piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Na Czechowie buduje się skarbówka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 kwietnia 2009, 20:34

Zaczęła się budowa centrum skarbowego. Do biurowców u zbiegu ulic Smorawińskiego i Szeligowskiego wprowadzą się urząd i Izba Skarbowa. Koszt inwestycji 45 mln zł.

Izba Skarbowa kupiła działkę na Czechowie w 2001 roku. Dwa lata później wybrano koncepcję architektoniczną. Na plac budowy wjechały już pierwsze spychacze.

- Najwyższy czas - mówi Marta Szpakowska, rzecznik lubelskiej IS. - Nowa siedziba została wreszcie ujęta w środkach na inwestycje. Po latach komplikacji udało się podpisać umowę. Zgodnie z planem centrum powinno być gotowe najpóźniej za trzy lata.

Przetarg na wykonawstwo robót ciągnął się od połowy ubiegłego roku, bo uczestnicy składali protesty i odwoływali się do sądu. Ostatecznie wygrała firma Budimex Dromex.

Przy ul. Smorawińskiego staną dwa biurowce. Łącznie ponad 11 tys. mkw. powierzchni. Budynki połączy przeszklona sala operacyjna dla klientów. Będzie też parking na 200 samochodów.

Górne kondygnacje zajmą pracownicy Izby Skarbowej. Na parter i pierwsze piętro wprowadzi się urząd skarbowy.

- Na razie nie wiadomo, który - dodaje Szpakowska. - Prawdopodobnie przeniesie się tam I Urząd Skarbowy. Możliwa jest również przeprowadzka Lubelskiego Urzędu Skarbowego.

To blisko 450 urzędników. Sam I Urząd Skarbowy zatrudnia ok. 300 osób. Pracownicy przeniosą się z ciasnych kamienic, do nowoczesnych i wygodnych biur. Budowa centrum miała kosztować 54 mln zł. Ostatecznie na inwestycję przeznaczono 45 mln zł.

- Rozumiem, że wydawanie takich pieniędzy z publicznej kasy może się komuś nie podobać. W końcu mamy kryzys - mówi Szpakowska. - Z drugiej strony jest jednak XXI wiek. Klienci powinni być obsługiwani w komfortowych warunkach. Ludzie, którzy nas odwiedzają wiedzą, jak pracujemy. Po siedem osób w dusznych pokojach.

Interesanci muszą stać w długich kolejkach. Teraz to się zmieni.
Centrum na Czechowie ma spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. Budynki będą wyposażone w nowoczesny system monitoringu. Powstanie też szczególnie strzeżone archiwum danych NIP. Wszystkie pomieszczenia przeznaczone do obsługi klientów mają być klimatyzowane.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
BC
Gość
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 kwietnia 2009 o 21:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Między Orfeuszem a wieżowcami na MP jest "pole chwastów". Nie można z tego zrobić pożyteczny parking ? Do kogo ten teren należy ?
Rozwiń
BC
BC (27 kwietnia 2009 o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Piszę jako mieszkaniec MP 22.
Do tych co się burzą o budowę skarbówki: Ta budowa była zaplanowana co najmniej 5lat temu, więc był czas na protesty itp., tylko że nikt się tym nie interesował :(. Teren budowy należał/należy do miasta więc sama spółdzielnia wiele do gadania nie ma.
Pominę rzeczy które zostały już wypisane, jak syf z budowy, gdzie szkoda nawet butów, nie mówiąc już o samochodach. Z miejscem do parkowania już wcześniej były problemy. Trochę by pomogły pasy i słupki wyznaczające miejsca do parkowania, bo tak to ludzie parkują jak święte krowy! Ale i tak potrzeba nowych miejsc! Ludzie parkują na chodnikach przy klatkach, śmietnikach itp.. Czasami nie ma jak przejść z większym bagażem.

Spółdzielnia "powinna" pomyśleć o nowych miejscach parkingowych!
A urząd skarbowy o zabezpieczeniu szyb przed kamieniami!

PS. Pozdrawiam ciecia, który na tym parkingu trzyma swoją starą ładę(biała), której już chyba rok nie ruszał bo kupił nowszego opla.
Rozwiń
Gość
Gość (9 kwietnia 2009 o 08:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A w ogóle po co jest potrzebna Izba Skarbowa? Przecież i tak sprawy z ze skargi trafiają do sądu wiec na co komu ta instancja. Tym bardziej ze pada przed sądem połowa spraw.
Rozwiń
Misiek
Misiek (8 kwietnia 2009 o 13:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
1. Po roku od przeprowadzki przyjmą więcej rodziny i znajomych "bo jest miejsce" i... znów ciasno będzie.
2. Nowy budynek nie wpłynie na poprawienie kompetencji, których braku sam doświadczyłem, podobnie jak braku kultury i odpowiadania nie na temat podczas żucia drożdżówki i popijania kawą.
3. Kontrola skarbowa będzie nakładać więcej kar (zasadnych lub nie) i interpretować każdy przepis na niekorzyść podatnika, bo jest kryzys, a budnek kosztuje i na komfortowe warunki do mówienia podczas żucia i popijania pieniążków potrzeba.
4. Czy z okzji nowego budynku założą sobie konto w banku? Podczas jednej z wizyt (nielicznych na szczęście) powiedziano mi, że Urząd Skarbowy nie ma konta i muszę przynieść gotówkę (sic!). Brak konta nasunął mi skojarzenia z niejakim Jarosławem K., ale kota Dusia nie widziałem...
Rozwiń
Gość
Gość (8 kwietnia 2009 o 13:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fajny ten parking, nawet połowa urzędników nie zaparkuje. A co z interesantami, czy oni są nieważni???? To dla kogo będzie ten urząd??? Będzie pasożytował na mieszkańcach pobliskiego osiedla???
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!