niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

27 osób z Lubelszczyzny, które zażywały Corhydron, zmarło w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy. Wszystkie te zgony będzie wyjaśniać lubelska prokuratura.

Wczoraj prokuratura krajowa zdecydowała, że w Lublinie będą badane zgłoszenia z całego kraju dotyczące niepożądanych skutków Corhydronu. Zajmie się tym trzyosobowy zespół w Prokuraturze Okręgowej. Doniesienia sprawdzą wcześniej prokuratury rejonowe.
- Zabezpieczymy dokumentację, przesłuchamy rodziny pacjentów i lekarzy, powołamy biegłych - zapowiada Marek Woźniak, zastępca prokuratora okręgowego w Lublinie. - Zastanowimy się nad przeprowadzeniem ekshumacji, o ile okaże się, że lek nie zdążył się jeszcze rozłożyć.
Prokuratura podejmuje te działania, bo w ubiegłym tygodniu okazało się, że w jednej z partii leku Corhydron, wyprodukowanego przez jeleniogórską Jelfę znalazł się inny środek medyczny - lek zwiotczający mięśnie, który może spowodować śmierć pacjenta.

Lubelska prokuratura ma już listę 27 nazwisk nieżyjących mieszkańców naszego województwa, którzy zażywali Corhydron. Prokuratorzy zastrzegają, że na tym etapie śledztwa nie można twierdzić, że to lek przyczynił się do zgonów. To będzie dopiero skrupulatnie sprawdzane.
Niektóre rodziny zmarłych same złożyły zawiadomienia. Tak jak córka 83-letniej kobiety, leczonej w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. - Dowiedziała się, że jej matka otrzymała tam Corhydron - mówi Ewa Piotrowska, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie.
Prokuratura ma też informację o 85-letnim mieszkańcu Ryk, któremu Corhydron podał lekarz pogotowia. Pacjent nie chciał jechać do szpitala. Po godzinie zmarł. Rodzina zachowała dwie ampułki leku. W Łopienniku natomiast zmarł 86-letni mężczyzna, który miał przepisane dwie dawki Corhydronu, w Szczebrzeszynie 55-letni mężczyzna, chory na raka płuc. Pacjent przyjmował lek w domu.
Wczoraj do prokuratury zgłosiły się rodziny zmarłych z Krasnegobrodu, Żółkiewki, Lubartowa. Zdarzało się, że od razu wspominali, że interesuje ich odszkodowanie.
Lubelska policja dotarła już do około dwóch tysięcy osób, które miały przypisany Corhydron. Ostrzega ich, że nie powinni zażywać tego lekarstwa.
Na Lubelszczyźnie zabezpieczono już ponad 200 ampułek z podejrzanej serii leku.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!