niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Na lekcje tylko z identyfikatorem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lutego 2007, 17:53

Identyfikatory okazywane przy wejściu do szkoły stają się coraz popularniejsze. Już sprawdziły się w Zespole Szkół na Podwalu.

Nad ich wprowadzeniem zastanawia się XIV Liceum Ogólnokształcące
im. Zbigniewa Herberta.

Ostateczną decyzję w tej sprawie rada pedagogiczna XIV LO podejmie tuż po feriach. Ale już nieoficjalnie mówi się, że identyfikatory będą. - Był fotograf. Robił naszym uczniom zdjęcia - mówi Wojciech Kalicki, dyrektor XIV LO. - Mam nadzieję, że niedługo nasi uczniowie będą chodzili z identyfikatorami. Wspieram ten pomysł, bo to jeden ze sposobów zapewnienia bezpieczeństwa w szkole. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy ktoś obcy nie kręci się na terenie szkoły.
Podobnie myśleli pedagodzy w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego, w skład którego wchodzą trzy technika, liceum ogólnokształcące, profilowane, szkoła policealna i zasadnicza szkoła zawodowa. Tam identyfikatory już się sprawdziły. - W naszej szkole uczy się wielu uczniów. Nie wszystkich rozpoznajemy. Identyfikatory ze zdjęciem, imieniem, nazwiskiem i typem szkoły rozwiązały nam problem - tłumaczy Elżbieta Sękowska, zastępca dyrektora Zespołu Szkół.
Tuż przy wejściu do szkoły stoją osoby, które sprawdzają, kto wchodzi do szkoły. Dlatego identyfikator trzeba mieć koniecznie przy sobie. - Jeśli ktoś zapomni, wtedy jest to odnotowywane w dzienniku. Notoryczne nieprzynoszenie ich do szkoły wpływa na ocenę z zachowania - wyjaśnia Sękowska.
Zdarzają się też przypadki zniszczenia identyfikatorów. - Niektórzy uczniowie w miejsce swoich zdjęć wklejają kotki, pieski. Ale od razu, kiedy to zauważymy, muszą je zmieniać - mówi wicedyrektorka.
Koszt identyfikatorów w Zespole Szkół był prawie żaden. Uczniowie już przy zapisywaniu się do szkoły muszą przynosić zdjęcia. Później tylko dokupują plastik, w którym umieszczony zostaje kartonik ze zdjęciem i danymi oraz smycz, na której można nosić identyfikator.
Sami uczniowie mają mieszane uczucia co do tej formy identyfikacji. - Nie lubię tego nosić. I wcale nie uważam, że wpływa to na poprawienie bezpieczeństwa - mówi jeden z uczniów Zespołu Szkół. - Nam, tegorocznym maturzystom, to już się raczej nie przyda - mówi Sebastian Borkowski, uczeń z XIV LO. - Ale młodszym uczniom, kto wie? Może im to przypadnie do gustu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!