piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Na Biernackiego będą światła

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 sierpnia 2008, 18:12

Lada dzień ruszą prace przy budowie sygnalizacji na skrzyżowaniu ul. Prusa, Jaczewskiego, Północnej i Biernackiego.

Światła mają być gotowe do 20 września.

Jak ciężko było przeciąć sznur samochodów jadących na wprost przez Prusa i Jaczewskiego nie trzeba tłumaczyć tym, którzy wjeżdżali na to skrzyżowanie od ul. Północnej, czy Biernackiego. - Duży ruch to nie jedyny problem. Skrzyżowanie jest usytuowane na wzniesieniu i zakręcie. Nieraz trzeba wjeżdżać prawie na sam środek, żeby zobaczyć czy coś nie jedzie - mówi pan Jacek, który codziennie jedzie tędy na Czechów.

- Najgorzej jest skręcić z Biernackiego w lewo, albo przejechać z Północnej na wprost - dodaje Anna Stec.
Teraz problemy się skończą. Miasto znalazło pieniądze na budowę sygnalizacji świetlnej. - Jej koszt to 683 tys. złotych netto - informuje Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów (WDiM) w lubelskim Urzędzie Miasta.

Jak ma działać nowa sygnalizacja? - Kierowcy skręcający z ul. Prusa w lewo w Północną i z Jaczewskiego w lewo w Biernackiego będą mieli wydzielone odrębne pasy z osobną sygnalizacją kierunkową - tłumaczy Andrzej Matacz z WDiM. - Niestety na Północnej i Biernackiego nie udało się poszerzyć jezdni tak, by stworzyć dodatkowe pasy do lewoskrętu. Nie dysponowaliśmy odpowiednim gruntem.

Natężenie ruchu mają mierzyć czujniki zatopione w asfalcie oraz kamery zamocowane na masztach sygnalizatorów.

Na zmianach skorzystają nie tylko kierowcy. - Usprawni się też ruch pieszych, bo w tym rejonie przemieszcza się wielu studentów - zapowiada Janicki.

Zielone światło dla przechodzących przez ul. Biernackiego i Północną będzie się włączać automatycznie. Ci, którzy zechcą przejść przez ul. Jaczewskiego albo Prusa będą musieli wcześniej wcisnąć przycisk.

Oprócz świateł w tym miejscu pojawi się też nowy asfalt. Na ul. Jaczewskiego i Prusa pas nowej nawierzchni zacznie się już 40 metrów przed wjazdem na skrzyżowanie. Mniej, bo tylko 10 m nowej nawierzchni dostaną ulice podporządkowane.

Jeśli wykonawca zdąży z przygotowaniem dokumentacji, to robotnicy zaczną pracę już we wtorek. - Na początku będą tylko zwężenia jezdni. Około 10 września problemy będą większe, bo wtedy będziemy układać asfalt - informuje Grzegorz Bielawski z Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Nick
aggu
Marcel
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Nick
Nick (26 sierpnia 2008 o 14:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdzie światła na skrzyżowaniu Tysiąclecia/3-go Maja/Prusa ???!!! Tam giną ludzie!!! To skrzyżowanie powinno być PRIORYTETEM!!! Chyba dla władz kolejne śmiertelne potrącenia w tym miejscu to tylko statystyka... . I ona pogorszy sie jak nastąpi rok akademicki, gdyż to skrzyżowanie jest na trasie pomiędzy akademikami UM a miastem/uczelnią. Ale rządzących to nie obchodzi, fajnie jest mieć własny samochód i mieć świadomość,że jest sie tym który rozjeżdża a nie tym który jest rozjeżdżany...
Rozwiń
aggu
aggu (25 sierpnia 2008 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Potrzebne światła tam bardzo.
Rozwiń
Marcel
Marcel (25 sierpnia 2008 o 10:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='alamala' date='25.08.2008, 08:04' post='47907']
Ja sie już dawno zdecydowałem jestem przeciwnikiem stawiania na każdym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej. Po pierwsze, zmniejsza ona przepustowośc skrzyżowania. Po drugie tamuje płynnośc ruchu. Po trzecie piesi i tak przechodza kiedy chca (czyt. na czerwonym). Zauwaz że tam gdzie postawi się światła momentalnie tworzą się korki. Sygnalizacja świetlana powinna być TYLKO tam gdzie jest ona niezbędna. Natomaist w Lublinie buduje się sygnalizacje na każdym jednym skrzyżowaniu bo kierowca nie potrafi właczyc sie do ruchu. efekt jest taki że miasto stoi w korkach.
Bywam w wielu zagranicznych miastach i nigdzie jeszcze nie widziałem tylu sygnalizacji co w Lublinie. Za to tam buduje sie ronda i mini ronda (część nawet z bezkolizyjnymi pasami prowoskrętu) które są najbezpieczniejszymi typami skrzyżowań. Nie tamuja ruchu i wymuszaja zwolnienie prędkosci.
Budować i modernizować też trzeba umieć. Postawienie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu nie rozwuiązuje problemu, ale go pogłębia !!
Rozwiń
nick
nick (25 sierpnia 2008 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bo światła nie rozwiązują sprawy. Znowu będzie tak że będzie się stać na czerwonym żeby jeden samochód przejechał - a wystarczy mieć trochę kultury i teraz zwyczajnie w świecie wpuszczać ludzi. I światła niepotrzebne i korków brak. Tylko do tego trzeba mieć mózg a 60% kierowców we wsi Lublin nie ma mózgu i aby tylko do przodu, aby szybciej o 10 sekund niż ten za mną. Tylko PO CO???? Gdzie się wam tak spieszy? Do fotela z krzyżówką?
Znerwicowany wiejski tłum.alamala napisał:
A ludności jak zwykle nie dogodzisz. Nie ma świateł - źle. Robią światła - jeszcze gorzej. Weźcie się może ludzie na coś zdecydujcie?
Rozwiń
alamala
alamala (25 sierpnia 2008 o 08:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ludności jak zwykle nie dogodzisz. Nie ma świateł - źle. Robią światła - jeszcze gorzej. Weźcie się może ludzie na coś zdecydujcie?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!