niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Na Sławinie nadal będzie niebezpiecznie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 grudnia 2008, 19:36
Autor: (jsz)

Protesty nic nie dały. Mieszkańcy Sławina mogą na razie zapomnieć o sygnalizacji świetlnej. Aleja Warszawska pozostanie jedną z najbardziej niebezpiecznych ulic w mieście.

Mieszkańcy domagali się modernizacji skrzyżowania z ul. Główną. Nie ma tam chodnika i oświetlenia. Przejście dla pieszych jest dobrze oznakowane, ale kierowcy nic sobie z tego nie robią. Przechodzenie przez Warszawską
to prawdziwa ruletka.

W przyszłym roku sytuacja się nie zmieni. Mimo licznych protestów, w budżecie miasta nie przewidziano pieniędzy na modernizację skrzyżowania. - Będziemy pracować tylko nad dokumentacją, dotyczącą budowy chodnika i oświetlenia - mówi Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów UML - Nie ma mowy, żeby w przyszłym roku ruszyły tam jakieś prace.

Szansa na modernizację skrzyżowania była dwa lata temu. Wtedy jednak mieszkańcy nie zgodzili się na plany Ratusza. Poszło o grunty. Teraz na budowę nie ma pieniędzy. - Poza tym, światła w tym rejonie to nie jest najpilniejsza inwestycja - dodaje Janicki. - W innych miejscach są większe potrzeby. Ale może uda się tam zamontować fotoradar.

W przyszłorocznym budżecie miasta na sygnalizację świetlną przewidziano tylko 800 tys. zł. Magistrat przyznaje, że funduszy wystarczy jedynie na bieżące naprawy. O nowych inwestycjach nie ma mowy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Fang
Kuba z Lublina
mrb
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Fang
Fang (30 grudnia 2008 o 14:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W dniu 5 stycznia 2009r od godz.15 do 18 -ej przyjmuje pospólstwo Jaśnie Pan Prezydent.Można się zapisać pod nr.081 466 18 60.Wg porzekadła gdy Góra nie chce przyjść do Mahometa to Mahomet przychodzi do Góry.Gdyby tak ze 100 osób przyszło z kolędą do włodarza i zapytało go o plany inwestycyjne w tym tor motocrossowy i wspomniało też o potrzebie świateł pewnie by się bardzo ucieszył.
Rozwiń
Kuba z Lublina
Kuba z Lublina (30 grudnia 2008 o 12:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nóż się w kieszeni otwiera. Nie ma pieniędzy na chodniki i sygnalizację świetlną dla 400tys mieszkańców miasta, ale 500tys zł dla 100 mieszkańców na tor crossowy jest. To brzmi jak niesmaczny żart, a nie jak rzeczywistość. Decydenci, opanujcie się, bo 400tys mieszkańców miasta ma potencjalnie więcej taczek niż ta setka crossowców..
Rozwiń
mrb
mrb (30 grudnia 2008 o 09:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bez obwodnicy będzie coraz większy koszmar... Kolejne światła tylko przyczynią się do całkowitego zakorkowania lubelskiej osady. To miasto jest prawie nieprzejezdne (tak, Wwa gorsza), bo wszędzie gdzie ktoś kiedyś zbudował źle zaprojektowane skrzyżowania o ruchu okrężnym, zrobiono światła, bo kierowcom było zbyt ciężko myśleć, że można w koło objechać wysepkę skoro średnica wysepki jest tak mała, że można gnać do przodu i nic nie trzeba objeżdżać gdy się jedzie prosto... co spowodowało trudności w przekraczaniu ronda, gdy z innego skrzyżowania jechała fala aut w kierunku poprzecznym, które dostały właśnie zielone... Może kiedyś ktoś włączy myślenie...
Rozwiń
Fang
Fang (30 grudnia 2008 o 08:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drodzy mieszkańcy Sławina nie zawracajcie głowy Panu Prezydentowi takim głupstwami.Pan Prezydent ma o wiele poważniejsze inwestycje w głowie ot chociażby tor motocrossowy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!