środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Na Czechowie kierowcy parkują na dziko

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 marca 2010, 18:52

Wąska alejka w środku osiedla stała się dzikim parkingiem. – Tędy chodzą małe dzieci. Tylko patrzeć, jak dojdzie do tragedii – alarmują mieszkańcy okolicznych bloków i rodzice dzieci z pobliskiego przedszkola.

Dziś mieszkańcy będą o tym rozmawiać z urzędnikami, strażnikami miejskimi i policjantami. Chodzi o aleję w środku osiedla Chopina – między ul. Żelazowej Woli, Żywnego i Poturzyńską.

Można nią dotrzeć do kilku bloków mieszkalnych, ale także do Przedszkola nr 75 i Gimnazjum nr 16. Pieszo wystarczy przejść jednym z kilku osiedlowych chodników, samochodem – wjechać od parkingu pomiędzy pasażami sklepów przy ul. Żywnego.

M.in. w ten sposób wjeżdżają mieszkańcy okolicznych bloków, ale także rodzice dowożący dzieci do przedszkola i młodzież do gimnazjum. Jedni i drudzy regularnie parkują na alejce, zajmując czasem jej większą część.

– W ten sposób aleja dla pieszych stała się dzikim parkingiem – mówi Bożena Gozdalska-Macuba z Rady Dzielnicy Czechów Północny. – Samochody stoją czasem tak, że nie da się przejść. Matki z małymi dziećmi i wózkami muszą iść trawnikiem albo po błocie obok.

Mieszkańcy Czechowa wiele razy dzwonili w tej sprawie do Straży Miejskiej. – Ale strażnicy mogą tylko stać i przyglądać się. Za każdym razem słyszymy, że interwencja jest możliwa jedynie, jeśli ktoś zaparkuje na trawniku – mówi Gozdalska-Macuba.

– To ciąg pieszo-jezdny. Nie ma żadnych oznaczeń, które zabraniałyby samochodom wjazdu – wyjaśnia Robert Gogola z lubelskiej Straży Miejskiej. – Z drugiej strony to tzw. droga wewnętrzna. Jeśli chodzi o samochody parkujące, nasze czynności w tego typu sytuacjach mogą się ograniczyć jedynie do pojazdów parkujących na terenie zielonym obok.

– Kiedyś przy tej alejce stał zakaz ruchu w obu kierunkach. Ale miasto znak zabrało – mówi Ryszard Kawalec, kierownik Administracji Osiedla Chopina.

I zaznacza, że administracja nic nie może zrobić. – Od ul. Poturzyńskiej w stronę parku to teren miejski. Alejka, przedszkole i gimnazjum także podlegają pod miasto – tłumaczy. – Wiele razy apelowaliśmy do Urzędu Miasta od uporządkowanie tego terenu, o parkingi i nową organizację ruchu. I nic.

Wydział Dróg i Mostów UM, któremu podlegają miejskie drogi i parkingi, nie odpowiedział wczoraj na nasze pytania. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że urzędnicy planują nową organizację ruchu w tym rejonie, połączoną z nowym wjazdem od strony Gimnazjum nr 16. Od kiedy? Tego na razie nie wiadomo.

– Zanim to wszystko zostanie zrobione, wystarczyłoby wydzielić na tej niebezpiecznej alejce pas ruchu dla samochodów i pas ruchu dla pieszych – sugeruje Gozdalska-Macuba. – To już rozwiązałoby sprawę.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
uczeń
~Babcia~
rodzic
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

uczeń
uczeń (24 marca 2010 o 21:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy na tej alejce musi dojść do tragedii żeby wreszcie ktoś podjął słuszne kroki w tej sprawie?!
Rozwiń
~Babcia~
~Babcia~ (24 marca 2010 o 19:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Babcia, popieram. Moje dzieci kilkanaście lat temu chodziły tędy do tej szkoły same. Teraz córka codziennie odprowadza jednego wnuczka do zerówki, a drugiego do SP43, bo boi się, że wpadna pod samochód!
Rozwiń
rodzic
rodzic (24 marca 2010 o 19:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie, tu chodzi o drogę do szkoły dla dzieciaków tych małych i dużych! Już dawno chodziłyby do szkoły same, ale jak się widzi jak auta jeżdżą alejkami osiedlowymi na ten dziki parking przed szkołą i przedszkolem, to codziennie muszę ich odprowadzać!
Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (24 marca 2010 o 19:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego Urząd Miasta nie uporządkuje terenu między Gimnazjum nr16 i Przedszkolem nr 75?! Czy czeka na tragedię?! Kiedyś ze względu na bezpieczeństwo chodzących tędy dzieci i młodzieży stał znak zakazu ruchu. Teraz uczniowie przedzierają się między wjeżdżającymi samochodami. Tą trasą chodzą również dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 43. Czy w ten sposób Urząd Miasta realizuje program "Bezpieczna droga do szkoły"?!
Rozwiń
basia79
basia79 (24 marca 2010 o 17:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czechów napisał:
Brakuje miejsc parkingowych i tyle. Dzisiaj każde "mieszkanie" ma conajmniej 1 samochód. Jedyne roazwiązanie to budowanie miejsc parkingowych... niestety innego wyjścia nie ma. Pani z Rady to chyba mija się z powołaniem bo bzdurne jej gadanie w tym temacie nic nie daje. Ciekawe, gdzie Ona zostawia swój samochodzić?

Pana komentarz mija się z tematem tego artykułu tu chodzi o bezpieczeństwo małych dzieci, które codziennie chodzą tą drogą do szkoły i przedszkola a samochody, które jeżdżą tą drogą zagrażają ich zdrowiu. Sama kiedyś nosiłam siniaka kiedy osłoniłam dziecko przed samochodem, którego właścicielowi bardzo się spieszyło. Zapewniam pana że nikt z mieszkańców tam nie parkuje.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!