Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2009 r.
13:26
Edytuj ten wpis

Na komendzie będzie jak w filmie

Autor: Zdjęcie autora mb
0 5 A A

Ponad 16 mln zł dostanie z Unii Europejskiej lubelska Komenda Wojewódzka Policji. Policjanci razem ze strażakami i ratownikami pogotowia zbudują za te pieniądze m.in. supernowoczesne centrum dowodzenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pieniądze będą pochodziły Regionalnego Programem Operacyjnym Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. O ich przyznaniu zdecydował niedawno zarząd województwa. A dziś poinformowali o tym policjanci.

– To milowy krok w przód – podkreśla podinsp. Janusz Wojtowicz, rzecznik lubelskiej policji. Co się zmieni? – Czas i sposób reakcji służb na różne zdarzenia – wyjaśnia Wojtowicz.

W Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie powstanie specjalne centrum dowodzenia – jedyne takie w tej części Polski. – Podobne do tych, jakie czasem można zobaczyć w amerykańskich filmach – tłumaczy Wojtowicz. Będą w nim dyżurowali razem policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. Dyżurni na specjalnej mapie będą mogli na bieżąco śledzić położenie poszczególnych patroli.

Do centrum będą kierowani dzwoniący na alarmowy numer 112. – Np. dostajemy sygnał o wypadku – mówi Wojtowicz. – Od razu wiadomo, jak poważny to wypadek, jaka pomoc jest potrzeba, a także ile i jakich jednostek powinno jechać. Decyzja o tym zapada właśnie w tym centrum dowodzenia.

– To pozwoli nam szybciej i sprawniej reagować – podkreśla st. kpt. Ryszard Starko z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w lublinie. – A czasem jedna minuta może zdecydować o czymś życiu.

Poprawi się także przepływ informacji między poszczególnymi jednostkami. Wszystkie komendy policji i straży w Lublinie, a także komisariaty Niemcach, Bełżycach i Bychawie zostaną połączone specjalną siecią światłowodów.

Mało tego. W komendach i komisariatach w Lublinie i okolicach zostaną uruchomione publiczne punkty dostępu do Internetu. Łącznie powstaną 24 takie stanowiska.

Kiedy? – W przyszłym roku zostaną ogłoszone przetargi – tłumaczy Wojtowicz. – A termin zakończenia realizacji całego przedsięwzięcia jest wyznaczony na koniec 2012 r.

Cały projekt "Lubelskie Bezpieczne” pochłonie prawie 20 mln zł. Brakującą część dołoży budżet państwa.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pleps / 26 grudnia 2009 o 09:57
Totalna ŚCIEMA !!!

Centrum - może powstać - Tylko co z tego ?

1. Kto będzie go obsługiwał ?
2. Kto zorganizuje programy wspierające zarządzanie ?
3. Kto wyłoży kasę na to wszystko ?

za 16 mln zł to se można - Szarego mydła i toaletowego kupić .
Avatar
ToBi / 25 grudnia 2009 o 23:07
Tyle że w USA są grupy ratunkowe gdzie straż pożarna jest połączona z pogotowiem... Tylko policja oddzielnie. A tak na marginesie to po jakiego grzyba darmowy internet na komisariatach? Po to żeby zatrzymany w czasie oczekiwania na przesłuchanie czy przewiezienie do aresztu mógł sobie wejść na nasza klase? Bo chyba nikt tam nie chodzi po to żeby na necie posiedzieć!
Avatar
zzz / 25 grudnia 2009 o 11:09
I co z tego - jak będą trzy wypadki na raz , kilka włamań to zabraknie roboli za to w zespole prasowym,prewencji i innych tego typu będą w tym czasie pic kawę a referenci z technikami dostana opie.... od racjoaliizatora bo nie będzie mógł zrozumieć ze tak długo robią czynności a to takie proste /szczególnie dla tych którzy nabierali nawyków pracy w zomozie/
Postępowanie wszczną tym przy monitorach że na czas nie wysłali grupy na miejsce.


Spokojnych i wesołych Świąt dla wszystkich tych co na pierwszej linii.
Avatar
Safety Solutions / 25 grudnia 2009 o 08:23
W Stanach policja siedzi w centrum kierowania sama. To w Europie na wzór UK/Holandii jest taki zwyczaj. Tylko w sytuacjach kryzysowych w USA powstają wspólne zespoły do rozwiązywania problemu. Czasami lepsza niż wspólne siedzenie w jednym pomieszczeniu jest bezpośrednia szybka komunikacja pomiędzy służbami. Trzy rodzaje służb reagujących często na trzy różne rodzaje zdarzeń może sobie przeszkadzać, a przekazanie m.in. w wersji elektronicznej szczegółów zdarzenia dyżurnym pozostałych służb może przyśpieszyć ich reakcję ograniczając niepotrzebne formalności związane z rozpytywaniem i dokumentowaniem szczegółów zgłoszenia. Gratulacje za wdrażanie mapy cyfrowej i uzyskanie dofinansowania!
Pozdrawiamy i życzymy wszystkim spokojnych i bezpiecznych Świąt!!!

[topic="0"]www.safetysolutions.pl[/topic]
W Stanach policja siedzi w centrum kierowania sama. To w Europie na wzór UK/Holandii jest taki zwyczaj. Tylko w sytuacjach kryzysowych w USA powstają wspólne zespoły do rozwiązywania problemu. Czasami lepsza niż wspólne siedzenie w jednym pomieszczeniu jest bezpośrednia szybka komunikacja pomiędzy służbami. Trzy rodzaje służb reagujących często na trzy różne rodzaje zdarzeń może sobie przeszkadzać, a przekazanie m.in. w wersji elektronicznej szczegółów zdarzenia dyżurnym pozostałych służb może przyśpieszyć ich reakcję ograniczając niepotrzeb... rozwiń
Avatar
~czepiacz~ / 25 grudnia 2009 o 07:02
Wójtowicz powiedział o amerykańskim filmie?
Zmyślasz tak że głowa boli ...
Sam wiesz że tym baranom mozna by dać 150 mln $ a i tak nic z tego nie wyniknie dobrego.To barany i nieroby.Podobnie jak dziennikarze tej gazety mam na myśli wydanie on-line.
Avatar
pleps / 26 grudnia 2009 o 09:57
Totalna ŚCIEMA !!!

Centrum - może powstać - Tylko co z tego ?

1. Kto będzie go obsługiwał ?
2. Kto zorganizuje programy wspierające zarządzanie ?
3. Kto wyłoży kasę na to wszystko ?

za 16 mln zł to se można - Szarego mydła i toaletowego kupić .
Avatar
ToBi / 25 grudnia 2009 o 23:07
Tyle że w USA są grupy ratunkowe gdzie straż pożarna jest połączona z pogotowiem... Tylko policja oddzielnie. A tak na marginesie to po jakiego grzyba darmowy internet na komisariatach? Po to żeby zatrzymany w czasie oczekiwania na przesłuchanie czy przewiezienie do aresztu mógł sobie wejść na nasza klase? Bo chyba nikt tam nie chodzi po to żeby na necie posiedzieć!
Avatar
zzz / 25 grudnia 2009 o 11:09
I co z tego - jak będą trzy wypadki na raz , kilka włamań to zabraknie roboli za to w zespole prasowym,prewencji i innych tego typu będą w tym czasie pic kawę a referenci z technikami dostana opie.... od racjoaliizatora bo nie będzie mógł zrozumieć ze tak długo robią czynności a to takie proste /szczególnie dla tych którzy nabierali nawyków pracy w zomozie/
Postępowanie wszczną tym przy monitorach że na czas nie wysłali grupy na miejsce.


Spokojnych i wesołych Świąt dla wszystkich tych co na pierwszej linii.
Avatar
Safety Solutions / 25 grudnia 2009 o 08:23
W Stanach policja siedzi w centrum kierowania sama. To w Europie na wzór UK/Holandii jest taki zwyczaj. Tylko w sytuacjach kryzysowych w USA powstają wspólne zespoły do rozwiązywania problemu. Czasami lepsza niż wspólne siedzenie w jednym pomieszczeniu jest bezpośrednia szybka komunikacja pomiędzy służbami. Trzy rodzaje służb reagujących często na trzy różne rodzaje zdarzeń może sobie przeszkadzać, a przekazanie m.in. w wersji elektronicznej szczegółów zdarzenia dyżurnym pozostałych służb może przyśpieszyć ich reakcję ograniczając niepotrzebne formalności związane z rozpytywaniem i dokumentowaniem szczegółów zgłoszenia. Gratulacje za wdrażanie mapy cyfrowej i uzyskanie dofinansowania!
Pozdrawiamy i życzymy wszystkim spokojnych i bezpiecznych Świąt!!!

[topic="0"]www.safetysolutions.pl[/topic]
W Stanach policja siedzi w centrum kierowania sama. To w Europie na wzór UK/Holandii jest taki zwyczaj. Tylko w sytuacjach kryzysowych w USA powstają wspólne zespoły do rozwiązywania problemu. Czasami lepsza niż wspólne siedzenie w jednym pomieszczeniu jest bezpośrednia szybka komunikacja pomiędzy służbami. Trzy rodzaje służb reagujących często na trzy różne rodzaje zdarzeń może sobie przeszkadzać, a przekazanie m.in. w wersji elektronicznej szczegółów zdarzenia dyżurnym pozostałych służb może przyśpieszyć ich reakcję ograniczając niepotrzeb... rozwiń
Avatar
~czepiacz~ / 25 grudnia 2009 o 07:02
Wójtowicz powiedział o amerykańskim filmie?
Zmyślasz tak że głowa boli ...
Sam wiesz że tym baranom mozna by dać 150 mln $ a i tak nic z tego nie wyniknie dobrego.To barany i nieroby.Podobnie jak dziennikarze tej gazety mam na myśli wydanie on-line.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 77 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 5

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 3 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 51 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 51 11

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!