piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Na nowe nocne linie trzeba jeszcze czekać. "To nie jest najpilniejsza potrzeba"

Dodano: 6 lipca 2015, 09:08
Autor: Dominik Smaga

Miasto nie „przemebluje” komunikacji nocnej przy okazji wprowadzania nowej sieci linii autobusowych i trolejbusowych. – To nie jest najpilniejsza potrzeba – mówią urzędnicy. Innego zdania są mieszkańcy.

O tym, że przydałyby się zmiany w sieci nocnych linii pasażerowie mówią już od dawna. A im więcej zasiedlanych jest nowych mieszkań, tym więcej jest takich opinii.

Skarżą się m.in. mieszkańcy nowych osiedli w rejonie ul. Węglarza i Dożynkowej. Nie dojeżdża tu żadna z nocnych linii autobusowych. Linią N3 można dotrzeć jedynie do przystanku przy Rondzie Berbeckiego, skąd na pętlę przy Węglarza trzeba iść pieszo ponad 1,5 km.

– Nie jesteśmy żadnym gorszym Lublinem, ale chyba trochę jesteśmy traktowani po macoszemu – mówi pani Agnieszka. – Podatki płacimy jak wszyscy, ale w zamian dostajemy mniej. Dlaczego ze spotkania ze znajomymi mam wracać kawał drogi pieszo, jakby to było gdzieś na wsi? Dlaczego mam do wyboru spacer albo taksówkę?

Spory kawałek do przejścia mają też mieszkańcy nowych bloków wzdłuż ul. Jana Pawła II. Te najbardziej odległe są oddalone od przystanku linii N2 o ponad kilometr. Chociaż w tym przypadku wystarczyłoby przedłużenie linii tak, by zamiast na ul. Granitowej obok osiedla Poręba kończyła trasę na pętli przy ul. Gęsiej.

Tymczasem miasto nie będzie poprawiać sieci nocnych połączeń. – W najbliższym czasie nie planujemy zmian w komunikacji nocnej,. Zarówno w zakresie uruchomienia dodatkowych linii nocnych, jak i zmiany ich tras – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Jeszcze niedawno urzędnicy nie wykluczali zmian. W lutym stwierdzili, że czwarta linia nocna może być uruchomiona przy okazji zmiany rozkładów na wakacyjne, albo podczas zapowiedzianej na wrzesień kompleksowej przebudowy sieci linii komunikacyjnych.

Wrześniowa rewolucja ma polegać między innymi na takiej zmianie mapy połączeń, by trolejbusy kursowały przez każdą z ulic, nad którymi, dzięki unijnej dotacji, rozwieszono sieć trakcyjną. Do tego dostosowana ma być reszta linii. Nocna komunikacja pozostanie bez zmian. – Zdajemy sobie sprawę, że są takie potrzeby – przyznaje Góźdź. – Ale zmiany w komunikacji nocnej nie są jeszcze tak dużym priorytetem, żeby trzeba było je od razu wprowadzić.

Nowa sieć linii dziennych może być zaprezentowana pod koniec tego tygodnia.

Gość
Gość
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 lipca 2015 o 13:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przebieg nocnej linii N3 z Czechowa jest prawie dobry .Prawie, bo kursy powinny zaczynac sie juz kolo godz.22.45 zarowno z miasta , jak i do miasta.Czesto pracuje do godz. 22.30 i pozniej tez, i ciezko jest dostac sie dzienną komunikacją do domu. Nie kazdy podróżuje nocą jako imprezowicz ("studenci") ,niektorzy muszą dopiero wtedy wracac z pracy do domu a Czechow jest mizernie połączony z całym miastem. Prawdziwy horror zacznie sie we wrzesniu,gdy wejdą w życie "cudowne" zmiany całej sieci MPK ; tu zabrac, tam przedłużyc,tam skrócić...I jeszcze za taki bałagan zapłacono kupę kasy!.Nie łatwiej uruchomić nowe linie i skierowac je na wymyślone trasy ???.
Rozwiń
Gość
Gość (6 lipca 2015 o 13:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przydałoby się bezpośrednie połączenie Abramowicka (Kunckiego)- WSEI (dawne FSC). Można uruchomić nowy trolejbus linie są i były lub autobus. Dużo ludzi tam pracuje, studiuje a i są tam centra handlowe.

Ważniejsze jest połączenie bezpośrednie z Dębówką właśnie Mełgiewskiej WSEI. Wiele osób z tamtych rejonów tam pracuje, studiuje i są centra handlowe.

Rozwiń
Gość
Gość (6 lipca 2015 o 12:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przydałoby się bezpośrednie połączenie Abramowicka (Kunckiego)- WSEI (dawne FSC). Można uruchomić nowy trolejbus linie są i były lub autobus. Dużo ludzi tam pracuje, studiuje a i są tam centra handlowe.
Rozwiń
Mariusz Kwarc
Mariusz Kwarc (6 lipca 2015 o 12:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przebieg linii N3 na Czechowie to ogólnie trzeźwa osoba nie robiła

Rozwiń
Gość
Gość (6 lipca 2015 o 12:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NAJBARDZIEJ TO POTRZEBNE SĄ KARTY SENIORA/TYSIĄCE SZT./ A WYSTARCZY DOKUMENT ZE ZDJĘCIEM. URZĘDASY!!!!!! EMERYTKA.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!