Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2008 r.
20:49
Edytuj ten wpis

Na co Ratusz przeznaczy nasze pieniądze

0 6 A A

Skrzyżowanie Radziwiłłowskiej i 3 Maja, remont Narutowicza, przebudowa Zana. Lista miejsc, w których w przyszłym roku mają się pojawić drogowcy przypomina tę sprzed roku. A część prac znów może się nie zacząć, bo są uzależnione od unijnego dofinansowania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najwięcej pieniędzy z puli przeznaczonej na inwestycje drogowe, blisko 16 milionów zł, ma trafić na budowę nowego odcinka ul. Krańcowej od Długiej do Kunickiego.

• W przyszłym roku ruszyć ma też wreszcie długo odkładana budowa nowego mostu na Czerniejówce w ciągu ul. Fabrycznej. Most powstanie w miejscu starego, będącego w bardzo złym stanie. Z miejskiej kasy pójdzie na to 5 mln złotych.

• Drogowcy mają też ruszyć z prostowaniem ul. Nadbystrzyckiej między mostem kolejowym a rondem koło klubu jeździeckiego. Teraz droga biegnie zygzakiem, omijając dom mieszkalny. Ratusz chce ją przenieść nad brzeg rzeki.

• Tuż obok kierowców czeka powtórka z rozrywki, bo miasto planuje remont drugiego mostu na Bystrzycy w ciągu Krochmalnej.

• Nadzieję na nową drogę dostaną też mieszkańcy nowych bloków na skraju Rudnika. Magistrat obiecuje rozpoczęcie budowy nowego, półkilometrowego odcinka ul. Związkowej od Bazylianówki do Walecznych.

• Pod znakiem zapytania stoi obiecywana od dawna przebudowa skrzyżowania ul. 3 Maja i Radziwiłłowskiej. Powód? Koszt robót został oszacowany na 8,5 mln zł, prezydent chce wyłożyć z miejskiej kasy niecałe 1,3 mln zł, a resztę chce pozyskać z Unii Europejskiej. Czy mu się to uda - nie wiadomo. Na razie inwestycja znalazła się w przyszłorocznych planach. Ruszyć ma też budowa ul. Wiadukt, odchodzącej od nowego odcinka ul. Jana Pawła II i biegnącej za ul. Agatową w stronę torów. Ale znów pod warunkiem że unia sypnie groszem.

• Niezależna od unijnych dotacji jest za to przebudowa Mełgiewskiej. Odcinek od fabryki samochodów do skrzyżowania z Grygowej ma się stać dwupasmówką. Prezydent zakłada, że prace ruszą jeszcze w przyszłym roku.

• Bardziej prawdopodobne jest to, że będziemy kląć korki spowodowane remontem ul. Narutowicza. Drogowcy mają gruntownie odnowić wyboisty odcinek od ul. Okopowej do Głębokiej a także znajdujące się tu przecznice. Nie ma za to szans na to, by prace zakończyły się jeszcze w przyszłym roku.

• W projekcie budżetu tradycyjnie widnieje też przebudowa skrzyżowań ul. Zana z ulicami Juranda i Jana Sawy. Ruszyć ma też budowa nowych odcinków dróg: 300 m ul. Bursaki od Rapackiego do Dysa i 500 m ul. Rapackiego.

• Co nieco dostać mają też rowerzyści. Miasto chce dokończyć budowę ścieżki wzdłuż zalewu od zapory do Grzybowej i zacząć tworzenie szlaku od Zawilcowej do przyszłego skrzyżowania Związkowej z Bazylianówką.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BRONOWICE / 18 listopada 2008 o 21:12
a co z ulicą krańcową?? korki na niej, pawiej i mickiewicza to zmora bronowic i kosminka....ni emówiac o kinuckiego bo projektanta przebudowy powinno sie powiesic...
Avatar
Gość / 18 listopada 2008 o 20:12
Fajnie, jeśli te plany zostaną zrealizowane.
Ale nie wszytko na raz!
Przebudowa mostu na Krochmalnej połączona z remontem Narutowicza (+ budową mostu na Fabrycznej) kompletnie sparaliżuje centrum miasta.

Aby dostać się z Czubów (i LSMu) do Centrum, Bronowic/Felina i Kalinowczyzny.
Trzeba będzie jechać przez Filaretów, Głęboką i Sowińskiego (a potem Solidarności/Tysiąclecia lub przez Smorawińskiego etc.) lub zapchaną aleją Kraśnicką. Korki (albo nawet kompletny paraliż miasta) gwarantowany.
Może lepiej podzielić te remonty? Tj. najpierw most na Krochmalnej, rok później Narutowicza itd.
A w międzyczasie np remont Łęczyńskiej oraz innych ulic?
Fajnie, jeśli te plany zostaną zrealizowane.
Ale nie wszytko na raz!
Przebudowa mostu na Krochmalnej połączona z remontem Narutowicza (+ budową mostu na Fabrycznej) kompletnie sparaliżuje centrum miasta.

Aby dostać się z Czubów (i LSMu) do Centrum, Bronowic/Felina i Kalinowczyzny.
Trzeba będzie jechać przez Filaretów, Głęboką i Sowińskiego (a potem Solidarności/Tysiąclecia lub przez Smorawińskiego etc.) lub zapchaną aleją Kraśnicką. Korki (albo nawet kompletny paraliż miasta) gwarantowany.
Może lepiej... rozwiń
Avatar
~szef~ / 18 listopada 2008 o 09:52
Jak zwolnią połowę DARMOZJADÓW za publiczne pieniądze, to może, może uda się to zrealizować !!!
Avatar
Rysiek / 18 listopada 2008 o 09:00
Nie dajcie z siebie zrobić idiotów. Nie wierzcie w ani jedno słowo prezydenta bo jeszcze nigdy go nie dotrzymał. Jeszcze żaden budżet nie doczekał się realizacji w uchwalonej formie.
Avatar
mm / 18 listopada 2008 o 08:20
A co ze skrzyżowaniem Solidarności i Sikorskiego?
Dalej czekamy aż ktoś za nas to zrobi, panowie rządzący?
Avatar
drB / 18 listopada 2008 o 08:13
A CO Z PRZEBUDOWĄ SKRZYżOWANIA KUNICKIEGO/ABRAMOWICKA /GłUSKA/SIERPIńSKIEGO??????? NIE DOść żE SPIEPRZONA KUNICKIEGO OD PLACU BYCHAWSKIEGO DO MICKIEWICZA TO JESZCZE NIC SIE NIE ROBI ABY POPRAWIć BEZPIECZEńSTWO PIESZYCH I KIEROWCóW NA ODCINKU OD MICKIEWICZA DO ABRAMOWICKIEJ . URZEDASY OBUDźCE SIę!!!
Avatar
BRONOWICE / 18 listopada 2008 o 21:12
a co z ulicą krańcową?? korki na niej, pawiej i mickiewicza to zmora bronowic i kosminka....ni emówiac o kinuckiego bo projektanta przebudowy powinno sie powiesic...
Avatar
Gość / 18 listopada 2008 o 20:12
Fajnie, jeśli te plany zostaną zrealizowane.
Ale nie wszytko na raz!
Przebudowa mostu na Krochmalnej połączona z remontem Narutowicza (+ budową mostu na Fabrycznej) kompletnie sparaliżuje centrum miasta.

Aby dostać się z Czubów (i LSMu) do Centrum, Bronowic/Felina i Kalinowczyzny.
Trzeba będzie jechać przez Filaretów, Głęboką i Sowińskiego (a potem Solidarności/Tysiąclecia lub przez Smorawińskiego etc.) lub zapchaną aleją Kraśnicką. Korki (albo nawet kompletny paraliż miasta) gwarantowany.
Może lepiej podzielić te remonty? Tj. najpierw most na Krochmalnej, rok później Narutowicza itd.
A w międzyczasie np remont Łęczyńskiej oraz innych ulic?
Fajnie, jeśli te plany zostaną zrealizowane.
Ale nie wszytko na raz!
Przebudowa mostu na Krochmalnej połączona z remontem Narutowicza (+ budową mostu na Fabrycznej) kompletnie sparaliżuje centrum miasta.

Aby dostać się z Czubów (i LSMu) do Centrum, Bronowic/Felina i Kalinowczyzny.
Trzeba będzie jechać przez Filaretów, Głęboką i Sowińskiego (a potem Solidarności/Tysiąclecia lub przez Smorawińskiego etc.) lub zapchaną aleją Kraśnicką. Korki (albo nawet kompletny paraliż miasta) gwarantowany.
Może lepiej... rozwiń
Avatar
~szef~ / 18 listopada 2008 o 09:52
Jak zwolnią połowę DARMOZJADÓW za publiczne pieniądze, to może, może uda się to zrealizować !!!
Avatar
Rysiek / 18 listopada 2008 o 09:00
Nie dajcie z siebie zrobić idiotów. Nie wierzcie w ani jedno słowo prezydenta bo jeszcze nigdy go nie dotrzymał. Jeszcze żaden budżet nie doczekał się realizacji w uchwalonej formie.
Avatar
mm / 18 listopada 2008 o 08:20
A co ze skrzyżowaniem Solidarności i Sikorskiego?
Dalej czekamy aż ktoś za nas to zrobi, panowie rządzący?
Avatar
drB / 18 listopada 2008 o 08:13
A CO Z PRZEBUDOWĄ SKRZYżOWANIA KUNICKIEGO/ABRAMOWICKA /GłUSKA/SIERPIńSKIEGO??????? NIE DOść żE SPIEPRZONA KUNICKIEGO OD PLACU BYCHAWSKIEGO DO MICKIEWICZA TO JESZCZE NIC SIE NIE ROBI ABY POPRAWIć BEZPIECZEńSTWO PIESZYCH I KIEROWCóW NA ODCINKU OD MICKIEWICZA DO ABRAMOWICKIEJ . URZEDASY OBUDźCE SIę!!!
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 0 0

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 0 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 24 12

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 0 11

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć 0 1

Oczyszczalnia ścieków w Lubartowie w ostatnim czasie jest wyjątkowo uciążliwa dla mieszkańców. Ale już za kilka dni odpoczną: zaczyna się rozruch nowej, wyremontowanej części.

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec 0 1

23 maja w Opolu Lubelskim szykuje się niezwykły wyścig. Tego dnia w urzędzie będzie można składać papiery na 17 wakatów w projekcie „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”. Chodzi o montaż solarów i jednego pieca na biomasę. Podania będą przyjmowane według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!