Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 lipca 2014 r.
15:30
Edytuj ten wpis

Na nowym stadionie w Lublinie piwo tylko z jednego browaru. Gastronomia też na wyłączność

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
274 18 A A

Jedna firma dostanie wyłączność na całą gastronomię na nowym stadionie w Lublinie. W zamian ma nie tylko płacić czynsz, ale i dzielić się utargiem z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Opłaty będą pomniejszane, jeśli MOSiR przyciągnie na stadion za mało widzów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Tak, to dosyć nietypowa formuła, ale najbardziej nam pasuje do tego obiektu - mówi Zdzisław Hołysz, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który właśnie ogłosił konkurs mający wyłonić firmę, która będzie karmić i poić gości meczów i innych imprez. - Robiliśmy w Polsce rozeznanie i taka formuła była stosowana na różnych stadionach.

Zwycięzca weźmie wszystko: centralną kuchnię, restaurację z drink barem, pub sportowy, bufet dla mediów oraz 9 kiosków gastronomicznych czynnych tylko w dniu imprez. Nikt inny nie będzie mógł tu prowadzić takiej działalności, choć wyłączność ta nie będzie dotyczyć terenów zielonych między stadionem a rzeką. Dlatego właśnie na nowego operatora skazani będą goście Pikniku Naukowego, który na 20 września, tydzień po oficjalnym otwarciu obiektu, planuje tu Politechnika Lubelska.

Co ważne, w konkursie mogą startować jedynie te firmy, które mają doświadczenie w sprzedaży gastronomii na stadionach mających nie mniej, niż 10 tys. miejsc siedzących i to takich, gdzie są wydzielone części dla VIP-ów i loże biznesowe. Drugi warunek udziału w konkursie to, co najmniej trzyletnie doświadczenie w prowadzeniu lokalu.

Firma, która przejmie żywienie kibiców i widzów MOSiR ma płacić klasyczny czynsz tylko za pub sportowy (ma 240 metrów kwadratowych), a jego stawka wywoławcza została ustalona na 30 zł za mkw. W przypadki kuchni i kiosków opłata ma być liczona inaczej. W latach 2014-15 opłata nie może wynieść mniej niż 6 proc. obrotów netto, a od roku 2016 nie mniej niż 10 proc. obrotów netto.
To stawki wywoławcze, a zainteresowani restauratorzy powinni zaproponować wyższe, choć nie tylko ich wysokość ma się liczyć przy wyborze zwycięzcy. Maja one wpływać na decyzję tylko w 60 proc. Kolejne 10 punktów będzie można uzyskać za doświadczenie, do 10 punktów MOSiR ma przyznawać za "ocenę programu i skuteczności zarządzania jakością” i również do 10 punktów będzie można dostać za ocenę menu i cennika. W menu mają się znaleźć m.in. gotowe kanapki i sałatki, hot-dogi, popcorn, ale też dania z ryb, mięsa i drobiu, pizza na bazie półproduktów, dania mączne, czy też zupy oraz alkohole.

Jest jeszcze jeden istotny szczegół. - Jeśli nie przyciągniemy odpowiedniej liczby widzów, to gastronom będzie płacił mniej - zapowiada Hołysz. MOSiR określił minimalny obrót gastronomii i jeśli nie zostanie on osiągnięty z powodu mniejszej, niż zakładana liczby widzów, to opłata na rzecz MOSiR ma być pomniejszana. W tym roku obrót szacowany jest na 220 tys. zł, w przyszłym roku 1,5 mln, w 2016 r. ma urosnąć do 2, następnie do 2,5 miliona zł, by w 2018 r. spaść znów do 2 mln, a dalej sukcesywnie rosnąć do 2,8 miliona zł.

Powinniśmy się też nastawić na to, że na stadionie kupimy piwo z jednego tylko browaru. - Chcemy, żeby wyłączność miała tylko jedna marka piwa. Prowadzimy rozmowy z Perłą - mówi Hołysz. Umowa ma obowiązywać do połowy 2024 r.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
karka7 / 15 września 2014 o 19:31

To ja już wolałabym dowiedzieć się gdzie jest dobra pizza wrocław i tam pójść na pizzę. Na stadionie na pewno jest bardzo drogo.

Avatar
ryk\ / 31 lipca 2014 o 14:05

al,e ku*** BANDA nic uczciwego sie nie spodziewam w tym je.ban.ym kraju spierda.lam stąd


A kogo pajacu to obchodzi? napisz o tym na facebooku

Avatar
uwielbiam to miasto / 31 lipca 2014 o 07:07

al,e ku*** BANDA nic uczciwego sie nie spodziewam w tym je.ban.ym kraju spierda.lam stąd

spieprzaj i to szybciutko, nie trzeba nam w Lublinie takich malkokotentów

Avatar
sd / 30 lipca 2014 o 23:18

Dlatego wiem że moja noga na tym gównie nie postanie... nabijać kabzę jakimś pociotkom albo krewniakom cwaniaków i przekrętasów, jebać ich, mam nadzieję że normalni ludzie w tym mieście zrobią to samo, bojkot tego niepotrzebnego nikomu gówna do którego będziemy musieli dopłacać... nie zdziwcie się jak nam wzrosną podatki lokalne np. od nieruchomości, opłata targowa itd... bo się jakiemuś barankowi zachciało budowania stadionu jakby to była najważniejsza bolączka tego miasta... tunelu pod racławickimi nie możemy się doczekać od lat i się już nie doczekamy, przebudowy newralgicznych skrzyżowań, a na takie pierdoły kasa się znalazła

Dlatego wiem że moja noga na tym gównie nie postanie... nabijać kabzę jakimś pociotkom albo krewniakom cwaniaków i przekrętasów, jebać ich, mam nadzieję że normalni ludzie w tym mieście zrobią to samo, bojkot tego niepotrzebnego nikomu gówna do którego będziemy musieli dopłacać... nie zdziwcie się jak nam wzrosną podatki lokalne np. od nieruchomości, opłata targowa itd... bo się jakiemuś barankowi zachciało budowania stadionu jakby to była najważniejsza bolączka tego miasta... tunelu pod racławickimi nie możemy się doczekać od lat i się j... rozwiń

Avatar
jacky / 30 lipca 2014 o 19:39

al,e kurwA BANDA nic uczciwego sie nie spodziewam w tym je.ban.ym kraju spierda.lam stąd

Avatar
Lublin / 30 lipca 2014 o 18:40

"Co ważne, w konkursie mogą startować jedynie te firmy, które mają doświadczenie w sprzedaży gastronomii na stadionach mających nie mniej, niż 10 tys. miejsc siedzących i to takich, gdzie są wydzielone części dla VIP-ów i loże biznesowe. "  Jasne jest więc iż nie będzie to żaden "gastronom " z Lublina i okolic.

Avatar
Paraguay / 30 lipca 2014 o 18:36

Uwielbiam ten urzędniczy slang na tematy ekonomiczne i biznesowe....

szacujemy, zrobiiśmy rozeznanie, ble ble...w tym roku będzie tyle a w przyszłym tyle...ble ble.

Powiem wam jak będzie: gówno z tego będzie.

Nie będzie ani utargu ani zysku ani gastronoma. tam nikt nie będzie miał na nic wyłączności. Nikt nie jest samobójcą. Oprócz meczu Polska Włochy nie ma żadnej perspektywy na jakiś biletowany koncert, nie mówiąć już o jakiejś drużynie np grającej w I lidze (nie ekstraklasie) którą regularnie oglądałoby 1500 osob. A propos pytał ktoś rugbistów czy nie chcą tu grać?

Podobno jeden powszechnie szanowany i szlachetny biznesman kupił skybox w poczuciu społecznej odpowiedzialności biznesu chciał dac przykład.

Lokalu żadnego nikt wynająć nie chce.

Po prostu Lublin... nie da się.

Będzie gdzie zakupy robić za kilka lat kresowa się przeniesie i wtedy gastronom się też znajdzie będzie dla kogo

Jak jest przewidywana stawka za wynajęcie całego stadionu w Lubline na 2 dni? wie ktoś. Porównania z Narodowym tez są super. Znaczy się McCartney, Waters, Metallica już nie mogą się doczekać aby tu zagrać.

Uwielbiam ten urzędniczy slang na tematy ekonomiczne i biznesowe....

szacujemy, zrobiiśmy rozeznanie, ble ble...w tym roku będzie tyle a w przyszłym tyle...ble ble.

Powiem wam jak będzie: gówno z tego będzie.

Nie będzie ani utargu ani zysku ani gastronoma. tam nikt nie będzie miał na nic wyłączności. Nikt nie jest samobójcą. Oprócz meczu Polska Włochy nie ma żadnej perspektywy na jakiś biletowany koncert, nie mówiąć już o jakiejś drużynie np grającej w I lidze (nie ekstraklasie) którą regularnie oglądałoby 1500 osob.... rozwiń

Avatar
bojdzik / 30 lipca 2014 o 18:13

Perłaaaa :D musi być ! :)

Avatar
czysmakuje.blogspot,com / 30 lipca 2014 o 18:00

Już się nie możemy doczekać testu stadionowej gastronomii :)

Avatar
Gość / 30 lipca 2014 o 17:52

A w Łęcznej na Ekstraklasie nie ma piwka. Są kiełbaski z śmierdzącego gryla i przez 15 minut ciepłe napoje.

Natomiast dla Vip schłodzona wódeczka i  balety do rana.

Tam się dba o kibiców.

Avatar
karka7 / 15 września 2014 o 19:31

To ja już wolałabym dowiedzieć się gdzie jest dobra pizza wrocław i tam pójść na pizzę. Na stadionie na pewno jest bardzo drogo.

Avatar
ryk\ / 31 lipca 2014 o 14:05

al,e ku*** BANDA nic uczciwego sie nie spodziewam w tym je.ban.ym kraju spierda.lam stąd


A kogo pajacu to obchodzi? napisz o tym na facebooku

Avatar
uwielbiam to miasto / 31 lipca 2014 o 07:07

al,e ku*** BANDA nic uczciwego sie nie spodziewam w tym je.ban.ym kraju spierda.lam stąd

spieprzaj i to szybciutko, nie trzeba nam w Lublinie takich malkokotentów

Avatar
sd / 30 lipca 2014 o 23:18

Dlatego wiem że moja noga na tym gównie nie postanie... nabijać kabzę jakimś pociotkom albo krewniakom cwaniaków i przekrętasów, jebać ich, mam nadzieję że normalni ludzie w tym mieście zrobią to samo, bojkot tego niepotrzebnego nikomu gówna do którego będziemy musieli dopłacać... nie zdziwcie się jak nam wzrosną podatki lokalne np. od nieruchomości, opłata targowa itd... bo się jakiemuś barankowi zachciało budowania stadionu jakby to była najważniejsza bolączka tego miasta... tunelu pod racławickimi nie możemy się doczekać od lat i się już nie doczekamy, przebudowy newralgicznych skrzyżowań, a na takie pierdoły kasa się znalazła

Dlatego wiem że moja noga na tym gównie nie postanie... nabijać kabzę jakimś pociotkom albo krewniakom cwaniaków i przekrętasów, jebać ich, mam nadzieję że normalni ludzie w tym mieście zrobią to samo, bojkot tego niepotrzebnego nikomu gówna do którego będziemy musieli dopłacać... nie zdziwcie się jak nam wzrosną podatki lokalne np. od nieruchomości, opłata targowa itd... bo się jakiemuś barankowi zachciało budowania stadionu jakby to była najważniejsza bolączka tego miasta... tunelu pod racławickimi nie możemy się doczekać od lat i się j... rozwiń

Avatar
jacky / 30 lipca 2014 o 19:39

al,e kurwA BANDA nic uczciwego sie nie spodziewam w tym je.ban.ym kraju spierda.lam stąd

Avatar
Lublin / 30 lipca 2014 o 18:40

"Co ważne, w konkursie mogą startować jedynie te firmy, które mają doświadczenie w sprzedaży gastronomii na stadionach mających nie mniej, niż 10 tys. miejsc siedzących i to takich, gdzie są wydzielone części dla VIP-ów i loże biznesowe. "  Jasne jest więc iż nie będzie to żaden "gastronom " z Lublina i okolic.

Avatar
Paraguay / 30 lipca 2014 o 18:36

Uwielbiam ten urzędniczy slang na tematy ekonomiczne i biznesowe....

szacujemy, zrobiiśmy rozeznanie, ble ble...w tym roku będzie tyle a w przyszłym tyle...ble ble.

Powiem wam jak będzie: gówno z tego będzie.

Nie będzie ani utargu ani zysku ani gastronoma. tam nikt nie będzie miał na nic wyłączności. Nikt nie jest samobójcą. Oprócz meczu Polska Włochy nie ma żadnej perspektywy na jakiś biletowany koncert, nie mówiąć już o jakiejś drużynie np grającej w I lidze (nie ekstraklasie) którą regularnie oglądałoby 1500 osob. A propos pytał ktoś rugbistów czy nie chcą tu grać?

Podobno jeden powszechnie szanowany i szlachetny biznesman kupił skybox w poczuciu społecznej odpowiedzialności biznesu chciał dac przykład.

Lokalu żadnego nikt wynająć nie chce.

Po prostu Lublin... nie da się.

Będzie gdzie zakupy robić za kilka lat kresowa się przeniesie i wtedy gastronom się też znajdzie będzie dla kogo

Jak jest przewidywana stawka za wynajęcie całego stadionu w Lubline na 2 dni? wie ktoś. Porównania z Narodowym tez są super. Znaczy się McCartney, Waters, Metallica już nie mogą się doczekać aby tu zagrać.

Uwielbiam ten urzędniczy slang na tematy ekonomiczne i biznesowe....

szacujemy, zrobiiśmy rozeznanie, ble ble...w tym roku będzie tyle a w przyszłym tyle...ble ble.

Powiem wam jak będzie: gówno z tego będzie.

Nie będzie ani utargu ani zysku ani gastronoma. tam nikt nie będzie miał na nic wyłączności. Nikt nie jest samobójcą. Oprócz meczu Polska Włochy nie ma żadnej perspektywy na jakiś biletowany koncert, nie mówiąć już o jakiejś drużynie np grającej w I lidze (nie ekstraklasie) którą regularnie oglądałoby 1500 osob.... rozwiń

Avatar
bojdzik / 30 lipca 2014 o 18:13

Perłaaaa :D musi być ! :)

Avatar
czysmakuje.blogspot,com / 30 lipca 2014 o 18:00

Już się nie możemy doczekać testu stadionowej gastronomii :)

Avatar
Gość / 30 lipca 2014 o 17:52

A w Łęcznej na Ekstraklasie nie ma piwka. Są kiełbaski z śmierdzącego gryla i przez 15 minut ciepłe napoje.

Natomiast dla Vip schłodzona wódeczka i  balety do rana.

Tam się dba o kibiców.

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 83 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 364 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 213 44

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!