poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Na co Ratusz przeznaczy nasze pieniądze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 listopada 2008, 20:49

Skrzyżowanie Radziwiłłowskiej i 3 Maja, remont Narutowicza, przebudowa Zana. Lista miejsc, w których w przyszłym roku mają się pojawić drogowcy przypomina tę sprzed roku. A część prac znów może się nie zacząć, bo są uzależnione od unijnego dofinansowania.

Najwięcej pieniędzy z puli przeznaczonej na inwestycje drogowe, blisko 16 milionów zł, ma trafić na budowę nowego odcinka ul. Krańcowej od Długiej do Kunickiego.

• W przyszłym roku ruszyć ma też wreszcie długo odkładana budowa nowego mostu na Czerniejówce w ciągu ul. Fabrycznej. Most powstanie w miejscu starego, będącego w bardzo złym stanie. Z miejskiej kasy pójdzie na to 5 mln złotych.

• Drogowcy mają też ruszyć z prostowaniem ul. Nadbystrzyckiej między mostem kolejowym a rondem koło klubu jeździeckiego. Teraz droga biegnie zygzakiem, omijając dom mieszkalny. Ratusz chce ją przenieść nad brzeg rzeki.

• Tuż obok kierowców czeka powtórka z rozrywki, bo miasto planuje remont drugiego mostu na Bystrzycy w ciągu Krochmalnej.

• Nadzieję na nową drogę dostaną też mieszkańcy nowych bloków na skraju Rudnika. Magistrat obiecuje rozpoczęcie budowy nowego, półkilometrowego odcinka ul. Związkowej od Bazylianówki do Walecznych.

• Pod znakiem zapytania stoi obiecywana od dawna przebudowa skrzyżowania ul. 3 Maja i Radziwiłłowskiej. Powód? Koszt robót został oszacowany na 8,5 mln zł, prezydent chce wyłożyć z miejskiej kasy niecałe 1,3 mln zł, a resztę chce pozyskać z Unii Europejskiej. Czy mu się to uda - nie wiadomo. Na razie inwestycja znalazła się w przyszłorocznych planach. Ruszyć ma też budowa ul. Wiadukt, odchodzącej od nowego odcinka ul. Jana Pawła II i biegnącej za ul. Agatową w stronę torów. Ale znów pod warunkiem że unia sypnie groszem.

• Niezależna od unijnych dotacji jest za to przebudowa Mełgiewskiej. Odcinek od fabryki samochodów do skrzyżowania z Grygowej ma się stać dwupasmówką. Prezydent zakłada, że prace ruszą jeszcze w przyszłym roku.

• Bardziej prawdopodobne jest to, że będziemy kląć korki spowodowane remontem ul. Narutowicza. Drogowcy mają gruntownie odnowić wyboisty odcinek od ul. Okopowej do Głębokiej a także znajdujące się tu przecznice. Nie ma za to szans na to, by prace zakończyły się jeszcze w przyszłym roku.

• W projekcie budżetu tradycyjnie widnieje też przebudowa skrzyżowań ul. Zana z ulicami Juranda i Jana Sawy. Ruszyć ma też budowa nowych odcinków dróg: 300 m ul. Bursaki od Rapackiego do Dysa i 500 m ul. Rapackiego.

• Co nieco dostać mają też rowerzyści. Miasto chce dokończyć budowę ścieżki wzdłuż zalewu od zapory do Grzybowej i zacząć tworzenie szlaku od Zawilcowej do przyszłego skrzyżowania Związkowej z Bazylianówką.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
BRONOWICE
Gość
~szef~
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

BRONOWICE
BRONOWICE (18 listopada 2008 o 21:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co z ulicą krańcową?? korki na niej, pawiej i mickiewicza to zmora bronowic i kosminka....ni emówiac o kinuckiego bo projektanta przebudowy powinno sie powiesic...
Rozwiń
Gość
Gość (18 listopada 2008 o 20:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fajnie, jeśli te plany zostaną zrealizowane.
Ale nie wszytko na raz!
Przebudowa mostu na Krochmalnej połączona z remontem Narutowicza (+ budową mostu na Fabrycznej) kompletnie sparaliżuje centrum miasta.

Aby dostać się z Czubów (i LSMu) do Centrum, Bronowic/Felina i Kalinowczyzny.
Trzeba będzie jechać przez Filaretów, Głęboką i Sowińskiego (a potem Solidarności/Tysiąclecia lub przez Smorawińskiego etc.) lub zapchaną aleją Kraśnicką. Korki (albo nawet kompletny paraliż miasta) gwarantowany.
Może lepiej podzielić te remonty? Tj. najpierw most na Krochmalnej, rok później Narutowicza itd.
A w międzyczasie np remont Łęczyńskiej oraz innych ulic?
Rozwiń
~szef~
~szef~ (18 listopada 2008 o 09:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak zwolnią połowę DARMOZJADÓW za publiczne pieniądze, to może, może uda się to zrealizować !!!
Rozwiń
Rysiek
Rysiek (18 listopada 2008 o 09:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie dajcie z siebie zrobić idiotów. Nie wierzcie w ani jedno słowo prezydenta bo jeszcze nigdy go nie dotrzymał. Jeszcze żaden budżet nie doczekał się realizacji w uchwalonej formie.
Rozwiń
mm
mm (18 listopada 2008 o 08:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co ze skrzyżowaniem Solidarności i Sikorskiego?
Dalej czekamy aż ktoś za nas to zrobi, panowie rządzący?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!