze...
Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2017 o 20:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ograniczenia do 30 zostały zdjęte. Teraz jest 70.
Rozwiń
Gość
Gość (21 lutego 2017 o 13:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wspaniały pomysł, zdecydowanie podpisuję się pod takim apelem: Więżniom daliby łopaty i asfalt, to chociaż pożytek byłby z nierobów.
Rozwiń
Gość
Gość (21 lutego 2017 o 13:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Więżniom daliby łopaty i asfalt, to chociaż pożytek byłby z nierobów.
Rozwiń
Gość
Gość (21 lutego 2017 o 13:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
XXI wiek, a technologia ze średniowiecza. Agencje kosmonautyki tworzą, a naprawy dróg jak za komuny. Czym samorządowcy się zajmują !? Okupacją koryt?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (57)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!