niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Na miasteczku akademickim przybędzie ponad 200 miejsc dla aut

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 stycznia 2012, 21:13

Od listopada przy ul. Głębokiej powstaje 140 miejsc dla samochodów. Parking będzie monitorowany (Mac
Od listopada przy ul. Głębokiej powstaje 140 miejsc dla samochodów. Parking będzie monitorowany (Mac

UMCS kończy budowę parkingu przy ul. Głębokiej. Tymczasem Uniwersytet Przyrodniczy właśnie ogłosił przetarg na podobny obiekt kilkaset metrów dalej – przy ul. Akademickiej.

– Budowa parkingu ma związek naszą nową biblioteką, którą właśnie stawiamy – mówi Henryk Bichta, kanclerz UP. – Oddając ten budynek do użytku musimy zapewnić miejsca postojowe, które znajdą się właśnie na nowym parkingu.

Ten powstanie przy ul. Akademickiej 17. – Pomiędzy naszym Centrum Kongresowym a Centrum Sportowo-Rekreacyjnym – wyjaśnia kanclerz. Od budynku tzw. hali wegetacyjnej (która będzie rozebrana) aż do samej ul. Akademickiej.

Wjazd zaplanowano od ul. Akademickiej, drogą prowadzącą do budynków Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS, z której na wprost Centrum Kongresowego trzeba będzie skręcić w lewo. – Zawarliśmy z uniwersytetem porozumienie, dzięki któremu będziemy mogli korzystać z tej drogi – mówi kanclerz UP.

Na nowym parkingu będą 73 miejsca postojowe, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych. –Wszystkie będą nie z betonu czy kostki, ale z ekologicznych płyt ażurowych – podkreśla Bichta. Całość ma być gotowa do końca maja. I – jak zapowiada kanclerz UP – ogólnodostępna.

Wcześniej gotowy będzie parking Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Ten powstaje od listopada przy ul. Głębokiej – pomiędzy szklarniami, a salonem samochodowym. Będzie na nim 140 miejsc dla samochodów (w tym część dla osób niepełnosprawnych) w czterech rzędach. Całość będzie oświetlona i monitorowana.

Ten powstaje od listopada przy ul. Głębokiej – pomiędzy szklarniami, a salonem samochodowym. Będzie na nim 140 miejsc dla samochodów (w tym część dla osób niepełnosprawnych) w czterech rzędach. Całość będzie oświetlona i monitorowana. Kamery będą podłączone do budynku nowej Informatyki.

UMCS myśli też o drugim nowym parkingu w tej okolicy – na trójkątnej działce u zbiegu ul. Akademickiej i Raabego. Pieniędzy na budowę parkingu w tym miejscu uniwersytet nie ma. Stąd propozycja oddania terenu w ręce prywatnego inwestora. Jesienią Senat UMCS zgodził się na wydzierżawienie działki.

Jeśli uda się szybko znaleźć inwestora, budowa ruszy nawet w tym roku. Inwestor zbuduje tam 2- lub 3-kondygnacyjny obiekt dla 100 –150 samochodów. Parkowanie w tym miejscu będzie jednak płatne.

Przyrodnicy również chcieli zbudować wielopoziomowy parking – przy ul. Głębokiej, w sąsiedztwie budowanego centrum naukowego i planowanej nowej weterynarii. Ale do konkursu na unijne pieniądze (o które uczelnia stara się, żeby sfinansować budowę weterynarii) nie można było zgłosić parkingu. Ten został zresztą negatywnie oceniony przez miejską komisję urbanistyczno-architektoniczną.

Architektom nie spodobało się m.in. to, że planowany budynek za bardzo „wystawałby” w stronę ul. Głębokiej. Uczelnia musi więc zmienić projekt. Na razie temat piętrowego parkingu odłożyła.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
jo
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jo
jo (26 stycznia 2012 o 08:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może ktoś zajął by się przyczepami-reklamami których pełno w centrum, zwłaszcza w okolicach Umcsu? Niektóre z nich stoją od kilku miesięcy zajmując i tak bardzo małą już liczbę miejsc parkingowych.

Druga sprawa to szlabany na miasteczku przy akademikach, już administracyjni nie mają gdzie parkować, że takie stawiają?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!